HYDE PARK
Like

Ninja oceanów- za 8 mld. $

04/11/2013
673 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ninja oceanów- za 8 mld. $

Najbardziej groźny niszczyciel świata. Zbudowany kosztem około 7 mld. dolarów. Produkuje energię elektryczną dla 78 tys. domostw. Niewykrywalny dla radarów. Razi cele z odległości 180 km, pociskami lecącymi z szybkością 7x większą niż dźwięk.

0


 

Skonstruowany przez General Dynamics wyposazony w systemy broni i oprogramowanie innych firm, niszczyciel rakietowy Zumwalt “DDG-1000” jest jak iPhone 6 wśród okrętów Marynarki Wojennej. Jego kadłub pokryty specjalnymi kompozytami unika wykrycia przez radary wroga.Wszystko skomputeryzowane (oparte na Linuxie) oraz zautomatyzowane. Dlatego załoga tego “morskiego potwora” może liczyć tylko 158 osób.

Okręt zwodowano ale na szczęście dla rywali Ameryki, jest gotowy dopiero w 87 procentach. Zumwalt jest nie całkiem gotowy, aby rozpocząć służbę teraz, ale nastapi to juz w przyszłym roku. Zbudowane zostaną jeszcze dwa takie egzemplarze .

Jednostak wytwarza 78 megawatów energii elektrycznej co umożliwia użycie pierwszego w historii marynarki wojennej magnetycznego działa szynowegot, które łączy wykorzystanie fal magnetycznych i pola elektryczne do wystrzeliwania pocisków z siemiokrotną prędkością dźwięku.

Zumwalt jest nie tylko o większej sile rażenia ale też i dłuższy o 30m niż dotychczasowe niszczyciele. Kształt, system antenowy oraz materiały pokrywajace powierzchnię czynia go praktycznie niewykrywalnym dla radarów.

Uzbrojenia Zumwalta jest dostosowane do ataku naziemnego i blisko wybrzeża, będzie miał pakiet broni i czujniki zoptymalizowane dla walk nabrzeżnych. littoral warfare i sieci centrycznych wojny.

Uzbrojenie jest przystosowane do użycia najnowszej generacji amunicji, sa także dwa ladowiska dla helikopterów.Zumwalt posiada system pozwalający wystrzeliwać pociski pionowo.

I wreszcie, posiada na wyposażeniu nowe pociski dalekiego zasięgu (LRAP) — Okręt DDG 1000 będzie uzbrojony taktyczne pociski Tomahawk, standardowe pociski SM-3s i rozwiniete pociski SeaSparrow.

Mając zmiejszajacy opory kadłub typu “Tumblehome” , pokrycie niwelujące mozliwości wykrycia przez radar oraz tak zaawansowane bronie, to Zumwalt jest wśród okrętów jak Navy SEAL wśród żołnierzy- będzie działać pod osłoną nocy, prawdziwy ninja morza.

PS. Oby tylko jakiś Somalijski pirat nie podpłynął blisko kajakiem i nie zrobił mu krzywdy.

PS. Amerykańskie “jastrzębie” wydają na takie “cacka” miliardy a jednocześnie odbierają głodnym braciom kartki żywnościowe po 36 $ miesięcznie od osoby. Republikanie są w tym jak Stalin, który morzył głodem braci Rosjan.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758