Artykuły redakcyjne
Like

Wygrana Straży Miejskiej przed Sądem Najwyższym

03/12/2013
664 Wyświetlenia
15 Komentarze
11 minut czytania
Wygrana Straży Miejskiej przed Sądem Najwyższym

Sąd Najwyższy uznał, że Straż Miejska i Straż Gminna może być oskarżycielem publicznym w sprawach z fotoradarów stacjonarnych oddalając kasację Prokuratora Generalnego

0


Kasacja była wniesiona w sprawie jednostkowej Zbigniewa Jędrzejczaka przeciwko Straży Miejskiej w Szczecinie o uchylenie bądź umorzenie wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie utrzymującego w mocy wyrok Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, który ukarał obwinionego grzywną 500 zł. za wykroczenie z art. 92 par. 1 kw za zarejestrowany stacjonarnym urządzeniem rejestrującym przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Prokurator Prokuratury Generalnej Bogumiła Drozdowska składając kasację w imieniu Prokuratora Generalnego poparła twierdzenie obrońcy obwinionego mec. Jarosława Flasza, iż przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia nie upoważniają Straży Miejskiej do karania za wykroczenia zarejestrowane urządzeniami stacjonarnymi co jest przesłanką negatywną zawartą w kpwsow, wykluczającą wnioskowanie przez Straż Miejską o ukaranie do sądu w roli oskarżyciela publicznego, a zatem postępowanie wszczęte na podstawie takiego wniosku powinno być umorzone w pierwszej instancji. Kasacja też zarzucała Sądowi Okręgowemu rozpatrującemu apelację skarżącego, że niewłaściwie ocenił zgromadzony materiał dowodowy i zastosował błędną wykładnię nie uwzględniając owej przesłanki negatywnej.

Na innym stanowisku stała mec. Anna Gilewska, reprezentująca Straż Miejską w Szczecinie twierdząc, że wykładnia funkcjonalna i celowa jest tutaj nie zasadna, ponieważ wprost z litery prawa wynika, że Straż Miejska takie uprawnienia posiada.

 

Tyle żargonu prawniczego.

 

 

Sprawa która rozpoczęła się w dniu dzisiejszym (3.12.2013) o godzinie 9.40 trwała godzinę, łącznie z naradą Sędziów Sądu Najwyższego: Henryka Gradzika (Sędzia Przewodniczący), Józefa Dołhy (Sędzia Sprawozdawca) i Zbigniewa Puszkarskiego. Sala była pełna, gdyż rozprawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów (oprócz 3obieg.pl był obecny PAP, Polskie Radio, Polsat, TVN24, Stowarzyszenie Prawo na Drodze).

Orzeczenie z uzasadnieniem było 5-minutowe i brzmiało z grubsza tak: Sąd Najwyższy kasację oddala gdyż wbrew opinii Prokuratora Generalnego i pełnomocnika Strony nie istnieją wątpliwości co do faktu, iż wprost z przepisów prawa o ruchu drogowym i przepisów o strażach gminnych i miejskich wynika, że samorządy mają prawo instalować fotoradary stacjonarne i karać za wykroczenia drogowe przez nie zarejestrowane.

Nie wiem jakie będzie uzasadnienie pisemne ale ustne, było wygłoszone na zasadzie “tak bo tak” ze sposobem argumentacji nie licującej z powagą Sądu Najwyższego, jeśli ktoś jeszcze uważa, że polski Sąd Najwyższy ma jakąś powagę. Wyglądało to raczej nie na stanowisko sądu ale strażnika budżetu i własnego lenistwa, który ogarnął wyobraźnią co to by się działo gdyby kasacja została uznana i z jaką ilością kolejnych skarg Prokuratora Generalnego Sąd Najwyższy musiałby się potem zmierzyć. I tu ma rację, bo niewątpliwie po orzeczeniu pozytywnym większość Straży Miejskich trzeba by zlikwidować, być może zwrócić masę kasy, a zakupione masowo fotoradary wyrzucić na śmietnik. Moim zdaniem Sąd Najwyższy ponownie pomylił swoją rolę i zamiast stać na straży prawa i rozpatrywać argumenty prawne oraz wszelkie wątpliwości na korzyść obywatela stanął na straży dobrego samopoczucia Premiera Donalda Tuska i mafii gminnych łupiących obywateli poprzez swoich umundurowanych zbójów przydrożnych.

