Media Watch i recenzje
Like

Śpiewak sugeruje Tuskowi usunięcie Sikorskiego?

04/12/2013
725 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
Śpiewak sugeruje Tuskowi usunięcie Sikorskiego?

„1 grudnia 2013 roku Chiny wystrzeliły w kierunku Księżyca „Jadeitowego Królika”. Jest to pierwsza od 1976 roku misja, której celem jest umieszczenie lądownika na powierzchni Srebrnego Globu. Jeśli się to powiedzie, Chiny zostaną po USA i Rosji dopiero trzecim krajem, któremu się to udało. Łazik ma wylądować na Księżycu już w połowie grudnia. „…”Nazwa „Jadeitowy Królik” wywodzi się z kultury azjatyckiej. Mówi się, że królik towarzyszy bogini Księżyca – Chang, a sam wytwarza eliksir życia.Oficjalnie misję nazwano Chang’e 3.

0


Wystrzelenie łazika jest bowiem trzecim etapem podboju Księżyca przez Chiny. Wcześniej kraj zrealizował misje sondy Chang’e 1 oraz Chang’e 2, które zbadały obiekt z orbity. Nazwy sond nawiązują do imienia bogini, o której wspomnieliśmy już nieco wcześniej. „…”Lądowanie Chińskiego łazika sześciokołowego, przygotowanego do pokonywania nierównego obszaru Księżyca będzie niezwykle ważnym wydarzeniem. Od prawie 40 lat urządzenie żadnego kraju nie wylądowało na Srebrnym Globie. „…(źródło )

 

„Zaskakujące jest to, że waluta Państwa Środka wyprzedziła euro jako drugi na świecie najczęściej używany pieniądz w handlu międzynarodowym – wynika z informacji Society Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT). I chociaż nadal pozostaje dopiero 12. walutą jako globalny środek płatniczy (handel, depozyty, inwestycje), to jednak jego rola nieustannie rośnie.

Kryzys uderzył w euro Od trzech lat Chiny są największym eksporterem na świecie. W październiku 2013 r. 8,66 proc. akredytyw było wystawionych w juanach, zaś 6,64 proc. w euro. Przy tym chińska waluta wykorzystywana jest najczęściej, także w Hongkongu, co nie dziwi, ale również w Singapurze i Australii oraz – co już jest zaskoczeniem – także przez firmy niemieckie. Przy tym – jak informuje Standard Chartered – w styczniu 2012 roku juan miał zaledwie 1,89 proc. udziału w międzynarodowych transakcjach handlowych, zaś udział euro wynosił wówczas 7,87 proc. Bank nie ma przy tym wątpliwości, że w handlu azjatyckim juan wkrótce wyprze dolara i stanie się główną walutą handlową. „…”W ubiegłym tygodniu wiceprezes chińskiego banku centralnego Yi Gang powiedział, że nie ma żadnego powodu, aby Chiny w nieskończoność gromadziły rezerwy walutowe, których wartość we wrześniu sięgnęła 3,66 bln dol. Juan stał się również najpopularniejszą walutą depozytową w Hongkongu, sięgając w przeliczeniu kwoty 128 mld dol. Według danych banku Rozliczeń Międzynarodowych średnia dzienna wartość juanowych transakcji w I połowie 2013 r. wyniosła 210 mld dol., podczas gdy jeszcze w 2010 r. było to 34 mld dol. „….”W pierwszych 9 miesiącach tego roku ok. 17 proc. chińskiego handlu zagranicznego było rozliczanych wyłącznie w juanach, podczas gdy w 2009 r. było to niespełna 1 proc. „….(źródło )

 

Profesor Paweł Śpiewak „ Uważam, że jego głos był niesłychanie ważny. Szczególnie te słowa, że nie tylko Ukraina potrzebuje Unii, ale również Unia Ukrainy. To pokazało, że Kaczyński ma wyobraźnię polityczną również w skali międzynarodowej. Zupełnie zaskoczył tym Platformę. „…”Wystąpienie Sikorskiego na Twitterze o pompowaniu miliardów w skorumpowaną gospodarkę ukraińską było kompletnym nonsensem i przykładem małostkowego myślenia o polityce. Było żałosne. Szkody, jakie wyrządził Sikorski Tuskowi, są nie do odrobienia na długo „….(źródło )

„Oczekuję od polityków PiS deklaracji ile polskich miliardów chcą wpompować w skorumpowaną gospodarkę Ukrainy aby przekupić prezydenta Janukowycza” – napisał na Twitterze minister Radosław Sikorski. To reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który poinformował o swoim wyjeździe do Kijowa i wezwał do tego również szefa MSZ. ’..(źródło )

Adam Michnik „ Jarosław Kaczyński zachowuje się jak prawdziwy polski patriota! „ …(więcej )

 

—–

Mój komentarz

 

Niemcy i budowana przez nich IV Rzesza , zwana Unią Europejską wbrew temu co większość osób sądzi są kolosem na glinianych nogach . Socjalizm niemiecki , który Niemcy narzucają Europie jako ustrój gospodarczy i ideologia politycznej poprawności , którą Niemcy narzucają jako panującą religię państwowa , która ma kulturowo i religijnie scalać ludzi imperium IV Rzeszy zniszczyły odniosły skutek odwrotny. Z|niszczyły Europę gospodarczo i kulturowo. Skalę upadku IV Rzeszy najlepiej widać patrząc na osiągnięcia gospodarcze rdzenia tego tworu, czyli samych Niemiec . Niemcy pomimo eksploatacji ekonomicznej i gospodarczej 500 milinów Europejczyków mają wzrost gospodarczy na poziomie 0. 6 procenta. Oznacza to upadek Międzynarodowy upadek waluta IV Rzeszy , czyli euro również jest złowieszczym dla Niemiec sygnałem .

