HYDE PARK
2

OD MORZA – DO MORZA ..sen o wielkiej Polsce ?

20/02/2014
8992 Wyświetlenia
20 Komentarze
5 minut czytania
OD MORZA – DO MORZA ..sen o wielkiej Polsce ?

W to , że obecnie życiową – Majdanową – partię rozgrywa Prezydent Putin – chyba nikt (lub prawie) nie ma wątpliwości.

0


 

W to , że żadnych granic zmienić nie można bez rozlewu krwi , wierzą już ci co mają status polityka zapraszanego do Polskich mediów mainstreamowych. Ciut „łysawo” stwierdzić , że dzięki wywołanej przez Moskwę ukraińskiej awanturze Polska może stać się na powrót mocarstwem i realnym partnerem do rozstrzygania wewnętrznych sporów w Unii bez lizania stóp Kanclerz Merkel. Tylko do tego mieć trzeba głowę Chrobrego , zacięcie Churchilla i chęć zaistnienia w historii. Czy panujący obecnie w maglu partyjnych przekomarzań liderzy PO , PIS i SLD są zdolni do podjęcia takiego wyzwania – wyłożonego pokera przez Putina – a w to już mi trudniej uwierzyć !

                  W art. „Ali Baba i 40 oligarchów”.. 29 stycznia pisałem , że realnym jest rozpad Ukrainy. BO JEST i praktycznie liczyć się z tym trzeba. Zasobny w naturalne dobra i industrię -wschód- wróci pod panowanie Rosji… A kto ma wziąć – zachód- ?…Białoruś , Słowacja ???.. Czy się komu to podoba , czy nie pozostaje Polska !, ale nie na niemieckiej smyczy , ale samodzielna i zdeterminowana przyjęciem wiodącej roli w ew. federacji ze Słowacją , Węgrami a może i z Rumunią i Bułgarią. A to już byłby początek do mocarstwowości w środkowej Europie i kopniaczek w Niemiecki zadek dokonany naszą nóżką przez cara Putina. W nagrodę przyswoiłby sobie państwa nadbałtyckie – no coś mu carowi za zwycięstwo się należy !..No skoro sam Car zaprasza nas na ucztę to odmawiać ciut głupio !

Putin z Polską od morza do morza sobie poradzi , będzie miał partnera a nie nogawki w spodniach śliniaczące się do każdego wybrańca niemieckiego elektoratu .To wkurzy Niemców i ukróci zapał dominacji w Europie. Klin państw słowiańskich między Rosją a Niemcami. Naturalny , bo słowiański sojusznik cara Rosji. O tym marzyli od Piasta do Jagiellonów wszyscy królowie..

TRZEBA TO BRAĆ ! TRZEBA W TO GRAĆ !.. Taka jest polityka !.. Osiągać cele korzystne dla państwa i narodu , którego jest się reprezentantem.. Ja tej rewolucji na Ukrainie nie wywoływałem , a jeśli już ona jest to trzeba z niej lub na niej osiągnąć cele służące Polsce i Polakom.. Putin to wielki rozgrywający , do tej pory w Polsce potrzebował nijakich polityków i nijakich postaci , teraz gdy chce powrócić do siły i granic ZSRR potrzebuje silnej propolskiej typu Piłsudskiego osobowości .. Formuła politycznych , bezbarwnych marionetek się wyczerpała. Wieki Car potrzebuje teraz silnego partnera , wielkiej osobowości , bo Rosja musi załatwić swoje sprawy w teatrze europejskim. Oddanie – w ramach „wziatki”  Polsce kawałka Ukrainy to miełocz w stosunku do tego , że będzie odgrodzony od niemieckiej europy pasem państw słowiańskich , a cel powrotu do granic ZSRR praktycznie bez kosztów osiągnięty..

Aktualnie we Lwowie – chyba już nie ukraińskim – „na razie” , Jegor Łupan ogłasza niepodległość i secesję od Kijowa , Krym błaga Rosję o do niej przyłączenie , jeszcze trudno mówić o decyzji Janukowycza , bo ten co chwilę gubi telefon. Koniec olimpiady zapoczątkuje „dyskusję” o ilości i potrzebie rozlewu krwi…

A przed nami wizja średniego mocarstwa światowego , z konfederacją słowiańskich państw. Mieliby do czego wracać mądrzy młodzi Polacy , którzy myją gary w niemieckich i angielskich pubach..

Tylko czy potrafimy tego szlema rozegrać ?..dzisiaj Premier odwiedził Monikę Olejnik w jej studio..korzystnie wyglądała ona a On ???

PUTINIJANKOWYCZ

                                                                                         TAKA JEST POLITYKA…PUTIN W SOCZI UŚMIECHA SIĘ DO JANUKOWYCZA PODAJĄC MU RĘKĘ NIE MÓWIĄC , ŻE NA ……..     POŻEGNANIE !!!…

…tylko to pozostaje po takim uścisku

ukraina

 

0

222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758