 

 

Niestety, muszę uczciwie przyznać, że Prokurator Generalny też zachował się jak głupek stawiając tylko na tą jedną “stacjonarną” kartę, jak gdyby było to jedyne naruszenie prawa przez funkcjonariuszy miejskich, którzy zrobili sobie z fotoradarów maszynkę do krojenia kierowców i posiadaczy samochodów. Gdy usłyszałem z ust Pani Prokurator na czym opiera swoją kasację i niewiele mądrzejszą wypowiedź Pana adwokata-obrońcy od razy byłem złej myśli. Przecież sam  ten szczegół czy urządzenie stoi czy jedzie czy jest rozstawiane nie miał prawa wywrócić bandyckiego systemu, z którego budżet liczy na wpływy w wysokości 2 mld zł. rocznie.

W zasadzie gdybym był tylko prawnikiem, a nie blogerem i dziennikarzem traktującym poważnie swoją misję publiczną powinienem się cieszyć z takiego postanowienia (skargę się oddala postanowieniem) Sądu Najwyższego bo tym samym pozostałem jedyną osobą dysponującą skutecznym patentem (pod warunkiem elementarnego stosowania prawa) na wygrywanie przed sądem ze Strażą Miejską, gdyż akurat w moich artykułach nie powoływałem sie prawie wcale na argumentację Prokuratora Generalnego, gdyż ich szczegółów nie znałem. Nie namawiałem też do stosowania sztuczek i cwaniactwa (no może poza małym happeningiem z maskami Tuska i Rostowskiego na twarz) ale oparłem się głownie na prawach podejrzanego i świadka, a w korespondencji prywatnej, na pewnej kwestii dot. ścisłych uprawnień Straży Miejskiej, której upubliczniać nie chcę, by nie zmienili zgubnej dla siebie praktyki związanej z fatalnie skonstruowanymi wezwaniami.

Dość powiedzieć, że właśnie ten trzeci element był często przeważający i przesądzał o wygraniu sprawy przed sądem, nawet gdy sąd nie był zbyt przychylny obwinionemu i innych zarzutów nie uznawał. Oczywiście, gdy sąd skorumpowany przez gminę lub grilla to święty Boże nie pomoże i choćby najznakomitsze argumenty prawne – o czym też radzę pamiętać.

Zakładam, że teraz po orzeczeniu Sądu Najwyższego blady strach padnie na kierowców i właścicieli aut – niepotrzebnie, a arogancka i pewna siebie Straż Miejska ruszy do szarży na obywateli, zapominając, że jest związana art. 99 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia i tu nie ma przeproś – tyle mogę zdradzić, bo durnie w mundurach i tak nic nie skumają, zwłaszcza, że sam Prokurator Generalny oraz Pan adwokat-obrońca też na to nie wpadli.

Praktyka wykazała jednak, że w większości spraw rozumie to Sąd – jeśli Straż Miejska jest na tyle głupia, by się podkładać (a garstka tylko nie jest) i gdy sądowi wskazać ten aspekt wyraźnie swoim tłustym paluchem.

 

 

A zatem: NIC SIĘ NIE STAŁO, CHŁOPAKI NIC SIĘ NIE STAŁO – wciąż walczmy w swoich sprawach, bo możemy wygrać. A przy natłoku wygranych rozpierniczyć ten zbójecki system w drobny mak.

