Nowe Technologie i Medycyna
Like

Friedman: Celem USA jest zniszczenie Niemiec i Rosji

30/05/2014
588 Wyświetlenia
1 Komentarze
15 minut czytania
Friedman: Celem USA jest zniszczenie Niemiec i Rosji

George Friedmanem „Niemcy są potężne, ale coraz bardziej izolowane w Europie. „…”Rosja nie jest już konkurentem Ameryki, to regionalna potęga, „…’Nie byłbym nawet zaskoczony, gdyby Rosja rozpadła się na kawałki. „…” O wiele poważniejszym problemem byłby sojusz Rosji i Niemiec. Niemiecka technologia i kapitał połączony z rosyjskimi surowcami: to byłoby wyzwanie dla Stanów Zjednoczonych! Temu Ameryka jest gotowa przeciwdziałać. „…”Waszyngton nie może dopuścić 
do odrodzenia sojuszu Berlina z Moskwą „…”Rosja nawet w części nie jest tak silna, jak silny był Związek Radziecki. To nie jest więc powrót do zimnej wojny.

0


Odwrotnie: Rosja poniosła ogromną porażkę na Ukrainie. Upadł prorosyjski rząd, „….”Także Polska musi być w stanie samodzielnie się bronić, przynajmniej dwa, trzy miesiące, dopóki nie przyjdzie pomoc. A na to potrzeba nie 2, ale 5–6 proc. PKB wydatków na obronę. „…”A pomoc przyjdzie? Z Ameryki przyjdzie. I to nie tylko dlatego, że w interesie Ameryki jest zapobieżenie sojuszu Niemiec i Rosji. Polska należy do wschodzących potęg i współdziałanie z takim krajem jest dla Stanów Zjednoczonych korzystne.„…” Rosja jest zależna od cen ropy, których nie kontroluje. A te spadną, bo ropy jest pod dostatkiem. Z kolei z punktu widzenia strategicznego Rosja potrzebuje szerokiegoprzedpola, aby  się bronić. Tymczasem kraje bałtyckie są już w NATO i jeśli Kreml straci Ukrainę, Zachód znajdzie się 500 mil od Moskwy. „….”Rosjanie okazali się także za słabi, aby zaatakować Ukrainę: nie mają wystarczającego potencjału, aby opanować tak duży kraj. ‘….”Wojskowe zaangażowanie Ameryki w Europie Środkowej było do tej pory tylko symboliczne. Dlaczego?
Zanim Ameryka podejmie w tej sprawie decyzję, musi wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Największym problemem jest Berlin. Jak mamy się angażować w obronę Polski, jeśli Niemcy są wobec tego obojętne, a może wręcz wrogie? Musimy też być pewni, że nasi sojusznicy poważnie traktują swoje zobowiązania. Polska wydaje niemal 2 proc. PKB na obronę, a to zdecydowanie za mało, jak na obecną sytuację geostrategiczną regionu. Ameryka angażowała się trzykrotnie w ratowanie Europy, ale robiła to dopiero, gdy była pewna swoich sojuszników w ostatnim możliwym momencie i szła na całego.”…”Sojuszu wojskowego nie można budować bez wojska. Tymczasem poza Francją i Wielką Brytanią tylko Ameryka dysponuje poważnym potencjałem wojskowym w sojuszu atlantyckim. Dlatego w Waszyngtonie coraz więcej ludzi zastanawia się, czy Ameryka powinna nadal działać w Europie poprzez NATO czy też jest to pusta, nieskuteczna struktura i należałoby zbudować nową sieć sojuszników. „…”Możliwe jest zawarcie serii dwustronnych porozumień, wśród których kluczowe będą te z Polską, Rumunią i Turcją, takie nowe Międrzymorze Piłsudskiego. Logika jest następująca: jeśli nie możemy liczyć na Niemcy, jeśli nie wiemy, co zrobi Francja, to przynajmniej mamy przekonanie, że Polska, Rumunia i Turcja muszą się bronić. Oczywiście należałoby wynegocjować szczegóły takiego układu: z Rumunami trwają rozmowy o stacjonowaniu amerykańskich okrętów na Morzu Czarnym, co byłoby wyzwaniem dla Sewastopola, z Polską o bazach lotniczych. „….”Niemcy eksportują odpowiednik 40 proc. swojego dochodu narodowego, to podtrzymuje ich przy życiu. Ale to też jest ich wielka słabość, bo są zależni od zagranicznych klientów. Kanclerz Merkel obawia się, że bez wzrostu eksportu bezrobocie skoczy do 15 proc., wróci kryzys podobny do tego z lat 30., który otworzył drogę Hitlerowi do władzy. To jest wręcz niemiecka obsesja. Tymczasem Europa ma coraz większe problemy, aby wchłonąć niemieckie produkty. Gdzie więc można je sprzedać? Amerykanie ich nie potrzebują, kupują to, co sami produkują. Także Azjaci starają się wytworzyć jak najwięcej rodzimych produktów. Pozostaje więc Rosja. Jednak pochodną układu handlowego z Rosjanami, do którego dochodzi zależność energetyczna Berlina, jest neutralizacja Niemiec. Dlatego tak poważnie w Waszyngtonie rozważa się zastąpienie  NATO porozumieniami dwustronnymi. „….”W USA Microsoft pokonał IBM, a potem sam został pokonany przez Google.  Jest rotacja. W Europie inaczej: nikt nie może pokonać Siemensa. Tak Unia jest zbudowana. Kraje, które powinny chronić swój rynek, mieć niskie płace i szybko się rozwijać, są niszczone. „…”Rozmawiał Jędrzej Bielecki
George Friedman jest założycielem instytutu wywiadu strategicznego Stratfor. Autor wielu książek o geostrategii, jest jednym z najbardziej wpływowych politologów w USA. „….(źródło )

