Zdrowie
Like

Skażenie z Fukushimy wpływa na globalne ekosystemy

04/09/2014
441 Wyświetlenia
13 Komentarze
1 minut czytania
Skażenie z Fukushimy wpływa na globalne ekosystemy

Warto przypomnieć sobie zapomnianą Fukushimę. Tylko naiwni mogą wierzyć, że emisja radioaktywności z tego zakładu dotyczy tylko Japończyków. Po trzech latach od katastrofy w wyniku tsunami, można już powiedzieć, że Fukushima wywarła wpływ na wszystkie ziemskie ekosystemy.

0


 

Ostatnio na ten temat wypowiedział się Timothy A. Mousseau, profesor Nauk Biologicznych z University of South Carolina. W prezentacji na konferencji naukowej przedstawił on liczne dowody na to jak bardzo ucierpiały ziemskie ekosystemy. Naukowiec dokonał korelacji porównującej skutki Fukushimy i Czarnobyla. Udało mu się wykazać oczywiste podobieństwa, na przykład w zmniejszeniu liczebności ptaków. Ornitolodzy od dawna biją na alarm wskazując na spadającą populację tych zwierząt.

Oprócz tego, dużo częściej niż zwykle dochodzi obecnie do przypadków mutacji ptaków, na przykład wzrasta ilość albinosów. Zaobserwowano również mutacje owadów z gatunku Kowal bezskrzydły (Pyrrhociris apterus). Wreszcie odnaleziono wiele zdeformowanych pni sosen. Dokładnie takie same skutki zaobserwowano po katastrofie w Czarnobylu.

Mousseau oświadczył ponadto, że oficjalne raporty na temat skutków katastrofy w Fukushimie mijają się z prawdą i usiłują ukrywać prawdziwą sytuację. Naukowiec oświadczył ponadto, że myli się ten, kto uważa, że skażenie to problem Japonii. Jego zdaniem to kłopot globalny dotyczący wszystkich nas.

Autor: lecterro
Źródło: Zmiany na Ziemi

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758