HYDE PARK
Like

OD MORZA – DO MORZA ..sen o wielkiej Polsce ?

20/02/2014
5306 Wyświetlenia
20 Komentarze
5 minut czytania
OD MORZA – DO MORZA ..sen o wielkiej Polsce ?

W to , że obecnie życiową – Majdanową – partię rozgrywa Prezydent Putin – chyba nikt (lub prawie) nie ma wątpliwości.

0


 

W to , że żadnych granic zmienić nie można bez rozlewu krwi , wierzą już ci co mają status polityka zapraszanego do Polskich mediów mainstreamowych. Ciut „łysawo” stwierdzić , że dzięki wywołanej przez Moskwę ukraińskiej awanturze Polska może stać się na powrót mocarstwem i realnym partnerem do rozstrzygania wewnętrznych sporów w Unii bez lizania stóp Kanclerz Merkel. Tylko do tego mieć trzeba głowę Chrobrego , zacięcie Churchilla i chęć zaistnienia w historii. Czy panujący obecnie w maglu partyjnych przekomarzań liderzy PO , PIS i SLD są zdolni do podjęcia takiego wyzwania – wyłożonego pokera przez Putina – a w to już mi trudniej uwierzyć !

                  W art. „Ali Baba i 40 oligarchów”.. 29 stycznia pisałem , że realnym jest rozpad Ukrainy. BO JEST i praktycznie liczyć się z tym trzeba. Zasobny w naturalne dobra i industrię -wschód- wróci pod panowanie Rosji… A kto ma wziąć – zachód- ?…Białoruś , Słowacja ???.. Czy się komu to podoba , czy nie pozostaje Polska !, ale nie na niemieckiej smyczy , ale samodzielna i zdeterminowana przyjęciem wiodącej roli w ew. federacji ze Słowacją , Węgrami a może i z Rumunią i Bułgarią. A to już byłby początek do mocarstwowości w środkowej Europie i kopniaczek w Niemiecki zadek dokonany naszą nóżką przez cara Putina. W nagrodę przyswoiłby sobie państwa nadbałtyckie – no coś mu carowi za zwycięstwo się należy !..No skoro sam Car zaprasza nas na ucztę to odmawiać ciut głupio !

Putin z Polską od morza do morza sobie poradzi , będzie miał partnera a nie nogawki w spodniach śliniaczące się do każdego wybrańca niemieckiego elektoratu .To wkurzy Niemców i ukróci zapał dominacji w Europie. Klin państw słowiańskich między Rosją a Niemcami. Naturalny , bo słowiański sojusznik cara Rosji. O tym marzyli od Piasta do Jagiellonów wszyscy królowie..

TRZEBA TO BRAĆ ! TRZEBA W TO GRAĆ !.. Taka jest polityka !.. Osiągać cele korzystne dla państwa i narodu , którego jest się reprezentantem.. Ja tej rewolucji na Ukrainie nie wywoływałem , a jeśli już ona jest to trzeba z niej lub na niej osiągnąć cele służące Polsce i Polakom.. Putin to wielki rozgrywający , do tej pory w Polsce potrzebował nijakich polityków i nijakich postaci , teraz gdy chce powrócić do siły i granic ZSRR potrzebuje silnej propolskiej typu Piłsudskiego osobowości .. Formuła politycznych , bezbarwnych marionetek się wyczerpała. Wieki Car potrzebuje teraz silnego partnera , wielkiej osobowości , bo Rosja musi załatwić swoje sprawy w teatrze europejskim. Oddanie – w ramach „wziatki”  Polsce kawałka Ukrainy to miełocz w stosunku do tego , że będzie odgrodzony od niemieckiej europy pasem państw słowiańskich , a cel powrotu do granic ZSRR praktycznie bez kosztów osiągnięty..

Aktualnie we Lwowie – chyba już nie ukraińskim – „na razie” , Jegor Łupan ogłasza niepodległość i secesję od Kijowa , Krym błaga Rosję o do niej przyłączenie , jeszcze trudno mówić o decyzji Janukowycza , bo ten co chwilę gubi telefon. Koniec olimpiady zapoczątkuje „dyskusję” o ilości i potrzebie rozlewu krwi…

A przed nami wizja średniego mocarstwa światowego , z konfederacją słowiańskich państw. Mieliby do czego wracać mądrzy młodzi Polacy , którzy myją gary w niemieckich i angielskich pubach..

Tylko czy potrafimy tego szlema rozegrać ?..dzisiaj Premier odwiedził Monikę Olejnik w jej studio..korzystnie wyglądała ona a On ???

PUTINIJANKOWYCZ

                                                                                         TAKA JEST POLITYKA…PUTIN W SOCZI UŚMIECHA SIĘ DO JANUKOWYCZA PODAJĄC MU RĘKĘ NIE MÓWIĄC , ŻE NA ……..     POŻEGNANIE !!!…

…tylko to pozostaje po takim uścisku

ukraina

 

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

 1. Avatar strażnik gaju

  Polska niczego nie weźmie, martw się by Zachodnia Ukraina pod przywództwem Swobody i strażników Majdanu nie upomniała się o Przemyśl i gród Wołyń [ten nad Huczwą]

  0
 2. Avatar daniel

  Ale po co Polsce Zachodnia Ukraina???? Chyba tylko ze względów sentymentalnych. Polaków jest tam teraz jak na lekarstwo. Ludność nastawiona wybitnie nacjonalistycznie i raczej antypolsko. Infrastruktura bardzo słabo rozwinięta. Brajk surowców, przemysłu niewiele. Jest to jeden z najbiedniejszych regionów Europy. Czy chcemy ładowac pieniądze polskich podatników w rozwój terenów nastawionych do Polski wrogo? Chcemy powtórki OUN/UPA? Scenariusza z Irlandii Półnoncenj, czy Kraju Basków?

