Artykuły redakcyjne
Like

Rząd oddał obcym całe nasze złoto za bezcen

19/02/2014
850 Wyświetlenia
14 Komentarze
1 minut czytania
Rząd oddał obcym całe nasze złoto za bezcen

Media informują, ze Ministerstwo Środowiska oddało obcemu kapitałowi złoża miedzi warte miliard dolarów. W rzeczywistości korporacji kanadyjskiej chodzi o złoto, którego jest nawet 100 ton na Dolnym Śląsku. To są wielkie zasoby. Posiadamy największe złoża w Europie.

0


 

Korporacja kanadyjska która jest reprezentowana przez byłego prezesa KGHM, koncesji na złoża miedzi ma multum na całym świecie, jednak tutaj chodzi o złoto, którego Polska ma najwięcej w całej Europie, a o tym media mainstreamowe nie mówią.

Wprost nie odkrył przekrętu, tylko tuszuje jego skalę?

Wprost informuje, że Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów. Czy to nie za mało? Miedź jest wyceniana na 7.200 dolarów za tonę. Na portalu Money.pl dowiadujemy się, że aktualna cena dolara to 3.0250 zł.  Jak łatwo policzyć 8.000.000 x 7.200 = 57.600.000.000 = 58 miliardów $.

Złoto natomiast, przyjmując 100 ton, czyli 1400$ za uncję/33gr, daje ok. 6000$ za 100 gram x 10= 1kilogram = 60000$ x1000kg =60000000$ x 100 = 6000000000$ czyli 6mld$.

Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero, gdy dany kraj zauważy, że jego plony uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne są niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrywa” – Frederic Joliot-Curie.

 

źródło: www.parezja.pl

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

 1. Avatar Max Otto von Stirlitz

  —— W tym wypadku wizyta Gastona von Glock 22C to faux pas dla sprzedawczyköw.
  .
  Jedynie Herr Krauss-Maffei Wegmann i jego serdeczny przyjaciel Leopard 2A7+ pozostaje sedzia dla organizatoröw przekretu ze sprzedaza polskiego zloza.
  Nagroda dla uczestniköw przemyslanego przedsiewziecia bedzie :
  …..
  —–Pocisk podkalibrowy z rdzeniem wolframowym DM53 (LKE II) o masie 8,35 kg, prędkości początkowej 1750 m/s i przebijalności pancerza o grubości 810 mm z odległości 2000 metrów—- w czachy pojeböw od transakcji.
  .
  I wszystko jasne.
  😎
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 2. Avatar Max Otto von Stirlitz

  (niezalogowany)
  normalny Polak 164.127.184.*2014-02-19 16:24:13
  .
  “Zawziąłem się i dokładnie policzyłem, tylko miedź i złoto, srebra nie bo nie podano szacunkowo ile jest jego zasobów. “Wprost”: Ministerstwo Środowiska oddało złoże miedzi warte miliard dolarów. ‘Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów’.
  .
  Nie mam co robić, nudzę się, sprawdzam… Tona miedzi to jakieś 10.000 dolców według Gazety.pl Dopiero później trafiam na portal money.pl na którym wykazane są aktualne ceny plus zmiany jakie zachodziły w cenach surowca. Anyway cena miedzi to jakieś 7.200 dolców za tonę. Na tym samym portalu dowiedzieć się mogę, ze aktualna cena dolca to 3.0250 zł. Mianowicie 3zl. jak łatwo policzyć 8.000.000 x 7.200 = 57.600.000.000 58 miliardów dolców. 174 miliardy złotych. Złoto na dziś to cena pomiędzy 1400$ a 1550$ za uncję, biorę tę pierwszą do obliczeń, jako na dziś minimum, przyjmuję 100(choć mowa jest i o 150 tonach wzwyż) ton, czyli 1400$ za uncję/33gr, daje to ok. 6000$ za 100 gram x 10= 1 kilogram = 60000$ x1000kg =60000000$ x 100 = 6000000000$ czyli 6mld$ x 3.0250 zł = 19 mld zł!!!, czyli daje to tylko w wypadku miedzi, złota przekręt na ok. 200mld zł!!! reszta pozostaje do wyliczenia.
  .
  A więc Tygodnik “Wprost” nie odkrył przekrętu. On tylko niezbyt umiejętnie TUSZUJE jego rozmiary myśląc, że ma wyłącznie z lemingami do czynienia. Amber Gold, Fin Royal, etc.. przy tym to mały pikuś. THIS IS THE WAKE UP CALL !
  .
  Ps. Próbowałem umieścić takie sprostowanie na portalu “Wprost”. Natychmiast to zbanowali.Tak więc podejrzenie, że ten “jeden miliard USD” jest przykrywką do znacznie większej skali przekrętu może być uzasadnione. A polskie złoża zawierają oprócz miedzi znaczne ilości srebra, złota i innych bardzo cennych a rzadkich metali.
  .
  Kula Lis 62 18.02.2014 13:39:26 “

