Globalnie i Lokalnie
Like

Opozycja na Ukrainie może dokonać zamachu stanu

03/12/2013
618 Wyświetlenia
0 Komentarze
22 minut czytania
Opozycja na Ukrainie może dokonać zamachu stanu

Artur Domosławski, były dziennikarz “Gazety Wyborczej”, a obecnie “Polityki”, opublikował na na łamach dziennika “The New York Times” tekst, w którym otwarcie przyznał, że obóz rządzący III RP gardzi zwolennikami PiS oraz narodowcami i dąży do ich izolacji politycznej. Portal Agory tokfm.pl streścił to, co on napisał następująco: “Domosławski zaznacza, że liberalna Polska zwyczajnie gardzi “ludem smoleńskim”.’…”Jednak jest wielkim zaskoczeniem, że o pogardzie establishmentu w stosunku do zwolenników opozycji i dążeniu do jej unicestwienia przez władze III RP (Jarosław Kaczyński używa w tym kontekście słowa “anihilacja”) napisał czołowy dziennikarz mediów mainstreamowych. Co więcej, pisząc że “wielkim dylematem, przed jakim stoi Polska, jest to, jak zatrzymać wzbierającą falę nacjonalizmu bez uciekania się do autorytarnych metod” …(więcej )

0


 

Jarosław Kaczyński „Gdy byłem w Kijowie i patrzyłem na ten wielki tłum zjednoczonych i pewnych swojej racji Ukraińców, to rosło we mnie przekonanie, że wszystko jest możliwe. To, co uczyniły władze Ukrainy, czyli gwałtowny zwrot w stronę Rosji, spotkał się ze zdecydowanym oporem społeczeństwa ukraińskiego”…”Społeczeństwo ukraińskie bez wątpienia chce być w sferze politycznej Zachodu. „….”To nie tylko wy potrzebujecie Europy. Europa potrzebuje was. Z wami Europa będzie silniejsza i będzie więcej znaczyć.Mój brat rozumiał, że Ukraina w Europie to jest gwarancja naszego bezpieczeństwa”….(źródło )

„W poniedziałek wieczorem premier Ukrainy Mykoła Azarow, oświadczył, że sytuacja z masowymi akcjami opozycji w Kijowie wymknęła się spod kontroli, są oznaki zamachu stanu, a rząd ma informacje, że demonstranci przygotowują się do zajęcia siedziby parlamentu. Szef rządu zaapelował do ambasadorów Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, by wpłynęli na opozycję i zapobiegli eskalacji przemocy.”……(źródło )

„Kliczko: Jestem żołnierzem, jak mój ojciec i dziadek. Armia jest po naszej stronie „….”Wierzymy, że opozycję poprze także armia. Jestem przekonany, że wojsko i milicja będą nas popierać. Tylko garstka ludzi jest przeciwko nam – powiedział Witalij Kliczko. Jak podkreślił lider opozycyjnej partii Udar, „….(źródło )
„Inicjatywa wciąż należy do opozycji także w samym Kijowie. Majdan Niezależności, centralny plac stolicy, był w poniedziałek całkowicie w rękach manifestantów. Nie tylko specjalne oddziały szturmowe milicji Berkut wycofały się z tego symbolicznego miejsca, ale manifestanci zbudowali barykady na ulicach do niego prowadzących. Na środku placu postawiono przynajmniej pięćdziesiąt namiotów wojskowych. Wieczorem, mimo mrozu na placu zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy manifestantów.Graffiti w ratuszuOd niedzieli w rękach opozycji znajduje się budynek ratusza Kijowa. Przy wejściu do gmachu ktoś napisał czarną farbą „kwatera rewolucji”. I rzeczywiście, właśnie tu swój sztab umieściły trzy największe ugrupowania ukraińskiej opozycji: Udar („Uderzenie”) Witalija Kliczki, założona przez Julię Tymoszenko Batkiwszczyna i nacjonalistyczna Swoboda. Nawet jednak tu liderzy opozycji mają trudności z utrzymaniem kontroli nad swoimi szeregami. W budynku powybijano szyby, w wielu miejscach ściany oszpeciło graffiti.Manifestantom nie udało się co prawda wejść do jeszcze ważniejszego budynku – siedziby rządu. Władze ściągnęły do Kijowa tysiąc żołnierzy formacji MSW, aby chronić budynek podobnie jak pobliski pałac prezydencki. Jednak kilka tysięcy protestujących zdołało zablokować wejście do siedziby rady ministrów oraz banku centralnego, w praktyce paraliżując prace głównych organów państwa.Testem siły opozycji będzie teraz stopień, w jakim Ukraińcy przystąpią do strajku generalnego. W poniedziałek liderzy opozycji wezwali wszystkich do zaprzestania pracy aż do momentu, kiedy Janukowycz nie ustąpi ze stanowiska albo nie zawrze porozumienia z Unią. Na razie z udziału w zajęciach masowo rezygnują studenci.”…(źródło)

