NEWS
Like

Nowoczesna – zero projektów ustaw, SIS WIECZYSTE aż 15

29/12/2015
663 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Nowoczesna – zero projektów ustaw, SIS WIECZYSTE aż 15

Z sejmowej statystyki wynika, że Nowoczesna (partia Ryszarda Petru) ma, jako jedyny klub w Sejmie ma na swoim koncie złożonych 0 projektów ustaw. Od rozpoczęcia kadencji posłowie tego klubu już 120 razy wnioskowali o przerwę w obradach.

0


INFORMACJA SERWIS21:

 

Dla porównania Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE/ Stowarzyszenie Walczących o Niepodległość 1956-89, które nie zasiada w parlamencie mają złożonych 15 projektów ustaw w formie petycji do Sejmu, z których Sejmowa Komisja Petycji rozpatrzyła do tej pory – 3 (dwie odrzucono, jedną skierowano do dalszych prac). Dodatkowo Stowarzyszenie złożyło do Komisji Praworządności, Człowieka i Petycji Senatu – 1 projekt zmiany konstytucji. Kilka dalszych projektów ustaw jest już przygotowanych i będzie wkrótce złożonych.
Stowarzyszenie działa za własne pieniądze, nie otrzymuje pieniędzy z budżetu państwa, działacze nie otrzymują wynagrodzenia za pracę nad projektami ustaw. Nowoczesna zaś bierze kasę jako partia, jej posłowie otrzymują uposażenie, dodatkowo mają do swej dyspozycji biura poselskie. A jednak rozwiązań dla kraju – nie proponują. Może i lepiej, bo gdyby zaproponowali, to byśmy źle na tym wyszli.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

227 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816