SPOŁECZEŃSTWO
Like

Z kampanią Komorowskiego w tle.

03/05/2015
3738 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Z kampanią Komorowskiego w tle.

INFORMACJA DO MEDIÓW !!

0


 

 

W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
5 maja 2015 roku o godz. 10:00 przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie –
Rodzice Niepełnosprawnych Dzieci rozpoczynają
Protest przeciw dyskryminacji Niepełnosprawnych Osób w Polsce
/później przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów/

INFORMUJEMY !!

Otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z Panią Minister Ireną Wóycicką w dniu protestu na 8:45 z informacją, że Pan Prezydent Bronisław Komorowski nie spotka się z protestującymi rodzicami niepełnosprawnych dzieci, gdyż tego dnia nie będzie go w Warszawie
Protest zgłoszony był w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy już 17 kwietnia, z całą pewnością, urzędnicy poinformowali Pana Prezydenta o zgromadzeniu przed jego Pałacem w dniu 5 maja 2015 roku.

Uprzejmie podziękowaliśmy za zaproszenie z którego nie skorzystamy, nie chcemy uczestniczyć w spotkaniu bez Pana Prezydenta. Tego dnia o godz. 10.00 spotykamy się z rodzicami i niepełnosprawnymi dziećmi, którzy przyjeżdżają pod Pałac Prezydencki z całej Polski, by protestować i domagać się od państwa polskiego godnego życia.

INFORMUJEMY !!
Osoby uczestniczące w spotkaniu, z Panią Minister Ireną Wóycicką w dniu naszego protestu 5 Maja 2015r o godz. 8:45 nie są przedstawicielami rodziców, którzy organizują i uczestniczą w proteście tego samego dnia pod Pałacem Prezydenckim, Sejmem i KPRM .

Już wcześniej, niestety bezskutecznie, zwracaliśmy się do Pana Prezydenta Komorowskiego z prośbą o zainteresowanie problemami z jakimi borykają się nasze rodziny. Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnych dzieci chorych od urodzenia, które nigdy nie będą mogły samodzielnie egzystować w społeczeństwie i do końca życia będą wymagały stałej opieki, rehabilitacji i pielęgnacji. Temat niepełnosprawności w zasadzie nie istnieje w kampanii Prezydenta Komorowskiego a ustawy z podpisem prezydenta dotyczące świadczeń rodzinnych i opiekuńczych są kwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodne z ustawą zasadniczą.
Sytuacja rodziców niepełnosprawnych dzieci w Polsce wygląda dramatycznie a Rząd Polski chce potajemnie przed opinią publiczną, w cieniu gabinetów obniżyć świadczenie pielęgnacyjne wywalczone w ubiegłym roku przez rodziców w proteście sejmowym.

Rząd proponuje rodzicom pełnoletnich niepełnosprawnych dzieci od urodzenia zmniejszenie kwoty z 1300 zł w 2016 roku, z najniższej płacy krajowej w 2017 roku – do kwoty 800 zł i wprowadza ponownie kryterium dochodowe, zniesione w wyniku protestu rodziców w 2009 roku.

Rodzice wychowujący przez całe życie dzieci 30, 40, 50-letnie niepełnosprawne od urodzenia nie godzą się na takie traktowanie przez Rząd Polski, na brak stabilności w naszych rodzinach, na brak poczucia bezpieczeństwa, na znęcane się psychiczne i fizyczne nad naszymi niepełnosprawnymi dziećmi i ich rodzinami!!!

Od 6. lat domagamy się godnego życia w Polsce dla naszych głęboko niepełnosprawnych dzieci, które nie mogą samodzielnie egzystować i wymagają stałej opieki.Domagamy się m.in. szybkiego dostępu do specjalisty, zwiększenia godzin darmowej rehabilitacji, większego dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych, refundowanego sprzętu medycznego, realnej pomocy w likwidacji barier architektonicznych i komunikacyjnych, specjalistycznych placówek po ukończonej edukacji dziecka, subwencji oświatowej dla niepełnosprawnych dzieci bezpośrednio dla szkół .

Osoby niepełnosprawne od urodzenia od lat otrzymują głodowe świadczenia: 643 zł, tj. 84% najniższej renty z ZUS z tytuły całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji, od 9. lat 153 złote zasiłku pielęgnacyjnego.
Dziś po 25. latach demokracji w Polsce rodziny takie jak nasze żyją w niegodnych warunkach, na krawędzi ubóstwa i są dyskryminowane!

Iwona Hartwich tel.603552191
Henryk Szczepański tel.515141423

 

 

IMG_20150319_115431

Inne zapisy autora:

0

Venaida
Venaida

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816