Janusz Szewczak „ Ukraina ma przed sobą gigantyczne problemy gospodarcze to państwo stoi dziś na krawędzi bankructwa, trzeci w kolejności kraj na świecie o największym zagrożeniu bankructwem po Argentynie i Wenezueli. Topnieją rezerwy walutowe, które spadły znacznie poniżej 20mld dol., ma wielką dziurę w budżecie i strukturalny deficyt, niskie, głodowe płace i emerytury, biedę i wielkich oligarchów, którzy podzielili majątek narodowy między siebie i sami jeszcze nie zdecydowali, w którą stronę mają się zwrócić. Podobnie jak Polska Ukraina jest w wielkim stopniu uzależniona od rosyjskiego gazu i ropy, a pierwsze co zaproponował Ukrainie MFW to podwyżki cen gazu dla ludności i przemysłu. UE nie tylko nie mówi w sprawie Ukrainy stanowczym głosem, ale nawet jednym głosem, nie ma żadnej wspólnej precyzyjnej koncepcji przyciągnięcia Ukrainy do rodziny wolnych narodów. Unia sama ma gigantyczne problemy strukturalne, instytucjonalne i finansowe, 5-letnia operacja wychodzenia z kryzysu i tzw. ratowania krajów południa strefy euro kompletnie nie zdaje egzaminu. Rośnie zadłużenie, recesja i bezrobocie, 240 mld euro pomocy tylko dla Grecji, a właściwie dla niemieckich, francuskich, włoskich czy brytyjskich banków niczego nie załatwiły, podobnie jak 2 bln euro pomocy dla europejskich banków. Gdyby tylko 10 proc. z tej kwoty trafiło na Ukrainę sytuacja byłaby dziś zupełnie inna, ale to oznaczałoby dla wielu europejskich banków i koncernów narażenie się Rosji i wstrzymanie wielu lukratywnych biznesów, a być może i poważne problemy w funkcjonowaniu Nord Streamu. Sami chcielibyśmy pomagać tyle tylko, że sami mamy coraz większe problemy, które przykrywamy totalną propagandą sukcesu. „….(źródło )

