HYDE PARK
Like

Papież ostrzega- Cała generacja młodzieży jest zgrożona!

29/11/2013
565 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Papież ostrzega- Cała generacja młodzieży jest zgrożona!

Nie można dwom panom na raz służyć: Bogu i Mamonie. Dzisiaj świat obrał sobie nowego króla: PIENIĄDZ nawet nie zważając na to że Papież Franciszek przebywa w swoim rodzinnym kraju- Argentynie. W swoim pierwszym wywiadzie wyłącznie dla argentyńskich mediów wygłosił ostrzeżenie, że dzisiejsza “kultura konsumpcyjna” odrzuciła  pokolenie młodych Europejczyków. Po ogłoszeniu 84-stronicowej platformy swego pontyfikatu gdzie nazywa nieokiełznany kapitalizm  “nową tyranią,” papież na antenie kanału telewizyjnego TN  wskazał wysokie bezrobocie jako bliźniaczy problem dla zaniedbania   starszych ludzi, którzy już są “nieprzydatni” gdyż przestali zarabiać i wzbogacać Europę. “Dziś żyjemy w niesprawiedliwym systemie międzynarodowym, w którym “Król Pieniądz” znajduje się w centrum,” powiedział papież Franciszek “To jest marnotrawna kultura, która odrzuca młodych ludzi, jak również ludzi starszych . W niektórych krajach europejskich,( bez podawania nazwy), bezrobocie wśród młodzieży wynosi 40 procent lub więcej ,”dodał. “Całe […]

0


Nie można dwom panom na raz służyć: Bogu i Mamonie. Dzisiaj świat obrał sobie nowego króla: PIENIĄDZ nawet nie zważając na to że

Papież Franciszek przebywa w swoim rodzinnym kraju- Argentynie. W swoim pierwszym wywiadzie wyłącznie dla argentyńskich mediów wygłosił ostrzeżenie, że dzisiejsza “kultura konsumpcyjna” odrzuciła  pokolenie młodych Europejczyków.

Po ogłoszeniu 84-stronicowej platformy swego pontyfikatu gdzie nazywa nieokiełznany kapitalizm  “nową tyranią,” papież na antenie kanału telewizyjnego TN  wskazał wysokie bezrobocie jako bliźniaczy problem dla zaniedbania   starszych ludzi, którzy już są “nieprzydatni” gdyż przestali zarabiać i wzbogacać Europę.

Dziś żyjemy w niesprawiedliwym systemie międzynarodowym, w którym “Król Pieniądz” znajduje się w centrum,” powiedział papież Franciszek

To jest marnotrawna kultura, która odrzuca młodych ludzi, jak również ludzi starszych . W niektórych krajach europejskich,( bez podawania nazwy), bezrobocie wśród młodzieży wynosi 40 procent lub więcej ,”dodał. “Całe pokolenie młodych ludzi pozbawiono godności, która jest kształtowana przez pracę.”

Europejscy przywódcy zobowiązali się  wcześniej  w tym miesiącu, do walki z bezrobociem wśród młodzieży. Miało to być  priorytetem ale nie pojawiły się nowe  pomysły na  rozwiązanie problemu , natomiast narasta niepokój społeczny..

Prawie 6 milionów osób w wieku 25 lat jest bez pracy w Unii Europejskiej, a stopa bezrobocia wśród młodzieży w Hiszpanii i Grecji wynosi blisko 60 procent .

Franciszek wyraził sceptycyzm wobec wolnego rynku. Obawy o brak etyki w finansach były zgłaszane już przez  Benedykta XVI. Ale skromny sty Franciszka l i odrzucenie tradycyjnych atrybutów urzędu papieskiego przydają   jego słowom szczególną wagę.

Ludzkość która nie dba o młodzież ani o swoje starsze pokolenie- jest bez przyszłości,” powiedział papież. “Młodzi ludzie decydują o przyszłości  społeczeństwa gdy starsze pokolenie daje społeczeństwu swoją  pamięć , swoją mądrość.”

Były arcybiskup Buenos Aires, Franciszek w marcu stał się pierwszym od 1300r.papieżem spoza Europy. Jest pierwszym papieżem z Ameryki Południowej.

Franciszek wezwał Kościół do bardziej surowego trybu życia i większej troski o  ubogich i obiecał oczyścić mroczne zakamarki finansów banku Watykańskiego.

najczęściej jest on wirtualny. Temu “królowi świata” złożono ofiarę z młodego pokolenia.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816