NEWS
1

Porozumienie, które wynegocjowano, to podwójne zwycięstwo

11/12/2020
614 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Premier Mateusz Morawiecki: Porozumienie, które wynegocjowaliśmy, to podwójne zwycięstwo

0


„Po pierwsze, budżet UE może wejść w życie i Polska otrzyma z niego 770 mld zł. Po drugie – te pieniądze są bezpieczne, bo mechanizm warunkowości został ograniczony bardzo precyzyjnymi kryteriami. Dzisiejsze konkluzje, blokują możliwość zmiany tych zasad w przyszłości wbrew Polsce”.„Komisja Europejska będzie zobowiązana do stosowania kryteriów dokładnie odpowiadających konkluzjom Rady Europejskiej, które właśnie przyjęliśmy”.  Informuje w wywiadzie do mediów Premier RP Mateusz Morawiecki.

W konkluzjach szczytu dot. budżetu UE zawarto zapis, że samo ustalenie, iż doszło do naruszenia zasady państwa prawnego nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu, blokowania środków finansowych dla państw członkowskich,  co wynika z dokumentu konkluzji szczytu.  „Konkluzje szczytu UE zawierają m.in. zapis,jak podają media, który mówi, że celem rozporządzenia w sprawie systemu warunkowości jest ochrona budżetu UE, w tym Next Generation EU, należytego zarządzania finansami oraz ochroną interesów finansowych Unii”.

Polacy myślą , że rząd za nich wszystko załatwi. Zamiast ciągle krytykować i oczekiwać , że rząd polski nagle w pojedynkę zatrzyma lewacką rewolucję w Europie, trzeba ruszyć tyłki i osobiście jak przystało na chrześcijan i patriotów powiedzieć głośne ,,NIE,, dla zalewu lewactwa w Polsce. Po ustaniu pandemii będzie okazja , żeby zamanifestować swoje wartości i pokazać siłę Polski. A przede wszystkim wybrać za trzy lata kolejny prawicowy rząd i stać za nim murem. Wtedy Polska zwycięży. Nikt za nas tego nie zrobi.

 

Źródło :

https://niezalezna.pl/368508-szczerski-ws-konkluzji-szczytu-ue-powrocil-prymat-traktatow-tego-oczekiwal-prezydent-duda

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758