POLONIA
Like

Podstawowe problemy socjalizmu w Polsce

15/09/2019
736 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Podstawowe problemy socjalizmu w Polsce

Jak w takim razie wyglądałaby Polska, gdyby te pieniądze od początku „transformacji” pozostawić w rękach Polaków i polskich przedsiębiorców?

0


Podstawowym problemem jest to, że Polacy nie są informowani o rzeczywistych kwotach, które wpływają i wypływają z budżetu państwa. Wygląda na to, że rzeczywiście byliśmy okradani przez spryciarzy z zagranicy skoro mimo 500+ i innych beneficji jak na razie budżet państwa się nie zawalił, nie ma hiperinflacji itp.

Dwa dni temu usłyszałem w Radio 24, że przez 8 lat rządów PO wyssano z Polski 400mld złotych czyli tyle ile dostaliśmy od momentu wejścia Polski do UE. Były to pieniądze ściągnięte z polskich podatników (no bo z kogo?) i “wywędrowały” sobie z Polski.

Można sądzić, że kwoty podobnego rzędu były wysysane także za czasów rządów poprzedzających PO, począwszy od 1989r. Różnica jest taka, że w ostatnich 4 latach PiS przykręcił kurek wypływu i podzielił się częścią tych pieniędzy z Polakami.

Jak w takim razie wyglądałaby Polska, gdyby te pieniądze od początku „transformacji” pozostawić w rękach Polaków i polskich przedsiębiorców? Niestety niedoinformowani i zsocjalizowani Polacy wolą, żeby łupił ich ktoś z zagranicy, niż żeby tymi pieniędzmi mieliby się wzbogacić polscy przedsiębiorcy. Nie zastanawiają się ile im się zabiera, natomiast cieszą się, jak ktoś rzuci im jakiś ochłap, a polski przedsiębiorca się nie wzbogaci.

Głosowanie w takiej sytuacji na PO, SLD, PSL jest jeszcze większą głupotą niż głosowanie na PiS.
Jest jeszcze co prawda Konfederacja, ale w jej składzie są ludzie, którzy w przeszłości wykazali się zakłamaniem, niegospodarnością, nieodpowiedzialnością, sprzedajnością i uzależnieniem od służb, ale za to mają silne parcie na pieniądze, władzę i „szkło”.

Być może nawet Konfederacja przekroczy próg wyborczy, ale nie stworzy skutecznego ruchu dla Polski i w obronie Polski. Stanie się co najwyżej dostarczycielem „świeżej”, (choć niekoniecznie zdrowej) krwi dla pozostałych partii z „Magdalenkowego Układu”, podobnie jak to było z partiami: Leppera, Palikota, Giertycha, Petru, Kukiza.

Janusz Żurek

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

136 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816