Gwoli ścisłości już go trochę naruszyliśmy wspólnie z Prokuratoram Generalnym i kolegami podważającymi zdolności Policji i Straży Miejskich do obiektywnych pomiarów za pomocą wysoce niedoskonałych technicznie urządzeń homologowanych przez niekompetentny bądź skorumpowany GUM. Czego dowodem jest przygotowany przez PO zbrodniczy projekt zmian mandatów na kary administracyjne, o czym jeszcze napiszę.

 

 

Póki się nie zdecyduję upublicznić tej tajnej broni na strażników jako kropki nad “i” do argumentów które już są znane, wszystkich czytelników, którzy wsparli nasz portal jakimś groszem i potrzebują pomocy zapraszam do korespondencji mailowej na adres redakcja@3obieg.pl lub tomekparol@yahoo.pl.

Zapraszam też chętnych do pomocy w dokumentowaniu nadużyć władzy i pisania doniesień śledczych do aplikowania o legitymację prasową 3obieg.pl dla dziennikarza obywatelskiego. Otwiera wiele drzwi i umożliwia uzyskanie żądanej informacji od szacownych władz.

 

Tomek Parol (ŁŁ)

 

Ps. Jeżeli jesteście chętni nam pomóc w utrzymaniu portalu, to prosimy o wsparcie na konto Fundacji Trucker:

Bank ING: 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703
SWIFT: BIC-INGBPLPW
IBAN: PL 97 1050 1025 1000 0090 7045 6703

z dopiskiem “Darowizna na 3obieg.pl
(wciąż zbieramy na biuro redakcji, studio TV i kamery, którymi będziemy rejestrować bezprawne działania sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy na salach sądowych)

 

Ps. II Przypominam, że wzory dokumentów znajdziecie tutaj (widocznych tylko dla zarejestrowanych w portalu): https://3obieg.pl/wzory-dokumentow-dotyczace-obrony-przed-mandatami ale póki co, ze znajdującego się tam wniosku do RPO nie korzystajcie (póki go nie , bo w dniu dzisiejszym się poważnie zdezaktualizował. Wszelkie kwiatki do kożucha powołujące się na argumenty Prokuratora Generalnego też wytnijcie lub wyrzućcie do kosza, aktualne są już tylko argumenty wynikające z mojej autorskiej analizy prawnej.

 

 

Uwaga z dniem 18.04.2014 ruszył opracowany przeze mnie system “Anuluj Mandat”, w którym znajdziecie zaktualizowane dokumenty na każdy etap postępowania

https://3obieg.pl/mandaty/

 

system_anuluj_mandat

 

 

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

503 publikacje
2250 komentarze
 

 1. A jeżeli już przegrałeś to tak się możesz bronić przed egzekucją
  https://3obieg.pl/figa-skarbowo-komornicza
  Przynajmniej jest gdzie odłożyć na życie.

  0
 2. “Here is the attachments of this Post” – trochę razi.

  0
  • Bo można przeccież w ciągu minuty znaleźć plik gdzie jest ten tekst i zmienić na polskie :”Tu jest załącznik do artykułu”. Hehe !!. Instaluje się Firebuga w Firefoksie, Firebug pokaże adres do pliku z tym tekstem. Admin serwera wchodzi se przez FTP na serwer, odszukuje plik, otwiera w edytorze, np Bluefish, jak długi plik to używa w edytorze opcji “szukaj” i wpisuje Here is the attach , nawet tyle tylko, wciska szukaj i mu pokazuje tę lini9jkę z tym tekstem. Wpisuje się polski tekst zamiast angielskiego i “zapisz”, zamykamy edytor i mamy polski tekst. A jeszcze nie wiem czy w WordPressie nie ma opcji takiej żeby ustawić że jak nie ma załączników to żeby tego napisu nie dawało. Bo po co.
   Ale oni nie umią, oni nic nie “umią”. I obciach wychodzi.

