Bez kategorii
Like

Polska na Euro 2012 – imponujący sukces ekonomiczny i polityczny

06/06/2012
299 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

MSZ z radością informuje Kancelarie Premiera na Twitterze.

0


 


 MSZ RP MSZ RP @MSZ_RP

 

:   to okazja dla  , by pokazać jej imponujący sukces ekonomiczny i polityczny  


"Polska – przykład najbardziej imponującego ekonomicznego i politycznego sukcesu w Unii Europejskiej w ostatnich latach – liczy na „efekt barceloński”. Ma nadzieję, że Euro 2012 będzie takim impulsem rozwojowym jak dla stolicy Katalonii stały się igrzyska olimpijskie w 1992 roku – piszą Jan Cieński i Roman Olearczyk w “Financial Timesie” (wydanie z 5 czerwca 2012).

Polska zainwestowała około 30 mld dolarów w budowę stadionów, lotnisk i dróg, by pokazać reszcie kontynentu, że szary kraj, który dwie dekady temu wyrwał się z komunizmu, zmienił się w coraz bardziej normalne państwo. – Liczymy na tzw. efekt barceloński – mówi Marcin Herra, prezes rządowej spółki PL.2012, przywołując igrzyska olimpijskie w 1992, które stały się początkiem wielkiego sukcesu stolicy Katalonii. – Jeśli turniej pójdzie, Polska będzie mogła powiedzieć: wykonaliśmy naprawdę dobrą pracę nad ogromnie złożonym, wieloletnim zadaniem – najbardziej skomplikowaną rzeczą, z jaką mieliśmy do czynienia w naszej historii."

źródło: https://twitter.com/#!/PremierRP , http://www.msz.gov.pl

Z ostatniej chwili:

‘Financial Times’: Polska zamieniła się w silnego zawodnika


Czyli wszystkie osoby które wytykają błędy, przekręty, niedociągnięcia w procesie przygotowań na Euro 2012 to zwykli oszołomi i malkontenci.

Mam tylko obawy by "polski efekt Barceloński" nie skończył się takim finałem jak w Hiszpanii – wystarczy wpisać w Google " Hiszpania, kryzys, bezrobocie"

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marcus Wright

subiektywnie wybieram linki do róznych informacji w sieci Internet, czasem dodam jakis zlosliwy komentarz, czasem nic nie trzeba dodawac.

214 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816