  0
 3. Avatar Jacek

  Proponuję rozpocząć budowę wielkiej Polski od uporządkowania własnego kraju w sposób, który uczyni Polskę atrakcyjną na tyle,że chętni do przyłączania się do niej znajdą się wszędzie

  0
 4. Rozpad Ukrainy na dwa państwa, z których jedno dogada się z Rosją a drugie z Niemcami.
  Polska będzie robić za dyżurnego chłopca do bicia.
  Kto namawiał do rozpadu – polska
  Kto proponowali sankcje – Polska
  Sami widzicie.

  0
 5. Avatar Marek1taki

  Nie ma powodów aby Polacy popierali podział Ukrainy. Tym razem Ukraina jest suwerennym państwem, więc byłby to I rozbiór Ukrainy. Poprzednio do podziału Ukrainy doprowadził Bohdan Chmielnicki. Było to w sytuacji gdy powstanie Rzeczpospolitej Trojga Narodów było tylko kwestią czasu. Rosja jest konsekwentna w swoich dążeniach i prowadzi nie tylko politykę historyczną, która – jak podejrzewam – miała wpływ na czczenie Chmielnickiego jako bohatera. Prowadzi również politykę z perspektywą krótkoterminową. Właśnie politycy Rosyjscy zaczęli głośno mówić o podziale Ukrainy wg granic z XVII wieku. Nie sądzę aby nie byli umówieni z Niemcami. Pytanie brzmi raczej czy od kilku lat czy od dwudziestu pięciu.

  0
  • Avatar Sceptissimus

   To nie Chmielnicki doprowadził do podziału Ukrainy, tylko polscy panowie. Gdyby nie polscy panowie i polscy biskupi – byłoby nawet możliwym powstanie rzeczypospolitej pięciorga narodów (z Czechami i Prusami)

   0
   • Avatar Marek1taki

    Wiele złego można o polskich panach powiedzieć, jak i dobrego. O Chmielnickim to, że wywołał powstanie na którym Ukraina straciła, a Rosja zyskała. A potem wg tej samej reguły zysków i strat poddał Rosji połowę Ukrainy.
    W interesie Rosji jest takie pisanie historii jakie w polskich i ukraińskich szkołach uczą.

    0
 6. Jakim trzeba być durniem, aby popierać powstanie nowego, jawnie wrogiego Polsce państwa. przy naszej granicy.
  A może on nie jest durniem, tylko służy innemu panu?

  0
  • Avatar Sceptissimus

   Przy naszych granicach mamy wyłącznie “przyjaznych” sąsiadów. Jeśli już jednak wybierać, to niech to będą “przyjacioły” naszego kalibru, a nie dajmy na to wielkości światowego mocarstwa.

   0
 7. Avatar Uchachany

  A komó darz Nedenrlandy, Romuś? Ja chcem tesz.Ale fajowo piszesz.

  0
 8. Avatar Kwiatkowski z Legionowa

  Każde rozwiązanie na Ukrainie będzie dla Polski złe i lepiej byłoby, żeby nasi politykierzy nie jeździli na Majdan, bo te ich prywatne rejterady w celach wybitnie marketingowych nie dały nic dobrego, poza kilkoma durnymi fotkami. MAJDAN TO WYNIK KLĘSKI NASZEGO PLANU PARTNERSTWA WSCHODNIEGO !! Poza euro 2012 nie mamy razem z UE nic innego do zaoferowania, jak tylko 10-letni program przejściowy, wielkie prywatyzacje (czyli grabież majątku narodowego), biedę, emigracje zarobkową i totalną zapaść .

  0
 9. Avatar Sceptissimus

  “rejterada” nie jest słowem adekwatnym do treści, którą nam Szanowny Pan przekazuje, chyba że należy Pan do tych którzy koniecznie muszą dodawać “dokładnie” i “aczkolwiek” (o “bynajmniej” nawet nie wspomnę).

  0
 10. Legionisto…musisz sie chyba obudzic, jak tez wielu innych myslacych podobnie…
  wam sie marzy jakas ‘wielka polska’ ‘miedzymorze’ itp itd etc, a w Domu syf, brud i nieporzadek, szczury grasuja watahami i wyzeraja wszystko i wszystko niszcza co jeszcze jest do rozwalenia.
  pozamiatac podworko, otworzyc okna, przewietrzyc, odmalowac, ploty ponaprawiac a nie polityke z ksiezyca uprawiac.
  jedni co rusz krzycza, placza i wlosy rwa o korekcie granic na wschodzie – sie rzucili jak wilki na owce; drudzy o neobanderowcach lamentuja.
  przygladac sie i obserwowac i analizy robic sytuacji na ukrainie – uczyc sie jak ludzie sa ‘rozgrywani’, a nie sie mieszac i z buciorami wlazic w cos czego nie da sie wyobrazic. ….
  ukraincy sami powinni swoje sprawy zalatwiac…

  0
 11. Ponton Ponton

  No Wołyń, jak sama nazwa wskazuje,był miejscem w którym można wykożystać do hodowli wołów, z którego to miejsce przez setki lat było znane w całej Europie i do tego nie trzeba specjalnej infrastruktury!!! Taką mam koncepcję!!! Jedyna słyszną zresztą!!!

  0
 12. Avatar madrala

  Widze ze niektorym to tak juz sie klepki poprzestawialy ze stracili calkowicie grunt pod nogami i plywaja gdzies w przestworzach absurdu i glupoty. Co wy zrecie ludzie ?

  0
 13. Avatar Jacek - Oslo

  zaraz za obecna granica, w okolicach Lwowa wlasnie jest ROPA!!!!!!!!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816