   0
 3. Jest tak jak myslałem a nawet gorzej.
  Na tamtym ekranie. (Jaja, może domeę zarejestrować tamtenekran.pl) produkuje się na swój temat niuejaki RO. Cyrk. Ale nie o nim. Komentarz Carcinki (znów pisze na tamtymE. )

  2. Czy to prawda, że spółka NE SA płaciła przez ponad 2 lata po 6 tys. zł miesięcznie spółce OK KO Sp z o.o. za dzierżawę skryptu NE? ”

  A więc całe kłopoty tej pseudoprawicy to po prostu biorą się z braku intel;idencji potocznie zwanym kretynizmem.
  Nie ma kasy na to na co trzeba ale jest 6 tys na to na co nie potrzeba wcale. I chce się wygrywać w czymkolwiek.
  NIEGOSPODARNOŚĆ.
  Kto na tym zawsze wygrywa. Komuniści i ich dziecioki. Strony umie robić mnóstwo ludzi. Ale nikt się nie dopcha żeby coś w Polsce na tym zarobić. Bo zleceniodawcy są denni. A grube zamówienia, strony dla urzędów itp. , to robią synowie UBeków i innych komuchów co mieli chody i ktoś ich ustawił. No i później tylko miernoty i ludzie mało inteligentni do9sypują im do worka kasy. Bo swą głupotą idą owczym pędem za tym co w ich głupim mniemaniu wydaje im się jedyną opcją.
  Czyli wszyscy dostają na narodowej i prawicowej działalności po dupach, dziennikarze, redaktorzy, tylko porządnie zarabiają jak wyżej napisałem.
  Bo tamten skrypt jest nawet gorszy od WordPressa (gdyby tego wordpressa poprawnie prowadzić), nie mówiąc o Drupalu czy Joomli.

  0
  • d0b2d181d0b5d0bc d0bfd180d0b8d0b2d0b5d182!) d18f d0b7d0b0d180d0b5d0b3d0b8d0bbd181d18f d0b2 d0b8d0b3d180d0b5,d0bfd0bed0b8d0b3d180d0b0d0bb d0bdd0b0d181d0bbd0b5d0b4d191d189d0b8d0b9 d0b4d0b5d0bdd18c d0b2d0bad0bbd18ed187d0b0d18e d0bcd0b0d0b8d0bdd0bad180d0b0d184d182 d181d0b5d182d0b5d0b2d0b0d18f d0b8d0b3d180d0b0 (d0b4d0bed0bfd183d181d182d0b8d0bc d187d182d0be d0bcd0bed0b9 d0bbd0bed0b3d0b8d0bd timur1234534 d0b0 d0bfd0b0d180d0bed0bbd18c wornfoot2) d18f d0bfd0b8d188d183 /login timur1234534 d0bed0bd d0bcd0bdd0b5 d0bfd0b8d188d0b5d182 d0bdd0b5d0bfd180d0b0d0b2d0b8d0bbd18cd0bdd18bd0b9 d0bfd0b0d180d0bed0bbd18c(d0bad180d0b0d181d0bdd18bd0bc).d0bfd0bed0bcd0bed0b3d0b8d182d0b5 d0bfd0bbd0b8d0b7.

   0
 4. Poniżej tam się produkuje niejaki ML. Ja pierniczę. Totalny schizol. Wywód robi na temat skryptów do robienia stron. Totalna fikcja. Fajnie. Towarzystwo wariatów się dobrało i chcą włączyć Polskę do Rosjii a w dodatku mówią że to jest narodowe. Hehe !!
  Czyli wychodzi że jest rząd (też najpewniej rząd wariatów) a oprócz tego nie ma nic. Nie ma żadnej opozycji do tego rządu. Sami wariaci udający opozycję. Normalnie to można by powieść namazać i nagrodę Pulitzera dostać.
  O tym jak naród udaje naród a w sumie go nie ma.

