HYDE PARK
Like

Platformiany Ku Klux Klan

28/08/2013
1369 Wyświetlenia
7 Komentarze
5 minut czytania
Platformiany Ku Klux Klan

Jak się okazuje PO nie jest jeszcze stricte partią marksistowską ale zaczyna być partią rasistowską. Podobno zmuszono posła Godsona do odejścia dlatego, że to przez niego przyszłość PO wygląda w czarnych kolorach. Dla mnie PO – to już  Ku Klux Klan. Nasz tajny reporter udał się w ślad za jednym z zaufanych platformersów który wziąl udział w jednodniowym szkoleniu Ku Klux Klanu w USA. Popatrzmy więc jak wygląda pracowity dzień rasisty. *************************************************************************************************** Podstawowa sprawa to nie rozstawać się z bronią i ćwiczyć przy każdej okazji. Gospodarz już z rana poluje na karalucha łażącego po ścianie, używając do tego wiatrówki. Żona i wnuczka chronia się przed rykoszetem. No, to dopiero rozgrzewka . Ale czeka wszystkich dość pracowity dzień. Towarzystwo w mieszkaniu przebywa  w […]

0


Jak się okazuje PO nie jest jeszcze stricte partią marksistowską ale zaczyna być partią rasistowską. Podobno zmuszono posła Godsona do odejścia dlatego, że to przez niego przyszłość PO wygląda w czarnych kolorach. Dla mnie PO – to już  Ku Klux Klan.

Nasz tajny reporter udał się w ślad za jednym z zaufanych platformersów który wziąl udział w jednodniowym szkoleniu Ku Klux Klanu w USA. Popatrzmy więc jak wygląda pracowity dzień rasisty.

***************************************************************************************************

Podstawowa sprawa to nie rozstawać się z bronią i ćwiczyć przy każdej okazji. Gospodarz już z rana poluje na karalucha łażącego po ścianie, używając do tego wiatrówki. Żona i wnuczka chronia się przed rykoszetem.

No, to dopiero rozgrzewka . Ale czeka wszystkich dość pracowity dzień.

Towarzystwo w mieszkaniu przebywa  w strojach  imperialnych  oficerów.

        

Wkrótce ślub. Narzeczony lustruje czy suknia ślubna odpowiada jego powadze i doświadczeniu.

By uzyskać możliwość dotarcia  do Ku Klux Klanu trzeba szukać kontaktu z obecnymi członkami .Gdzie? Poprzez internet i skontaktować się albo emailem albo telefonicznie. Gdy zdobędziesz zaufanie któregoś członka droga jest otwarta. Trzeba tych ludzi traktować indywidualnie, nie osądzać ich i darzyć szacunkiem.

Tak i tu oglądając ten reportaż, postarajcie się nie spieszyć z wydawaniem ocen i opinii. Mogą one być zbyt powierzchowne i niesprawiedliwe. Człowiek to jednak więcej niż to co widać. Prawdziwy tkwi we wnętrzu.

 Kandydat zanim zostanie rycerzem Ku Klux Klanu składa przysiegę. Z opaską na oczach jset prowadzony przez lasy , czasami w dość dziwne miejsca. Muszą wykazać się znajomością historii i zasad organizacji odpowiadając na pytania. Wypowiadają ustalona rotę przysiegi. Po tym nastepuje proces namaszczenia . Używa się do tego celu święconych wód. Jeszcze tylko pasowanie przez dotknięcie mieczem ramienia oraz błogoslawieństwo. I rycerz Ku Klux Klanu gotowy.

    

A to przyjecie weselne. Odbywa się na polu bitwy z okresu Wojny Domowej.

Jeśli uda ci sie nawiązać bliski kontakt z kimś z takiej grupy jest to relacja oparta na zaufaniu. Ci ludzie zostali zepchnięci na społeczny margines. Ale to co robią ma swoje podstawy w ich przekonaniach. Jesli jesteś w stanie przekonać ich że je szanujesz , nie będą i oni mieli do ciebie uprzedzeń.

Syn jednego z członków Klanu z Północnej Karoliny.

  

Przygotowania do „rodzinnego” spotkania w Virginii.

   

Jeden z oficerów na Środkowym Zachodzie USA , wybiera się z żoną na Bożonarodzeniowe przyjęcie jakie odbywa się w miejscowej parafii.

  

Ku Klux Klan mimo wszystko nie jest organizacją podziemną. Jest konstytucyjna swoboda zrzeszania się.

Autorem zdjęć i reportażu jestAnthony Karen.

PS. Jak widzicie platformersi nie nadaja się na członków Ku Klux Klanu bo przyjmuja do niego wyłącznie ludzi honorowych z zasadami.

***************************************************************************************************

Niektórym platformersom aż się łapska trzęsą aby kogoś ukarać.

John Godson wolał odejść z PO niż poddać się karze – tak jazgotał  szef klubu Platformy Rafał Grupiński. Wcześniej rzeczniczka dyscypliny Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała, że sformułowała wniosek o zawieszenie. Ciekawe że ma taką krótka pamięć , ale to może wina nadspożywania. Zapomniała bowiem sama, jak się wywyijała przed karą. I do tego , co stanowi kompletny teatr absurdu , jest jeszcze rzeczniczką dyscypliny. To tak jakby niedźwiedziowi kazać pilnować miodu.

John Godson zapowiedział, że wkrótce złoży oświadczenie o odejściu z Platformy Obywatelskiej. Na razie poinformował tylko, że opuszcza klub PO. Jako przyczyny wymienił m.in. różnice, jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe i „różne naciski„. Poseł  o odejściu z klubu PO myślał już od roku. Moja decyzja, tak jak powiedziałem, od ponad roku o tym myślałem i głównie ze względu na dysonans jeśli chodzi o sprawy szczególnieświatopoglądowe i różne naciski– mówił.

Wygląda na to że usiłowano posła zlinczować  na  platformie.

Wygląda na to że tak naprawdę nie ma różnicy między partiami . Samodzielne myślenie jest surowo karane. Posłem jest tylko narzędziem pośredniczącym między SMS-em a przyciskiem do głosowania.

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758