HYDE PARK
Like

Stalin z Churchillem przepili Polskę ?

15/06/2013
1353 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Stalin z Churchillem przepili Polskę ?

Ujawniono sensacyjne dokumenty o wspólnej nocnej pijatyce jaką na Kremlu urządzili sobie Stalin i Churchill w 1942 roku, gdy nie mogli się dogadać . Następnego dnia  poszło gładko – aż do Jałty. Czy Anglia sprzedała Polskę Stalinowi za parę flaszek? Dwa lata przed Jałtą , Winston Churchill i Józef  odbyli tajne nocne spotkanie wojenne. Wspólnie tej nocy odbyli wojnę z zasobami wybornego wina. Wino jak się okazuje w ujawnionych dokumentach British National Archives ułatwia porozumienia nie tylko w stosunkach damsko męskich. To zdjęcie ze zdradzieckiego spotkanie w Jałcie pokazuje że przyjaźń zawarta tamtej upojnej  ( i to dosłownie) nocy w  sierpniu 1942 roku przetrwała . Obaj wcześniej dyskutowali  o planach inwazji w Północnej Afryce i możliwościach otwarcia drugiego frontu w […]

0


Ujawniono sensacyjne dokumenty o wspólnej nocnej pijatyce jaką na Kremlu urządzili sobie Stalin i Churchill w 1942 roku, gdy nie mogli się dogadać . Następnego dnia  poszło gładko – aż do Jałty. Czy Anglia sprzedała Polskę Stalinowi za parę flaszek?

Dwa lata przed Jałtą , Winston Churchill i Józef  odbyli tajne nocne spotkanie wojenne. Wspólnie tej nocy odbyli wojnę z zasobami wybornego wina. Wino jak się okazuje w ujawnionych dokumentach British National Archives ułatwia porozumienia nie tylko w stosunkach damsko męskich.

Churchill StalinTo zdjęcie ze zdradzieckiego spotkanie w Jałcie pokazuje że przyjaźń zawarta tamtej upojnej  ( i to dosłownie) nocy w  sierpniu 1942 roku przetrwała . Obaj wcześniej dyskutowali  o planach inwazji w Północnej Afryce i możliwościach otwarcia drugiego frontu w Europie. Jednak napięcie spotkania coraz bardziej rosło w końcu Churchill doszedł do wniosku że nic z inwazji nie wyjdzie. Duma nie pozwalała Churchillowi na bezowocne opuszczenie rokowań co by dawało nie najlepszą ocenę jego umiejętności negocjacyjnych. Poprosił więc wówczas o nocne spotkanie ze Stalinem w prywatnych apartamentach. To co się wowczas stało opisał obecny tam wówczas dyplomata  Sir Alec Cadogan.

Jak się okazało do zgranej pary dołączył, także Mołotow. Jeśli wierzyć Cadoganowi,  pijatyka trwała do trzeciej nad ranem. Birbanci czuli się jak weselnicy . Obaj panowie „dowcipkowali” . Gdy Stalin został zapytany co się stało z kulakami odpowiedział : ” Niektórzy dostali po kawałku ziemi na Syberii, ale ludzie nie bardzo ich lubili” . Trzeba przyznać że obaj panowie mieli ” niezwykle ” poczucie humoru. Stalin który żartował sobie z nieszczęść rozkułaczanych posiadaczy ziemskich a Churchill  gdyż pozwolił sobie cierpienia i śmierć ludzi uznać za godne żartów.

Może się jeszcze kiedyś kiedyś dowiemy jak ci panowie żartowali sobie w Jałcie o Polakach. Bo w to, że upojna noc  Soso z Winstonem pomogła Stalinowi zawłaszczyć Polskę, wybić polskie elity w Katyniu wątpić nie należy.

      

Z opisu zawartego w dokumentach wynika że na stole królowała pieczona świnia a Winston  Churchill otoczony „niezliczoną ilością butelek”  narzekał na ból głowy.  I nie było to wynikiem rozważań strategicznych kombinacji. Z raportu wynika że Stalin udzielił Churchillowi ” długiego wykładu”  o dobrodziejstwach jakie niesie ze sobą Związek  (zd)Radziecki. Jak pamiętamy z historii Winston  okazał się pojętnym studentem.

PS. Otwarte archiwa ujawniły cała masę innych opowieści z tamtych czasów. Anglicy zapomnieli jednak powiedzieć co zrobili Generałowi Sikorskiemu w Gibraltarze.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758