  0
 3. Avatar strażnik gaju

  minus koszty wydobycia – ogromne, może cały rachunek kosztów i zysków redaktorze a nie takie kombinowanie – jak tu dołożyć władzy – nie tak dawno to KGHM przejął kanadyjską firmę wydobywczą z jej koncesjami na wydobycie miedzi i występujących obok miedzi metali szlachetnych

  0
 4. Avatar strażnik gaju

  Stirlitz – sama się ta miedź wydobędzie

  0
 5. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn straznik gaju
  .
  Jawohl !
  😎
  .

  Max Otto von Stirlitz.

  0
 6. jak sie nie ma wolnego kraju, to na takim biznesie sie nie zarabia. wierzycie jeszcze, ze jestesmy? nie jestesmy i nie bedziemy… czy moze ktos jeszcze wierzy?

  0
 7. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr. Pablo3
  .
  Co tak drobisz jak gejsza ?
  😎
  Ja mysle , ze dopöki ja zyje , zyje Polska i nie jest to kwestia wiary a woli Boga.
  To , ze rozwalilbym sprzedawcöw polskiego ( sic ! ) zloza z czolgu niemieckiego Leopard 2A7+ , to tylko ku przestrodze i dla pamieci potomnych , z wrzutka na jutjub, pejsbuk i twistter.
  Marketing patriotyczny Maxa.
  Moze podalem zbyt humanitarna odleglosc 2000m ?
  Zmiana.
  100m.
  Pocisk pozostaje bez zmian.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 8. nie zartujmy. tak jak napisalem, Polska nie jest niepodleglym krajem i daleko nam do takiego stanu. bardzo watpliwe nawet, czy tak sie kiedykolwiek stanie. a juz nawet nie wspomne, ze moj komentarz pod dzisiejszym newsem dnia o Ukrainie czeka na publikacje i nie moze sie doczekac. nawet na tak niszowym portalu, glos prawdy czeka na moderacje? badzmy powazni. pogratulujmy naszemu ukladzikowi okraglostolowemu za masakre na Ukrainie. ale nie bojmy sie zmierzyc z prawda.

  0
  • Avatar manekin

   @pablo3 Komentujesz jako zalogowany? Wpisałeś CAPTCHA? Nie zapomniałeś? – bo ostrzeżenia nie ma (OIP) – wygląda jakby poszło i na moderacje czekało a to siedzi ciagle tylko w RAM.

   0
 9. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Herrn Pablo3
  .
  Wklej komentarz tutaj.
  Nie zrozumiales wiec pozwöl, ze wyjasnie Waszmosci.
  Wali mnie lekko kto rzadzi w Polsce, i czy Polska jest wg.Ciebie niepodlegla czy podlegla.
  Wiemy dobrze obaj jak jest, ale to nie znaczy , ze ja mam powiedziec pas .
  😎
  Ja jestem Polska .
  Zobacz sobie—- Indian Talent Show – Warriors of Goja (super crazy)—jutjub .
  Trzeba byc tak twardym jak indyjscy wojownicy .
  😎
  .
  Max Otto von Stirlitz.
  .
  P.s. Z czolgiem Leopard 2A7+ nie zartowalem, spokojnie strzelam w sprzedawczyköw pociskiem DM53, ciekawi mnie tylko efekt koncowy..myslisz, ze zostaly by sznuröwki ?