  0
 5. heh. masz racje dziennikarz zawodowy@ nie ma zadnej opozycji. komuszki i liberalowie moga wszystko. nawet zapukac jutro do Pana Tomka i zrobic mu solidne pranie. kto sie upomni o niego? garstka zasciankowych dziennikarzy. bo na pewno nie Ty. a co do Rosji to przesadzasz. utrzymanie status quo na Ukrainie to tez w duzej mierze utrzymanie ich panstwowosci i zabezpieczenie po czesci interesow Polski. zachodnia hucpa, to oddanie Ukrainy w rece Rosji, czego przeciez nie chcemy.
  co do samej sprawy fotoradarow, to mysle, ze jest to wlasnie problem do rozwiazania na miare polskiej opozycji. moze za kilka lata uda sie wygrac ta walke i przejsc na wyzszy etap. wtedy mozna bedzie powalczyc np. o oplaty za smieci.

  0
  • Nie ma status quo Ukrainy zadnego ot tak, w zawiedzeniu. To tak se mogą myśleć i działać ludzie co nic mnie znaczą. Bo wtedy jak nie zrobi tak bedzie. I ma status quo swoje. Bo tyle ma za znaczenie co mrówka więc sobie może raz tak raz siak a w ogóle to nic nie musi.
   A im wyżej to nie ma tak se ot lania wody, lawirowania odtąd dotąd i na odwrót.
   Najlepszy rezultat i jedyny to zdecydowane opowiedzenie się ich za Unią. Tylko wtedy mają jakieś szanse w przyszłości istnieć jako Państwo.
   Nie ma laworowania. Bo w Polsce co wyszło z laworowania? Bolek, śmolek, narodowcy – faszyści co popirają Putina i inne bzdury. Zamiast działać na rzecz Polski to działają żeby tę Polskę rozpieprzyć. Tyle z lawirowania wyszło. To lawirowanie to cecha Homo Sowietikusa. Raz pijany raz trzeźwy i jakoś takm bedzie.
   Z tego lawirowania się bierze wredność człowieka w stosunku do drugiego. Z tego lawirowania wynikły zbrodnie UPA. Bo oni se wtedy nie patrzyli normalnie, na kontekst Europy. Tylko Polaków chcieli wymordować a do Ruskich też nie bardzo chcieli, no to z Hitlerem trochę się pobratać, trochę pomordować, trochę pochlać wódy i jakoś będzie.
   Ja znam Ukraińców jako ludzi. U nich to jest taka chwiejność (U polaków też ale co innego).
   Istnienie Unii Europejskiej i taki stan jak teraz już jest, gdzie Polska jest w EU, daje ogromne szanse na trwały pokój, na trwały rozwój Europy i świata. Środowiska mieniące się narodowymi nie mogą odrzucać UE, powinny w osiągnięciach Europy, jej cywilizacji, gospodarki, techniki, kultury, tu szukać sojuszy, szukać tego z czego można i należy zaczerpnąć, ale i gdzie należy iść na ustępstwa.
   Polskie środowiska za mało i to stanowczo, interesują się tym co na Świecie, tym co w Europie.
   Polskie środowiska są przepełnione fobiami, reakcyjnym myśleniem. I w dodatku postawy roszczeniowe zdają się dominować.
   Czy to ma być miłość Ojczyzny ?? !!!
   Jest tysiące rzeczy do zrobienia na dziś jak chodzi o Polskę i nasze potrzeby, rzeczy których się nie robi z powodu zaślepienia narodu, inteligencji, polityków tym co powyżej podałem.
   To tak jak na Ukrainie. Zamiast wejść do Unii już dawno to znów kombinują aż niebawem znajdą się pod jarzmem Rosji.
   Ludzie w krajach postkomuny są bierni w zbyt wielu ważnych tematach. Na Ukrainie milion jeszcze na dziś wyjdzie na ulicę, ale zaraz nic z tego nie będzie, bo już prokremlowskie siły zaczęły kombinować i odkręcać kota ogonem. Ale tem milion dotychczas nie potrafił stworzyś siły aby do Unii wejść. Naród nie jest reprezentowany. Im bardzie na Wschód tym bardziej dominują różne kulty jednostki, inne badziewia. W Polsce tez tak jest bo my też na Wschodzie mentalnościowo. A my mamy być mentalnościowo na ZACHODZIE bo inaczej zginiemy.
   Nas ma interesować wolność dla nas wszystkich, a nie tylko dla tych co na górze, dla oligarchii. Te oligarchie dla nas nadciągają ze Wschodu. na Zachodzie bywa że człowiek żyje sobie przyzwoicie. Wiem to bo sporo jeździłem, sporo poznałem.