DAWID WILDSTEIN Z KIJOWA. „….”Tu już nie chodzi o integrację – tylko o rewolucję „…..” Ósma trzydzieści rano czasu polskiego. Kijów. Tysiące ludzi gromadzi się pod siedzibą ukraińskiej Rady Najwyższej. Blokują ukraiński sejm i radę ministrów. Krzyczą – „rewolucja!”. Kilka godzin wcześniej, jeszcze w nocy, protestujący wzięli właśnie pałac październikowy. Tak nazywany jest jeden z budynków, należących do ministerstwa sztuki i kultury. To nie jest pierwszy urząd, który został przejęty przez siły opozycyjne w Kijowie. I w tych kilku zdaniach ujawnia się cała różnica między obecną sytuacją a tzw. rewolucją pomarańczową. „….”Wtedy tłum ludzi co najwyżej stawiał biernie opór siłom porządkowych. Dziś całe centrum Kijowa jest oddzielnym państwem, które zbuntowało się przeciw władzy. „…..”Nie ma nigdzie policji. Potężny i newralgiczny punkt miasta został odcięty od reszty miasta barykadami. Za barykady służą także, postawione w poprzek najważniejszych ulic, samochody zwolenników demonstracji. Wśród nich nowe mercedesy i jeepy. „…”Na Majdanie powiewają flagi z wielu krajów. Oczywiście, co warto odnotować z dumą, wielu jest Polaków. „….”Uwagę przyciąga mężczyzna o ciemnej karnacji opasany gruzińską flagą. Podchodzę do niego. Ma na imię Dawid. Pytam się co go z Gruzji przywiało. Odpowiedź  jest prosta. Putin. Jak mówi – nie ma większego zagrożenia dla naszych krajów. Tbilisi-Kijów – wspólna sprawa. Zaczyna mówić o Polsce, która powinna to najbardziej rozumieć, w końcu jej prezydent nie żyje. Odnotowuje występ brata Lecha Kaczyńskiego na Majdanie. Nie pamięta jego imienia, ale wierzy, że dzięki takim sytuacjom, opanuje się imperialne zakusy Rosji. „…” W Kijowie protestujący odcięli najważniejsze urzędy miejskie – w tym ratusz. „…..”Okupacja rządowych budynków, to jeden z powodów, dla których obecna rewolucja nie robi takiego wrażenia, jak pomarańczowa. Bardzo wiele osób „schowanych” jest w miejscach, które okupują. W naszym „centrum prasowym” śpi i mieszka przynajmniej półtora tysiąca osób. Jeszcze więcej musi być w ratuszu i w innych budynkach. „….”Przebudzenie się Ukrainy ku polityczności niesie ze sobą ofiary. „….”Warto zwrócić uwagę na strukturalny element tej sytuacji – Janukowycz, traktowany przez wielu jako reprezentant oligarchii ukraińskiej, nie zawsze jest z nią w dobrych układach. Chodzi głównie o fakt, że usiłuje on pozbawić część jej reprezentantów wpływów i zastąpić swoim własnym klanem. A także o jego powiązania z Achmetowem. Niektórzy oligarchowie zaczynają się czuć coraz bardziej zaniepokojeni. Nie wszyscy patrzą też z ciekawością i miłością na Rosję. Wielu woli wejście w obręb zachodniego kapitału. Wszystko wskazuje na to, że tak szeroka akcja protestacyjna na Ukrainie nie  mogła obyć się bez znacznych pieniędzy … Czyli bez pomocy części ukraińskiej władzy. „…(źródło )

—-
Mój komentarz

Lewactwo w Polsce poważnie zastanawia się , czy gdyby Kaczyński był na tyle silny ,aby zdobyć władzę w procesie demokratycznym , to czy nie należy wprowadzić lewicowych autorytarnych rządów w Polsce

Artur Domosławski “wielkim dylematem, przed jakim stoi Polska, jest to, jak zatrzymać wzbierającą falę nacjonalizmu bez uciekania się do autorytarnych metod”

Wszystkie państwa i narody , które przyjęły model demokracji lichwiarskiej ( kiedyś istniała t demokracja szlachecka ) w której prawie połowa elektoratu to lumpen elektorat całkowicie zależny od państwa znajdują się tej chwili w zapaści gospodarczej, społecznej , generalnie mówiąc cywilizacyjnej .

