POLSKA
Like

Pamięć albo Pętla Czasu

09/09/2013
891 Wyświetlenia
10 Komentarze
5 minut czytania
Pamięć albo Pętla Czasu

Pod koniec lat 1920-tych anarchosyndykalistyczne (a więc lewackie jak najbardziej, tyle, że nie poddane władzy Kremla) Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników (ang. International Workers’ Association, IWA; hiszp. Asociación Internacional de los Trabajadores, AIT; stąd często używany skrót IWA-AIT) miało dość mocno zradykalizowany program.

0


Oto, jak można było wyczytać w czasopiśmie WALKA, na lipcowym (1928 r.) Kongresie Stowarzyszenia uchwalono:

Kongres biorąc to pod uwagę i chcąc zaradzić strasznej nędzy proletariatu całego świata, głosi konieczność zmniejszenia dnia roboczego – konkretnie, żąda zastosowania

6-godzinnego dnia pracy bez zmniejszenia zarobków.

Organizacje krajowe, biorące udział w Kongresie międzynarodowym, zobowiązują się do prowadzenia walki o 6-ogodzinny dzień pracy. Walka ta powinna rozpocząć się natychmiast, a żądanie 6-u godzin pracy powinno stać na czele wszelkich żądań wszystkich organizacji wchodzących w skład M.S.R. Powinna ona zająć wielką część działalności organizacji związkowych.

Każda organizacja musi poważnie przestudiować to zagadnienie w celu ustalenia metod propagandy i działalności w zakresie lokalnym, narodowym i międzynarodowym. Kongres zachęca do zorganizowania dwóch tygodni propagandy w całym świecie z dniem 6-ogodzinnym; w ciągu 15-u dni cała działalność organizacji M.S.R. powinna być skierowana na zapoznanie i skłonienie do przyjęcia tego żądania za swoje przez cały proletariat międzynarodowy.

A kiedy już lewica zaczęła panować nad naszą częścią świata okazało się, że nadgodziny i pracujące niedziele są nierozerwalnie związane z tym „najlepszym” ustrojem.

Ba, nie tylko to. Zanim „komuszki” doszły do władzy powszechnie deklarowały, że płaca mężczyzny powinna być taka, aby umożliwiła egzystencję rodzinie.

A gdy już sięgnęły po władzę, okazało się, ze największą zdobyczą nowego ustroju jest możliwość pracy kobiety.

Oczywiście wg propagandy, bo w rzeczywistości praca kobiety była konieczna, aby umożliwić przeżycie rodzinie. Jedna płaca wystarczała tylko na czynsz.

Czemu o tym piszę?

No bo tow. Kalisz proponuje kolejny idiotyzm, jak najbardziej propagandowy.

Propozycję wprowadzenia bezwarunkowego minimalnego dochodu podstawowego, który otrzymywałby każdy obywatel, przedstawił w poniedziałek szef Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszard Kalisz. “To nie jest inicjatywa populistyczna, ani nieprzemyślana” – przekonywał.

Kalisz – b. poseł SLD kierujący obecnie stowarzyszeniem DWP – powiedział, że w sprawie ustanowienia takiego dochodu została podjęta Europejska Inicjatywa Obywatelska. “Na podstawie Traktatu z Lizbony zainicjowane zostało przez naszych współpracowników z Niemiec działanie na rzecz obywatelskiej inicjatywy dla ustanowienia minimalnego dochodu gwarantowanego” – powiedział polityk. Podkreślił, że on i członkowie DWP zbierają już w tej sprawie podpisy w Polsce i “idzie to bardzo dobrze“.

Europejska Inicjatywa Obywatelska umożliwia mieszkańcom UE zgłaszanie propozycji legislacji. Jeśli w ciągu 12 miesięcy zyskają one poparcie co najmniej miliona osób z siedmiu krajów UE, mogą zaowocować nowymi unijnymi decyzjami, strategiami lub przepisami.

Kalisz pytany ile miałby wynieść w Polsce taki dochód – gdyby został wprowadzony – odparł, że może powiedzieć jedynie szacunkowo, że “musiałby być na poziomie ponad 1000 zł, pewnie między 1000 a 2000″. “Na szczęście istnieje Traktat z Lizbony, my takich szacunków we wszystkich krajach UE nie jesteśmy w stanie przeprowadzić. Jak zbierzemy milion podpisów, będzie to musiała zrobić Komisja Europejska i państwa członkowskie, w tym również polski rząd” – dodał.

http://biznes.onet.pl/praca/kalisz-proponuje-bezwarunkowy-minimalny-dochod-pod,18493,5575981,5451429,468,1,news-detal

Kalisz co prawda nie bierze pod uwagę tego, że taki nagły zastrzyk gotówki doprowadzi jedynie do wzrostu inflacji, ale jak najbardziej wpisuje się w stare, pochodzące jeszcze z minionej epoki, hasło: Czy się stoi, czy się leży, tysiąc złotych się należy.

Ale nie ukrywam, że propozycja Kalisza jest atrakcyjna.

Bo przecież tego co jest, na trzeźwo nie da się przeżyć.

A 1000 zł to prawie dwie flaszki dziennie.

I jeszcze słoik ogórków…:)

 

9.09 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816