  0
 10. Nie tylko sprzedali miedź i złoto, etc… także ogłupionych 700 tys Polaków w tym lemingów w kredyt frankowy, czyli założyli jewrejski POstronek także w postaci BTE na pokolenia a o kredycie poniżej.- Podstawowa rzecz: te kredyty nie były udzielane w CHF a były DENOMINOWANE w CHF (i tu pojawia się pierwsza kwestia – to jest instrument pochodny). Należy odpowiedzieć na następujące pytania:- jakie cele sprzedażowe dot. kredytów w PLN i denominowanych w CHF mieli doradcy kredytowi. – jakie mieli prowizje od sprzedaży kredytu w PLN, a jaką od sprzedaży kredytu denominowanego w CHF. Która była większa? – dlaczego doradca kredytowy odwodził mnie od kredytu w PLN i zachwalał kredyt denominowany w CHF? – Dlaczego pomimo ryzyka kursowego można było “dostać” większy kredyt denominowany w CHF (w przeliczeniu na PLN) niż kredyt w PLN? – Czy ktoś z kredytobiorców dostał CHF na konto? – Skąd banki miały pieniądze na kredyty denominowane w CHF? Pożyczały CHF z zagranicy i sprzedawały w Polsce aby mieć pieniądze na kredyty czy pożyczały np. z NBP złotówki? -Czy w przypadku gdy pieniądze na kredyty denominowane w CHF pochodziły np. z NBP i nie było żadnej operacji sprzedaży franków, a przy spłacie rat nie ma zakupu CHF pobieranie opłat za spread jest legalne? – jaka jest RENTOWNOŚĆ pojedynczego kredytu denominowanego w CHF, zaciągniętego np przy kursie 2,2 PLN/CHF i spłaconego jednorazowo po kursie ok. 3,4 PLN/CHF. – dlaczego nie można teraz “dostać’ (lub z wielkim trudem) kredytu denominowanego w CHF, gdy kurs wynosi 3,4 PLN/CHF? -dlaczego, jakie operacje doprowadziły do wzrostu w 2008 kursu CHF o 80%???? Co się takiego stało w Szwajcarii lub Polsce co wyjaśniałoby taką zmianę? – dlaczego obecnie sprzedając mieszkanie z kredytem denominowanym w CHF jestem zmuszony spłacić ten kredyt a nie mogę przenieść zabezpieczenia na inne nieruchomości??? Odpowiedzi na te pytania mogą trochę wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Klakierom wynajętym przez banki dziękuję i proszę ich o nie odpisywanie. Ps. Większym skandalem jest obrona przez rząd Tuska PO-PSL systemu BTE[bankowe tytuły egzekucyjne]. Jest to niezgodny ze współczesnymi standardami prawnymi relikt stalinizmu, skandaliczny ewenement na skalę światową i utrzymywany jedynie w antyspołecznym systemie IIIRP/PRLbis i Tuskolandu. To właśnie BTE narzuca nierówność prawną między bankami a kredytobiorcami koncentrując ryzyko zawieranych umów jedynie po stronie społeczeństwa. Bez tej osłony banki zdecydowanie ostrożniej i uczciwiej prowadziły by politykę kredytową i nie wprowadziły by tylu klientów na przysłowiowe miny.

  0
  • Sen. Grzegorz Bierecki przygotowuje ustawę, która ochroni frankowiczów. “Kredyt w walucie obcej ma być spłacany zawsze po kursie z dnia zawarcia umowy”. [Słyszymy o masowym dociążaniu kredytów dodatkowymi, bardzo kosztownymi ubezpieczeniami, pod pretekstem spadku wartości nieruchomości. To są często wątpliwe sytuacje.

   Pytałem i o to zjawisko. Bo np. w Wielkiej Brytanii nadzór finansowy podjął skuteczne działania, i wyeliminował sprzedaż niepotrzebnych produktów ubezpieczeniowych. Tam banki musiały zwrócić ludziom składki za pozorne ubezpieczenia, a chodziło o kilka miliardów funtów. Chodzi o proceder, przy którym zdarza się, że nawet 95 proc. składki ubezpieczeniowej idzie na prowizję dla banku. Ubezpieczenie jest w takiej sytuacji pozorne. Nadzór powinien znać skalę tego zjawiska, i powinien mu przeciwdziałać. ] całość tu: http://wpolityce.pl/artykuly/74759-nasz-wywiad-sen-grzegorz-bierecki-przygotowuje-ustawe-ktora-ochroni-frankowiczow-kredyt-w-walucie-obcej-ma-byc-splacany-zawsze-po-kursie-z-dnia-zawarcia-umowy

   0
  • W tzw. cywilizowanym świecie a nawet w “banksterskim” USA jeśli kredytobiorca nie spłaca kredytu na np. mieszanie czy dom to bank może zabrać “jedynie” nieruchomość pod którą udzielił kredytów. W III RP/PRLbis. uprzywilejowani banksterzy w spółce z komornikami i tzw. “rzeczoznawcami” przejmują za ułamek wartości zastawianą nieruchomość i dalej bezkarnie łupią klienta.A pozwala im na to tzw BTE [bankowy tytuł egzekucyjny], skorumpowane lub niewydolne sądownictwo i opieka nad tym systemem ze strony oligarchicznych, obcych władz III RP/PRLbis.

   0
 11. Ponton Ponton

  Mam stary numer ” młodego technika” zaczynam budowę “Pershinga”, jak zbuduję, to jak jebnę,
  to mogę pomylić się o jedno biurko, ale to niema znaczenia, wyczyszczę wszystko w promieniu kilku kilometrów!!!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217