SPOŁECZEŃSTWO
1

Smoleńsk – zaplanowana gra Putina czy zbrodnia

10/02/2019
1430 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Smoleńsk – zaplanowana gra Putina czy zbrodnia

Media informują od dawna tym, że Rosjanie nie zamierzają oddać Polsce jej własności – wraku samolotu który spadł w Smoleńsku w 2010 r.

0


Media informują od dawna tym, że Rosjanie nie zamierzają oddać Polsce jej własności – wraku samolotu który spadł w Smoleńsku w 2010 r. Jednak są tacy oporni tylko w przypadku Polski gdyż jak pamiętamy szybko oddali wrak samolotu, który zestrzelono przy pomocy sowieckich rakiet na terytorium Ukrainy przez separatystów – patrz żołnierzy Rosyjskich. A co z wrakiem TU 154 M oznaczonym numerem 1.Wrakiem w którym zginęli Prezydenci RP, Senatorzy, Posłowie na Sejm, dowódcy wojskowi, duchowni i załoga samolotu. Nie dość iż Rosjanie sponiewierali i poniżali zwłoki Polaków, celowo niszczyli wrak samolotu po czym go po prostu ukradli.

Co ukrywają ? czego się boją – prawdy ! jaki miało zaplanowany cel to działanie ?. Dlaczego Putin prowadził tę straszliwą grę zwłokami niszcząc je w okropny sposób w czasie układania w trumnach ( stwierdzono takie przypadki w czasie ekshumacji ) i pragnąc Polską własność wymyślając idiotyczne przyczyny jego zaboru.

Żadne działania wojenne, żadna propaganda nigdy tego nie dokonały. Polacy stają naprzeciw siebie w szale nienawiści – a ja pytam o co w imię czego ? głupotę i sobiepaństwo opozycji w kraju już ćwiczyliśmy w przeszłości kończyło się to rozbiorami lub wojnami i ogromem ofiar całego narodu. A może jednak jest to celowa manipulacja Rosji i Putina – w konsekwencji przynosząca, jak widzimy, lepsze efekty psychologiczne niż dywizja sowieckich czołgów w natarciu. A może już czas by się obudzić i zrozumieć o co tutaj chodzi ?

Były Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz  podpisał rozporządzenie w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Antoni Macierewicz zapowiedział w mediach, że specjalna podkomisja w ramach KBWL zajmie się badaniem na nowo przyczyn tragedii smoleńskiej na podstawie nowo ujawnionych okoliczności, począwszy od wątków związanych remontem samolotu, po przebieg zadań „mających na celu uniemożliwienie dojścia do prawdy”.

Mija wiele lat od momentu, który nazwano największą tragedią po II wojnie światowej w dziejach niepodległego państwa Polskiego. Trzeba powiedzieć, że była to największa tragedia lotnicza, w dziejach lotnictwa światowego. W jednej chwili zginęli przedstawiciele całej elity państwowej i narodowej Rzeczypospolitej. Zginął prezydent RP prof. Lech Kaczyński z Małżonką, zginął ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Zginęli wszyscy szefowie rodzajów sił zbrojnych. Zginęli ministrowie i dostojnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa polskiego. […] Wszyscy w jednej chwili stracili życie, a Polska straciła swoich przywódców.  Skala tej tragedii była większa, niż tylko skala straty indywidualnej, narodowej i państwowej. Skala tej tragedii związana była także z tym, jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli, jak potraktowali tę tragedię, jak potraktowali zagrożenie państwa polskiego z tego wynikające. Jak się z nich naśmiewali, jak ich wyszydzali, jak ich porzucili w najbardziej dramatycznej chwili państwa polskiego… oddając śledztwo w obce ręce. – mówił minister Antoni Macierewicz.

Na temat przyczyn katastrofy Prezydenckiego Tu 154 M w Smoleńsku dyskusje trwają nieprzerwanie od 2010 r. Przyczyny jej powstania podzieliły Polaków jak nigdy dotąd a emocje sięgają zenitu. To jaka była zatem prawda.

PRZYCZYNY

Na temat technicznych i organizacyjnych przyczyn tej największej katastrofy lotniczej w dziejach Polski, w której zginęło dwóch Prezydentów RP, najwybitniejsi mężowie stanu sceny politycznej oraz najważniejsi dowódcy wojskowi napisano już wiele, dwa zespoły w Polsce jeden rządowy i drugi parlamentarny wyjaśniały jej okoliczności powstania. Ukazały się dwa przeciwstawne raporty na ten temat jeden rządowy – o katastrofie drugi parlamentarny – o zamachu.

W toku prac tych zespołów emocje wielokrotnie brały górę nad zdrowym rozsądkiem. Względy polityczne tutaj głównie dominowały. Rosjanie biorący aktywny i kierowniczy udział w jej wyjaśnianiu zamiast wykonać wszystko co było w ich mocy z uwagi na to, że katastrofa miała miejsce na ich terytorium, celem wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia, zrobili wszystko by skłócić przy okazji samych Polaków taki cel sobie założyli i ten cel wykonali  wydawało by się iż  bez pomocy władz PO i PSL nie osiągnęli by w pełni założonego celu.

DLACZEGO TUSZOWANO FAKTY?

To jak Rosjanie pokazują fakty powstania katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu na swoim terytorium, to jak tuszowali winę obsługi własnego lotniska, zatajali fakty związane z naprowadzaniem samolotu na lotnisko, niewłaściwie, nieprecyzyjne dokonywali identyfikacji ciał tej katastrofy co wzbudziło ogromne oburzenie rodzin ofiar itp. To Rosjanie wreszcie dokonali też zaboru, inaczej kradzieży, w majestacie swojego prawa własności rządu RP – czyli wraku samolotu Tu 154 M i to jest fakt niezaprzeczalny. Sami też zrobili zatem wszystko co w ich mocy, by nie do końca wyjaśnić przyczyny tej katastrofy oraz waśnie narodowe w Polsce podsycać. I to jak mniemam było główne zadanie naszych sąsiadów. Tak też czynią zresztą po dzień dzisiejszy.

0

dziennikarzobywatelski https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/2023/05/bohaterowie-rzeczypospolitej-ostatni.html

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem. Dziennikarz obywatelski, wnuk Żołnierza Wyklętego.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758