Artykuły redakcyjne
Like

Pawana na śmierć Generała

30/05/2014
566 Wyświetlenia
2 Komentarze
5 minut czytania
Pawana na śmierć Generała

“Sąd nad nim należy już do Boga” Tymi słowami bp Guzdek zwrócił się do wiernych na pogrzebie gen. Jaruzelskiego. Mszę św. koncelebrowali m.in. ks. Adam Boniecki i ks. Wojciech Lemański. Wojciech Jaruzelski zmarł 25 maja w wieku 90 lat. (…) W krótkim kazaniu bp Guzdek przypomniał, że powinnością kapelanów wojskowych jest modlitwa za poległych i zmarłych żołnierzy. Stwierdził, że modlitwa za gen. Jaruzelskiego w tym miejscu nie jest czymś nowym, bo od wielu już lat, na prośbę jego przyjaciół, raz w miesiącu była sprawowana Msza św. w jego intencji. Generał wiedział o tym i w lipcu 2009 dziękował za jej odprawienie.

0


1 Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. 2 Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». 3 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: 4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? 5 A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona 6 i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: “Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła”. 7 Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

 

Ewangelia Łukasza 15, 1-8

 

21 Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. 22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: 23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.

List świętego Pawła do Rzymian 3,21-25

1.

“Sąd nad nim należy już do Boga”

Tymi słowami bp Guzdek zwrócił się do wiernych na pogrzebie gen. Jaruzelskiego. Mszę św. koncelebrowali m.in. ks. Adam Boniecki i ks. Wojciech Lemański. Wojciech Jaruzelski zmarł 25 maja w wieku 90 lat. (…)

W krótkim kazaniu bp Guzdek przypomniał, że powinnością kapelanów wojskowych jest modlitwa za poległych i zmarłych żołnierzy. Stwierdził, że modlitwa za gen. Jaruzelskiego w tym miejscu nie jest czymś nowym, bo od wielu już lat, na prośbę jego przyjaciół, raz w miesiącu była sprawowana Msza św. w jego intencji. Generał wiedział o tym i w lipcu 2009 dziękował za jej odprawienie.

Modlitwa w intencji Generała jest potwierdzeniem troski Kościoła o to, co najważniejsze – o zbawienie – przypomniał bp Guzdek dodając, że ziarno wieczności zostało posiane w sercu Generała w czasie chrztu świętego. “Przyzywamy Miłosierdzia Bożego nad całym jego długim życiem, pełnym dramatycznych decyzji, których konsekwencje do dziś budzą wiele emocji. Nade wszystko na ołtarzu składamy dziś dobremu Bogu ostatni akt wiary, na który zdobył się świadomie w obliczu śmierci. A była nim prośba o spowiedź, sakrament chorych i Komunię Świętą” – mówił biskup polowy.

http://gosc.pl/doc/2025109.Sad-nad-nim-nalezy-juz-do-Boga

2.

Bierzmy się za żywych, proszę państwa.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Przepędźmy wreszcie tych, którzy powinni raz na zawsze zniknąć z życia publicznego.

Przez dwadzieścia pięć lat nie potrafiliśmy osądzić, nawet symbolicznie, sprawców stanu wojennego.

Ba, nawet nie umiemy (nie potrafimy? nie dają nam?) oddać sprawiedliwości ofiarom, zlikwidować przywileje oprawców.

 

Śmierć Wojciecha Jaruzelskiego dla mnie dzisiaj już nic nie znaczy.

Odszedł człowiek, za którym płakać nie będę.

Tak samo nikt spośród moich krewnych, powinowatych czy znajomych.

Ale ciągle jeszcze trwa ten ustrój, jakiego bronił przed Narodem 13 grudnia 1981 roku.

Choć dla niepoznaki przebrany w maskę demokracji jest nadal totalitarny, jak ten, który rzekomo skończył się 5 czerwca roku pamiętnego.

Zamiast gwizdać na Powązkach, chodźmy pod Belweder.

Pod Sejm.

Pod kancelarię Tuska.

Albo do najbliższego Sądu lub Prokuratury.

Niech czują na plecach nasz oddech.

Niech słyszą za sobą nasze kroki.

Bo jeśli dalej pozwolimy na trwanie tego czegoś, skończymy dysząc w brudną poduszkę w jakimś niedogrzanym przytułku.

30.05 2014

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar Bogdan

  Przypomnę tylko,że bp Guzdek został nominowany na biskupa przez niejakiego prezydęta Bula.Jego poprzednik na tym stanowisku,człowiek porządny,Polak i patriota bp. Płoski został zamordowany w Smoleńsku.

  0
 2. Mir Mir

  Jedyne czego możesz być pewien, to że jak zejdziesz z oczu takiemu Tuskiemu i jemu podobnych to raczej sam z siebie o Tobie nie pomyśli. Dotyczy to wszystkich;
  – ofiar systemu komunistycznego PRLu
  – ofiar systemu sądowniczego IIIRP i PRLu
  – ofiar systemu finansowo – korporacyjnego IIIRP i PRLu
  itd.
  Ci wszyscy, często niepotrafiący upomnieć sie o swoje bo nie mają nalezytego dojścia do koryta nie potrafią wejść w oczy wielkim padriodom jak obecnie rządzące IIIRP elyty. W obecnej Polsce jest tragedia ludzka na nieopisaną skalę. Co z tym robi rząd? G…o
  Po co są wszystkie urzędy rzeczników takich czy siakich? Po nic. Praktycznie nie mają mocy prawnej by efektywnie egzekwować prawo.

  jak juz ktoś w akcie desperacji się spali czy powiesi to dostaje łatę psycha i jednego kłopotu mniej. Czy taką chcemy Polskę zostawić dzieciom? Naprawdę myślicie że wam się uda prześliznąć cichcem? Wątpię.

  Ja po obecnym ustroju pseudopaństwa płakać ni ebędę. Pierwszy lepszy prościutki proces – 3 lata czekania minimum. Pierwsza lepsza sprawa z USem. najpier zapłać podatek potem sie będzie sprawdzać czy prawidłowo naliczony.

  Do tego dochodzi wyrok w sprawie Baumana. NIE WOLNO GŁOŚNO I PUBLCIZNIE WYRAŻAĆ SWOJĄ NIENAWIŚĆ DO SYSTEMU KOMUNISTYCZNEGO? No ja p….lę. Taka jest sentencja wyroku. Proszę sobie sprawdzić.

  Itd. itd. itd.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816