George Friedman ( syn noblisty Miltona Friedmana ) „Z amerykańskiego punktu widzenia ważne jest to, by Polska mogła się obronić przez trzy miesiące sama. „….„Polska ma dziś taką wizję bezpieczeństwa, jakby się wzorowała na maleńkiej Danii. Tymczasem powinna się wzorować na Izraelu”… „…Macie państwo między Niemcami a Rosją. Żaden Polak nie może przewidzieć, co się stanie z sąsiadami w przyszłości, a liderzy polityczni powinni przygotowywać kraj na najgorsze.”….Niemcy są do nas dobrze nastawione, Rosja też na razie chyba nam nie zagraża.
W 1932 r. Niemcy też były pokojowo nastawione, a do 1938 r. stały się dominującą potęgą w Europie. Takie myślenie jest ekstremalnie niebezpieczne. „….” Izrael wydaje na obronę narodową dominującą część budżetu. „…..”Dziś nie wiadomo, czy Niemcy i Rosja utworzą w przyszłości sojusz militarno-polityczny, ale Polska na wszelki wypadek powinna być zdolna do samoobrony.
Wydajemy na obronę narodową niecałe 1,95 proc. PKB. Nie mamy pieniędzy na armię według izraelskiego wzorca. „…..”Oczywiście, że macie. Jeśli kraj chce chronić swoje bezpieczeństwo, wymaga to wyrzeczeń. Jak w Izraelu.Izrael na obronę narodową wydaje ponad 6 proc. PKB , a ma podobny udział państwa w gospodarce co Polska. Na czym oszczędza? Izrael pamięta o swojej historii i chroni siebie najlepiej jak potrafi – kosztem państwa opiekuńczego. Zatem Polacy muszą podjąć jakieś decyzje. Pamiętajcie, że NATO dziś niewiele znaczy. Nie ma sojuszu. Są jakieś spotkania urzędników i oficerów w Brukseli.”….”Ale bogactwo, które wspólnota obiecuje każdemu, nigdy nie stanie się faktem i wtedy pojawi się pytanie: kto zacznie tracić na tej wspólnocie najwięcej. A wtedy trudno będzie utrzymać jedność na kontynencie. „….”Co oznaczałby dla Polski ewentualny sojusz niemiecko-rosyjski? „…”Dla Polski to zawsze niebezpieczna sytuacja.”….”Może Polska powinna więc zbudować regionalny sojusz w Europie Centralnej? „…”To międzywojenna idea Józefa Piłsudskiego. Sojusz ze Słowacją, Węgrami, Rumunią i Bułgarią może zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Piłsudski rozumiał, że Polska jako lider Europy Środkowej jest w stanie taki sojusz skonstruować”….(więcej)

Friedman „”Polska strategia narodowa obraca się wokół jednej, egzystencjalnej kwestii: jak zachować tożsamość narodową i niepodległość„….”Dla niektórych krajów geopolityka jest kwestią marginalną. Dla Polski stanowi o istocie jej egzystencji. „…”Dziś wiara w Unię Europejską i NATO, zamiast uznania, że państwa muszą w ostatecznym rozrachunku same zadbać o swoje narodowe bezpieczeństwo, to kwestia, z którą Polska musi się zmierzyć. ”Wyciągając wnioski ze swojej historii Polska wie, że musi zachować niezależność i uniknąć obcej okupacji – kwestia ta przesłania wszystkie inne „….”Idealnym rozwiązaniem tego fundamentalnego problemu wobec którego stoi Polska, granicząc z potężnymi Niemcami i Rosją, jest stanie się buforem, z którym Berlin i Moskwa się liczą „….(więcej )

