POLSKA
Like

Rządowi rośnie – biurokracja

09/09/2013
440 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Działania rządu Donalda Tuska coraz bardziej zaczynają przypominać postępowanie kogoś, kto wywołuje pożar, po to tylko, by za chwilę być pierwszym przy jego gaszeniu. Świadczy o tym najdobitniej ostatnia inicjatywa ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego. Kilka dni temu minister Biernacki powołał przy swoim ministerstwie pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny. Ma nim zostać jedna z inicjatorek powstania Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” i wieloletnia działaczka organizacji zajmujących się sprawami rodziny. Z informacji dziennika “Rzeczpospolita” wynika, że nowa pełnomocnik zajmować się będzie przede wszystkim przypadkami nadmiernej, i nie do końca oczywistej, ingerencji władzy w rodzinę. Mamy zatem kolejnego rządowego urzędnika, który, przynajmniej teoretycznie, ma patrzeć władzy na rękę, czyli mówiąc językiem metafory z początku tekstu, zajmować się gaszeniem pożaru, który dopiero co […]

0


Działania rządu Donalda Tuska coraz bardziej zaczynają przypominać postępowanie kogoś, kto wywołuje pożar, po to tylko, by za chwilę być pierwszym przy jego gaszeniu. Świadczy o tym najdobitniej ostatnia inicjatywa ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego.
Kilka dni temu minister Biernacki powołał przy swoim ministerstwie pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny. Ma nim zostać jedna z inicjatorek powstania Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” i wieloletnia działaczka organizacji zajmujących się sprawami rodziny. Z informacji dziennika “Rzeczpospolita” wynika, że nowa pełnomocnik zajmować się będzie przede wszystkim przypadkami nadmiernej, i nie do końca oczywistej, ingerencji władzy w rodzinę.

Mamy zatem kolejnego rządowego urzędnika, który, przynajmniej teoretycznie, ma patrzeć władzy na rękę, czyli mówiąc językiem metafory z początku tekstu, zajmować się gaszeniem pożaru, który dopiero co wywołali jego przełożeni…..

Powstaje kolejny urząd – pełnomocnik ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny…

Inne zapisy autora:

0

PAFERE
PAFERE http://www.pafere.org

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, będąc niezależną, pozarządową organizacją, zajmuje się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu jako najskuteczniejszego a zarazem najsprawiedliwszego systemu powodującego podnoszenie zamożności ludzi i narodów, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Wesprzyj nas: Volkswagen Bank Direct PL 3321 3000 0420 0104 0942 1500 01 Przelewy spoza Polski: SWIFT: ING BP LPW PL 33 2130 0004 2001 0409 4215 0001

229 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816