   0
   • dziennikarz zawodowy@ lecz sie, bo jestes pelen sprzecznosci. poza tym nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i starasz sie szufladkowac ludzi tam, gdzie sam ich widzisz i tobie wygodnie. ponadto twoj obraz polityki miedzynarodowej, ktora rzekomo sie interesujesz, jest w mojej opinii dosc plytki i mizerny. jednak jako, ze nalezymy do kregu cywilizacji zachodniej albo w naszym przypadku, bardziej lacinskiej, jestesmy gotowi dla dobra wspolnego szanowac wolnosc slowa i wyrazania mysli. nawet jesli czasami nas ona gleboko dotyka.
    zdecydowane opowiedzenie sie za Unia? Ukraina to panstwo na styku dwoch cywilizacji a Rosja wciaz ma w nim wiecej do powiedzenia, niz niektorym najmadrzejszym sie wydaje. dlatego rzady Janukowycza daja gwarancje utrzymania ukrainskiej drogi w zachodnim kierunku. ekscesy ze strony niezorganizowanej opozycji albo opowiadanie sie za uwolnieniem skompromitowanej i skorumpowanej Tymoszenko, prowadza Ukraincow tylko w objecia Rosji. dziennikarz zawodowy@ napisal: “Z tego lawirowania się bierze wredność człowieka w stosunku do drugiego. Z tego lawirowania wynikły zbrodnie UPA. Bo oni se wtedy nie patrzyli normalnie, na kontekst Europy”. dokladnie tak samo jak teraz normalnie nie patrzysz na ten kontekst Ty i duza czesc polskich politykow czy zachodnich. poza tym juz samo utozsamianie sie z jakimis sadystycznymi mordercami z UPA jest objawem ciagnacej sie choroby. niestety szanowny dziennikarz zawodowy, jak i plejada polskich politykierow, nie dostrzegaja w tym zadnej sprzecznosci.
    dziennikarz zawodowy @ napisal: Jest tysiące rzeczy do zrobienia na dziś jak chodzi o Polskę i nasze potrzeby, rzeczy których się nie robi z powodu zaślepienia narodu, inteligencji, polityków tym co powyżej podałem. […] Nas ma interesować wolność dla nas wszystkich, a nie tylko dla tych co na górze, dla oligarchii. Te oligarchie dla nas nadciągają ze Wschodu. na Zachodzie bywa że człowiek żyje sobie przyzwoicie. Wiem to bo sporo jeździłem, sporo poznałem”. Panie co Pan oskarzasz narodowcow o rzeczy niezalezne od nich. czy to my doprowadzilismy do deindustrializacji panstwa, rzadu oligarchow, wysokiej skali biedy, problemow demograficznych i odplywu najwartosciowszego kapitalu ludzkiego? czy to my wymyslilismy ten dziadoski system, kominy placowe, niszczenie handlu i przedsiebiorczosci, zawile i nieskuteczne prawo, rozpanoszenie sie mafii w zyciu publicznym, etc. etc. etc. Panie, do kogo Pan piejesz? homo sovieticus to w Panu wciaz siedzi. myslisz Pan, ze kto sie niby w UE dogaduje ponad naszymi glowami z Putinem i jego sowiecka ekipa? i kto niby tworzy ten caly europejski socjalistyczny system, ktory jest coraz dalej zwyklego obywatela? Panie, wez sie zacznij ustawicznie doksztalcac…