”Gubernator 47 procent” (przydomek wziął się stąd, że jeszcze niedawno Romney mówił z pogardą, iż prawie połowa Amerykanów, owe 47 proc., to uzależnione od zasiłków leniuchy) „…(więcej )

Dzięki temu modelowi lichwiarstwo i oligarchia , dosłownie kilkaset rodzin Europy i Ameryki, nazywanych prze Pająka trafnie „ Niewidzialnymi „ stopniowo wywłaszczyła prawie miliard ludzi i kontroluje tylko w USA według samego Obamy , jeden procent Amerykanów p[osiada 86 procent majątku USA ( więcej )

Wolniewicz powiedział ,że demokracja to ustrój ludzi wolnych . Czy jednak możemy nazwać ludźmi wolnymi tych , którzy są całkowicie zależni od państwa , od zasiłków , rent, emerytur, płacy urzędniczej . Demokracja lichwiarska nie tylko nie jest ustrojem ludzi wolnych, ale nie jest żadną demokracją. Jest t o ustrój niewolniczy , w którym nikt poza

Propagandowe media z formy ustroju , jakim jest demokracja lichwiarska zrobiły kult i chcą ją wprowadzić jako obowiązujący model na całym świecie . Dogmatem tego kultu jest brak prawa uciśnionych ,, okradanych i poniżanych ludzi do siłowej zmiany zdegenerowanej , skorumpowanej władzy .

Ukraińcy nie zaakceptowali tego dogmatu i chcą przed terminem wyborów zmusić władze do ustąpienia i do zmiany polityki . Opozycja liczy ,że wojsko w razie czego pomoże usunąć rządzących na modłę zachodnią polityków . Warto zwrócić uwagę że system gospodarczy i model korupcyjny Polski jest bardzo zbliżony do Ukrainy

Ale pomimo dogmatu o świętości modelu demokracji lichwiarskiej lewactwo nie zawaha się i w momencie zagrożenia swoich interesów zlikwidować resztki demokracji i wprowadzić rządy autorytarne .

video Unia Lubelska 1569. Trudna droga do sukcesu – prof. Edward Opaliński

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

Prof. Włodzimierz Marciniak, prof. PAN, sowietolog: Trudno oceniać, jak to się może zakończyć. Mamy do czynienia z nowym czynnikiem, którym są masowe protesty „…”Z drugiej strony sam fakt masowych demonstracji na Ukrainie, gdyby udało się osiągnąć porozumienie polityczne, mógłby zostać wykorzystany jako forma nacisku Kijowa na Brukselę, by Unia zmieniła swój przesadny stosunek do niektórych postulatów. Bardzo twarda, postawa negocjatorów unijnych sprowokowała decyzje, jakie zapadły na Ukrainie. „…..”Nie chcę uogólniać, ale można odnieść wrażenie, że w rokowaniach z Ukrainą widać było po stronie zachodniej nurt, który działał wedle zasady: postawić takie warunki, by Ukraina ich nie przyjęła. Potwierdzeniem, że taka tendencja była obecna, może być tweet Radosława Sikorskiego o pompowaniu miliardów do skorumpowanej gospodarki ukraińskiej. Podobny wydźwięk miały słowa prof. Romana Kuźniara. Tego nie można lekceważyć. W Polsce wciąż mówi się, że Rosja wywiera presję na Ukrainę, ale wydaję mi się, że wiele złego uczyniła strona zachodnia „…”Lider opozycji Jarosław Kaczyński wykorzystał sytuację do przejęcia inicjatywy politycznej. To on pociągnął za sobą obóz rządzący, który nadgania zaległości. To dobrze, ponieważ udało się zniwelować fatalny wydźwięk wpisu ministra Sikorskiego. Te słowa miały fatalne skutki dla relacji polsko-ukraińskich. A te relacje zawsze powinny być dobre, nie możemy obrażać Ukraińców. Wydaje się, że obóz rządowy ma jakiś problem, nie wie, jak się zachować. I być może to nie będzie łatwe. Nie potrafię przewidzieć, jak polskie władze mogą się obecnie zachować. Szczególnie, że trzeba pamiętać, że Warszawa będzie się oglądać na Brukselę czy Berlin. A z tamtej strony nie płyną jasne sygnały, nie widać na razie wielkiej aktywności. „….(źródło )

