Globalnie i Lokalnie
Like

Premier Morawiecki marzy o re-chrystianizacji Europy.

12/12/2017
1163 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Premier Morawiecki marzy o re-chrystianizacji Europy.

Jedno z najbardziej wpływowych na świecie mediów, Breitbart, zauważa że nowy polski premier broniąc naszej polityki imigracyjnej zwraca uwagę na konieczność re- chrystianizacji Europy.

0


Portal powołuje się na pierwszy po nominacji wywiad, jakiego Premier Morawiecki udzielił katolickiej stacji telewizyjnej Trwam, opisując swoje marzenie o powrocie coraz bardziej świeckiej  Europy do swoich chrześcijańskich korzeni.

49-latek, katolik, ojciec czwórki dzieci powiedział, że “niestety, w zbyt wielu miejscach Europy nie są śpiewane kolędy, kościoły stają się puste i zamieniają się w muzea”, nazywając to wielkim źródłem smutku dla niego.

Powiedział także, że Polska ma prawo decydować, czy przyjąć uchodźców, czy nie.To wskazuje, że pozostanie przy dotychczasowej polityce partii rządzącej, odmawiając przyjęcia uchodźców w ramach jakiegokolwiek unijnego programu przesiedleń.

To Amerykanie przypominają, że filozofia grecka, prawo rzymskie i chrześcijańska moralność to trzy filary zachodniej cywilizacji. Jeśli zabraknie jakiegokolwiek z tych filarów, cywilizacja załamuje się. Bez chrześcijaństwa Zachód jest zgubiony.

Podkreśla się  że Polska ponownie broni Europy przed najeźdźcami, a wcześniej zatrzymała Mongołów i Turków a także Armię Czerwoną w 1922 roku.

PS. Zauważyliście że Turcja niezbyt nachalnie zabiega o wejście do Europy? Erdogan już powiedział, że i tak wkrótce Europa będzie państwem Islamskim. Czekali tyle, poczekają jeszcze parę lat.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758