PRAWO
Like

Prawo i Pięść – Historie walki zwykłych ludzi z polskim wymiarem sprawiedliwości.

10/08/2018
1888 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Prawo i Pięść – Historie walki zwykłych ludzi z polskim wymiarem sprawiedliwości.

… na argument obrońcy, iż Pani Wiola jest w ciąży, sędzia poszedł w ślady najbardziej skundlonych moralnie ubeków, którzy za nic mieli życie ludzkie, szczególnie życie nienarodzone. I nie mogę tutaj nie przytoczyć jego wypowiedzi. „Dostarczone do sądu zaświadczenie o ciąży skazanej również nie może być postrzegane, jako okoliczność uzasadniająca odroczenie wykonania kary… wydłużyłoby postępowanie. Reasumując, sąd nie dostrzega powodów, dla których miałoby nastąpić odroczenie wykonania kary, czyli przesunięcie jej rozpoczęcia na późniejszy okres. W sytuacji skazanej nic by to nie zmieniło, chyba że na gorsze, gdyby skazana urodziła dziecko przed osadzeniem”. To tyle, albo aż tyle ze strony przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości. fragment książki “Prawo i pięść” autorstwa Macieja Lisowskiego i Mireli Krzyżak to nie tylko utrzymana w konwencji wywiadu rzeki […]

0


… na argument obrońcy, iż Pani Wiola jest w ciąży, sędzia poszedł w ślady najbardziej skundlonych moralnie ubeków, którzy za nic mieli życie ludzkie, szczególnie życie nienarodzone. I nie mogę tutaj nie przytoczyć jego wypowiedzi. „Dostarczone do sądu zaświadczenie o ciąży skazanej również nie może być postrzegane, jako okoliczność uzasadniająca odroczenie wykonania kary… wydłużyłoby postępowanie. Reasumując, sąd nie dostrzega powodów, dla których miałoby nastąpić odroczenie wykonania kary, czyli przesunięcie jej rozpoczęcia na późniejszy okres. W sytuacji skazanej nic by to nie zmieniło, chyba że na gorsze, gdyby skazana urodziła dziecko przed osadzeniem”. To tyle, albo aż tyle ze strony przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości.

fragment książki

Prawo i pięść” autorstwa Macieja Lisowskiego i Mireli Krzyżak to nie tylko utrzymana w konwencji wywiadu rzeki opowieść o drodze, która zaprowadziła Macieja Lisowskiego do miejsca, kiedy zdecydował się założyć Fundację. Przede wszystkim to książka będąca zbiorem opisów kilkudziesięciu prawdziwych historii napisanych przez samo życie, którymi Fundacja LEX NOSTRA się zajęła – zbiór dwudziestu sześciu historii, które wydarzyły się naprawdę. To sprawy osób, które zgłosiły się do Fundacji o pomoc. To często brutalne historie łamania ludzkich życiorysów, ale także zapis walki ludzi o silnych, wręcz stalowych charakterach. Walki, którą wspólnymi siłami można wygrać. Tematycznie są to różnorodne przypadki, jednak fundamentalną, łączącą wszystkie sprawy kwestią jest nieprawdopodobny absurd, gigantyczne układy, całkowita niesprawiedliwość oraz realizacja z góry przyjętego celu. O tym, że polskie sądy przestały być miejscem, do którego niewinny może pójść z podniesionym czołem i w którym winny oczekuje nieuchronnej, lecz sprawiedliwej kary, wiadomo od bardzo dawna. Założyciel  i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA wie o czym mówi, bo sam na własnej skórze odczuł, jak to jest toczyć nierówną walkę z bezdusznością i niesprawiedliwością aparatu państwa. Jego droga udowodniła, że można nie tylko przetrwać i się nie złamać, ale poczucie własnej krzywdy przekuć w potrzebę pomocy innym, często słabszym psychicznie niż on. Prawo i pięść to publikacja wyróżniająca się na tle innych, do których w ostatnim czasie jesteście przyzwyczajeni przede wszystkim dlatego, że jest to wasza autentyczna książka. Nie znajdziecie w niej kłamstwa, obłudy czy też swoistego przerysowania, które często jest wykorzystywane do zachęcenia potencjalnego czytelnika.

Więcej informacji na ten temat znajdą państwo na naszej stronie fundacji:

https://fundacja.lexnostra.pl/prawo-i-piesc-historie-walki-zwyklych-ludzi-z-polskim-wymiarem-sprawiedliwosci/

0

Fundacja LEX NOSTRA http://www.fundacja.lexnostra.pl

W służbie Obywatelowi !

113 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758