    0
    • “Narodowce” w Polsce to mieszanina gówniarzy i staruchów z PZPR.
     Inni nie zajmują się żadnymi ruchami.
     Co gówniarze niczego nie zrobią bo niczego nie umieją i niczego nie są w stanie zrobić.
     A staruchy to w ogóle niech czekają na listonosza to im najlepiej wyjdzie. Renty i emerytury już do nich idą. Na działkę kopać ogródek
     Nie ma żadnego silnego “lobby” proruskiego jak na razie w Polsce to “narodowcy” chcą go zbudować.
     Putin ma ich bronić przed Żydem. No i wertoście chrześcijańskie przy Rosji ucleją !!! HAHAHA !!!! HA HA HA!!!!!
     Te ngnojki co się tam powkręcali w te ruchy narodowe na samą górę to łajdacy, pijacy i kombinatorzy. Zwyczajne dno. Pieprzyć ich.

     0
     • za to dziennikarz zawodowy@ i ludzie tego pokroju sa agentura teutonska. te biurokratyczne darmozjady na stolkach, ktore sprowadzaja nasz kraj do roli europejskiego szamba, w ktorym zarowno sowieci jak i teutoni moga hodowac klase niewolnicza i narzucac na miejscowy lud dowolne obciazenia. a podcierac sie niedlugo bedziemy teutonskim papierem toaletowym z dodatkowa gama przepisow, regulacji, praw i podatkow, ktore mnoza sie jak grzyb po deszczu. i wlasnie tam musza w koncu Polacy je wrzucic. trzeba powiedziec dosc zarowno teutonom jak i sowietom.

      0
 6. Polecam dla relaksu obejrzeć sobie stary western z 1955 :
  http://youtu.be/5Ec6ZJNgDLo
  Czy nie można odnieść przedstawioną tam sytuacje do RP, w której wszystkie urzędy władzy sprawują złodzieje .
  Pozdro 🙂

  0
 7. Klasa niewolnicza jest w Polsce. Bo po Bolkowemu lawirowano i nie przeprowadzono dekomunizacji. I komuchy za dużo wzięły.
  A w Europie, starej zachodniej, ludzie se względnie żyją, nie ma takiej beznadziei jak w Polsce.
  Więc trzeba u nas dekumunizację zrobić i rozwijać kraj to tyż bedzie.
  W sumie przecież tysiące marketów, towary jak z bajki, nieraz po znikomej cenie, budowle nowe powstają. Nie powstają może? I przez Bolka i przez komuchów tak było że przez kupę lat żadnej pracy, ale teraz pojawiają się ogłoszenia że “Poszukiwany pracownik.
  Wiele się może wyklarówać jak to się wszystko gospodarczo przesunie w inne stadium rozwoju.
  Już mamy nadprodukcję, czy raczej nadpodać, co z kolei zmusza system do tego, żeby ludzie zaczęli zarabiać ( żeby mogli kupować). Poza tym są otwarte granice, w necie tysiące sklepów gdzie tańszy towar jak w Polsce za darmowa przesyłką.
  I nasze komuchy – biznesmeny mogą se truć że “magazyny ceny podniosły !!, bla bla bla bla !! Musimy ceny podnosić !! Bala bla bla srali muchy bedzie wiosna. A my na to se w necie kupimy. I se niech maghazyny windują ceny.
  I tak to idzie do przodu.
  Nie ma roboty – no to my za Zachód i jak się ma szczęście to nawet można duzo zarobić.
  A ileż to tysięcy nowych domów, na wsi i w miastach powstało ostatnio i powstaje. Mnóstweo ludzi stać na domki.
  Jest kryzys amerykański, ale już może przechodzi. A jak przejdzie, to my się do tego czasu zdekumunizujmy, wywalmy na mordę komuchów i innych złodziei i będzie lepiej. Coraz lepiej.

  0
  • Przytoczony przez Ciebie wyrok jest mądry i wpisuje się w moją wykładnię, ale ma się nijak do kwestii poruszonych w kasacji Prokuratora Generalnego i orzeczeniu SN który badał tylko uprawnienia straży do fotoradarów stacjonarnych

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217