Janusz Szewczak „ Ukraina ma przed sobą gigantyczne problemy gospodarcze to państwo stoi dziś na krawędzi bankructwa, trzeci w kolejności kraj na świecie o największym zagrożeniu bankructwem po Argentynie i Wenezueli. Topnieją rezerwy walutowe, które spadły znacznie poniżej 20mld dol., ma wielką dziurę w budżecie i strukturalny deficyt, niskie, głodowe płace i emerytury, biedę i wielkich oligarchów, którzy podzielili majątek narodowy między siebie i sami jeszcze nie zdecydowali, w którą stronę mają się zwrócić. Podobnie jak Polska Ukraina jest w wielkim stopniu uzależniona od rosyjskiego gazu i ropy, a pierwsze co zaproponował Ukrainie MFW to podwyżki cen gazu dla ludności i przemysłu. UE nie tylko nie mówi w sprawie Ukrainy stanowczym głosem, ale nawet jednym głosem, nie ma żadnej wspólnej precyzyjnej koncepcji przyciągnięcia Ukrainy do rodziny wolnych narodów. Unia sama ma gigantyczne problemy strukturalne, instytucjonalne i finansowe, 5-letnia operacja wychodzenia z kryzysu i tzw. ratowania krajów południa strefy euro kompletnie nie zdaje egzaminu. Rośnie zadłużenie, recesja i bezrobocie, 240 mld euro pomocy tylko dla Grecji, a właściwie dla niemieckich, francuskich, włoskich czy brytyjskich banków niczego nie załatwiły, podobnie jak 2 bln euro pomocy dla europejskich banków. Gdyby tylko 10 proc. z tej kwoty trafiło na Ukrainę sytuacja byłaby dziś zupełnie inna, ale to oznaczałoby dla wielu europejskich banków i koncernów narażenie się Rosji i wstrzymanie wielu lukratywnych biznesów, a być może i poważne problemy w funkcjonowaniu Nord Streamu. Sami chcielibyśmy pomagać tyle tylko, że sami mamy coraz większe problemy, które przykrywamy totalną propagandą sukcesu. „….(źródło )

Apel „Rz”. Zniesienie wiz dla naszych sąsiadów może przesądzić o wyniku rewolucji.Ważą się losy Ukrainy. Wczoraj inicjatywa wyraźnie należała do opozycji. Nie tylko Majdan Niezależności, główny plac stolicy, ale także niektóre budynki publiczne były opanowane przez tysiące manifestantów.”….”Co ważne, wymusili oni na prezydencie znaczące ustępstwo polityczne. Po rozmowie z Wiktorem Janukowyczem przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso ogłosił, że negocjacje w sprawie umowy stowarzyszeniowej z UE zostaną wznowione. Co znamienne, o spotkanie poprosił prezydent Ukrainy. Bruksela zadeklarowała za to gotowość do wprowadzenia części zapisów w życie, nie czekając na podpisanie porozumienia i jego ratyfikację przez parlamenty krajów „28″. „…..”W tym decydującym momencie Polska mogłaby pomóc ukraińskim sojusznikom Zachodu. – Uważam, że powinniśmy wymóc na Brukseli, by zadeklarowała zniesienie wiz dla Ukraińców – mówi „Rz” Paweł Kowal, europoseł i szef delegacji Parlamentu Europejskiego do komisji współpracy parlamentarnej UE-Ukraina. „….”W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska już zaleciła zniesienie obowiązku wizowego w strefie Schengen dla obywateli Mołdawii z paszportami biometrycznymi, choć po uszczelnieniu przez ten kraj granic zewnętrznych i zawarciu umów o readmisji z krajami UE.Co w praktyce oznaczałaby taka deklaracja? Wpłynęłaby na pewno na nastroje na Ukrainie.– Spowodowałaby mobilizację zwolenników drogi na Zachód i przekonała osoby wahające się, by nią podążyć – mówi nam Kowal.”…..(źródło )
video Unia Lubelska 1569. Trudna droga do sukcesu – prof. Edward Opaliński
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816