Porozumienie w sprawie sformowania polsko-litewsko-ukraińskiej brygady ma zostać w ciągu miesiąca podpisane przez stronę ukraińską.  Decyzja rządu w Kijowie zapadła we wtorek, jak poinformował p.o. ministra obrony Ukrainy, gen. Michaił Kowal. „….(źródło )

„Amerykańska gospodarka kurczyła się w I kwartale w rocznym tempie 1 proc. – poinformował w piątek Departament Handlu. To najgorsze dane dotyczące tempa wzrostu PKB od trzech lat. „…(źródło)
————–
Mój komentarz
Friedman „ Dlatego w Waszyngtonie coraz więcej ludzi zastanawia się, czy Ameryka powinna nadal działać w Europie poprzez NATO czy też jest to pusta, nieskuteczna struktura i należałoby zbudować nową sieć sojuszników. „…”Możliwe jest zawarcie serii dwustronnych porozumień, wśród których kluczowe będą te z Polską, Rumunią i Turcją, takie nowe Międrzymorze Piłsudskiego. Logika jest następująca: jeśli nie możemy liczyć na Niemcy, jeśli nie wiemy, co zrobi Francja, to przynajmniej mamy przekonanie, że Polska, Rumunia i Turcja muszą się bronić
……………………………………………
Proces niszczenia Niemiec i Rosji przez Stany Zjednoczone liczy sobie już ponad sto lat. Pierwszy etap to pierwsza wojna światowa . Poróżnienie Niemiec i Rosji , USA sprowokowały Niemcy do pierwszej próby zbrojnego stworzenia Unie Europejskiej na fundamencie Niemiec i Austro Węgier/ Rosja wyszła z niej zarażona śmiertelnie komunizmem . Elity zostały wyeksterminowane. I nie łudźmy się, działo się to za cichym przyzwoleniem o USA . Potężny obszar germański w Europie obejmujący Niemcy i Austro Węgry został zniszczony . Same Niemcy pozbawione dużych terytoriów . Etap drugi poróżnienie socjalistycznych Niemiec hitlerowskich i socjalistycznej Rosji Stalina . Sprowokowanie Hitlera do drugiej próby zbrojnego stworzenia hitlerowskiej Unii Europejskiej .Niemcy utraciły ogromne terytoria. Stały się mocarstwem kadłubowym .Stalin wyniszczył elity Europy Centralnej, co w dalekosiężnych planach amerykańskich umożliwiło kolonizację tych obszarów Konsensusem Waszyngtońskim .

Z etapem trzecim mamy w tej chwili do czynienia . Niemcy przez dwadzieścia pięć lat w ramach planu budowy „ Gospodarki Wielkiego Obszaru „ zwanego też planem Mitteleuropa nie dopuszczały do powstania w całej Europie Środkowowschodniej elit polityczny intelektualnych ,ani do powstania elit gospodarczych ,czyli lokalnych rodów oligarchów . O tym że Ukraina jest państwem bardziej suwerennym niż Polska najlepiej świadczy fakt ,że Ukraina, podobnie jak Niemcy i USA oraz Rosja posiadają własne rody oligarchów , które posiadają rodzime , banki .Polska nie . Proszę zastanowić się nad sensem stwierdzenia Friedmana „ W Europie inaczej: nikt nie może pokonać Siemensa. Tak Unia jest zbudowana.
Teraz oligarchom amerykańskim wystarczy wyprzeć z tych rejonów oligarchów niemieckich i po prostu ich zastąpić. Problemem na wschodnich terenach Unii jest Orban, którego rząd nie jest na rękę ani oligarchom niemieckim , ani amerykańskim . Problem teorii wymiany elit omówię przy innej okazji .

W tej chwili Amerykanom chodzi tylko o Chiny ,dlatego muszą zostać hegemonem Unii , al po jej rozpadzie Europy, czyli podporządkować sobie Niemcy oraz podporządkować sobie Rosję i być może zrobić to co kiedyś Ameryka zrobiła w Afryce , doprowadzić do rozpadu Rosji i powstania szeregu słabych państw na jej gruzach .
Dopiero wtedy Stany Zjednoczone będą gotowe do skoncentrowania się na zniszczeniu Chin. Bo inaczej dni ustroju is systemu polityczno gospodarczego USA są policzone . Chiny staną się hegemonem całego globu

video Uniwersytet a totalitaryzmy – prof. Piotr Jaroszyński
video Kulisy Manipulacji – przyjaciele Rosji 07.03.2014

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „

Rozpocząłem pisanie VI rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar Jerzy Wnorowski

    Prawda jest oczywista. Sojusz Niemców i Moskali to nowe zagrożenie dla pokoju Europy i świata.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816