 

Jednym słowem na naszych oczach dokonuje się geopolityczne trzęsienie ziemi prawdopodobnie porównywalne z tym , czym był upadek cesarstwa rzymskiego.

 

I tutaj wróćmy do słów profesora Śpiewaka dotyczącą polityki jagiellońskiej Jarosława Kaczyńskiego „ Kaczyński ma wyobraźnię polityczną również w skali międzynarodowej. „

 

Kaczyński , wcześniej ze swoim bratem prezydentem Lechem Kaczyńskim cały czas próbuje wykorzystać Unię Europejską dla realizacji polskiej racji stanu , dla realizacji „odwiecznej„ polityki jagiellońskiej . Czyli odbudowy jagiellońskiej przestrzeni gospodarczej, politycznej i kulturowej .Pierwszym krokiem do tego byłoby przyjecie do Unii Ukrainy, a potem Białorusi . Z rozpadającej się niemieckiej Unii Polacy , Ukraińcy i Białorusini mogliby wyjść jako odbudowana słowiańska polityczna Federacja Jagiellońska .

 

Unia jednak słabnie i jej rozpad może nastąpić przedwcześnie, zanim polityczny plan Kaczyńskiego zostanie zrealizowany .

 

Kolaboracyjna wobec Niemiec postawa Sikorskiego zbulwersowała nawet takiego lewaka jak Michnik , czy przeciwnika Kaczyńskiego Śpiewaka . Ten ostatni łapie się za głowę widząc co Sikorski wyczynia . Jeden tweet Sikorskiego pokazał jego zakłamanie i co gorsza skrajna służalstwo w stosunku do Niemiec i ich interesów . Klasyczny kolaborant i polityczny jurgieltnik . Na Sikorski zdradą Ukrainy i polskiej racji stanu liczył . Na to ,że Niemcy usadowią go na stołku premiera, czy prezydenta II Komuny ?

 

Sikorski kwalifikuje się do natychmiastowej dymisji . Bo co co ujawnił swoim teksem, czyli wspólną grę Niemiec i Sikorskiego na nieprzyjęcie Ukrainy jeśli nie będzie ukarana, to ta bezkarność tylko rozzuchwali innych kolaborantów.

 

Pokazuje to też ,że Tusk jest zwykłym figurantem. Nie ma żadnego wpływu na politykę zagraniczną państwa. Że zmuszony do mianowania Sikorskiego ministrem spraw zagranicznych jednocześnie wyłączył polską politykę zagraniczną spod swoje jurysdykcji i swoich prerogatyw premiera .

Oznacza to także to ,że również Komorowski jest w sprawach polityki zagranicznej bezwolnym człowiekiem pląsającym „ Wesołym Bronkiem” , a nie głową państwa .

 

video dr Szczerski na-Co jest polską racją stanu w Unii Europejskiej?

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

 

„Prawosławny biskup Pireusu, Serafim, zapowiedział dziś, że ekskomunikuje posłów, którzy poprą w parlamencie ustawę o związkach osób homoseksualnych, jak tego wymaga niedawne orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. „…(źródło )

 

„z badań TGI przeprowadzanych przez MillwardBrown SMG/KRC wynika, że w Polsce telewizora nie ma już 700 tys. domostw. – Świadomie nie mają telewizji, a nawet, jeśli mają, nie włączają jej „….”Część osób przyzwyczaiła się do sposobu, w jaki działają media cyfrowe i telewizor wydaje się im urządzeniem wstecznym . „…(źródło)

 

Hubert Koziel „ Pomimo problemów strukturalnych Turcja wciąż dynamicznie się rozwija. Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się, że turecki PKB wzrośnie w tym roku o 3,8 proc. Nawet w porównaniu z innymi gospodarkami wschodzącymi to dobry wynik. „…”Zgadzam się z tym. Co więcej, w porównaniu z 2012 r. wzrost nieco przyspieszył. Wówczas wynosił 2,2 proc., a w pierwszej połowie 2013 r. przyspieszył do 3,7 proc. To dosyć zdrowy wzrost. W przyszłym roku spodziewamy się, że PKB wzrośnie o 3,1 proc. „…..”Turcja wykonała w ostatnich latach bardzo dobrą pracę, dywersyfikując swoje rynki eksportowe. Na początku poprzedniej dekady 60 proc. tureckiego eksportu szło do Europy. Kraj był więc mocno uzależniony od wzrostu gospodarczego w Europie. Na szczęście w ostatnich latach Turcja zaczęła handlować więcej z państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. „….”Turcji udało się przez 10 lat ponadtrzykrotnie zwiększyć nominalny PKB na głowę, z około 3 tys. USD do ponad 10 tys. USD. To oczywiście jeszcze nie wystarczy. Prawdziwym wyzwaniem jest zwiększenie go z około 10 tys. USD do 30 tys. USD. „…..”Jakie są największe strukturalne atuty tureckiej gospodarki? Jednym z nich są na pewno czynniki demograficzne. Rosnąca, młoda populacja, która powiększa popyt wewnętrzny. Zadłużenie gospodarstw domowych jest niskie. Tak samo dług publiczny, zwłaszcza w porównaniu z państwami strefy euro. Dyscyplina fiskalna jest silna. Sektor bankowy również jest mocny i dobrze regulowany”…(źródło )

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758