BIZNES
Like

Nigdy się nie poddawaj…

27/10/2013
1083 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Nigdy się nie poddawaj…

Nigdy się nie poddawaj. Hasło te bywa nazywane, o zgrozo, motywacyjnym. Przedstawia się jakiegoś dobrze umięśnionego, koniecznie przystojnego (i zarośniętego) faceta który biegnie, macha sztangą bądź masakruje worek bokserski – w tle puszcza podnoszącą ciśnienie muzykę, a na wizji pojawiają się słowa (mówione bądź pisane) o pokonywaniu siebie, przekraczaniu kolejnych granic. W wersji filozoficznej jest to poznawanie siebie, przełamywanie ograniczeń swej duszy. Całość budzi spore emocje, w założeniu mając Cię motywować do tego, byś nie rezygnował ze swych starań. A spróbuj wyciszyć muzykę – gdy znika energia którą ona w Tobie budzi, ten pokonujący wszelkie granice model traci na atrakcyjności, prawda?

0


 

Pyszny robal

 

Dlaczego ryba nadziewa się na haczyk? Ponieważ go nie widzi – przed jej oczyma wije się pyszny, kusząco bezbronny robak. Widać pysznego białkodawcę, haczyk jest niewidoczny. Ryba jest nieufna; rozgląda się ostrożnie, nieufnie spogląda w błękitne tonie, jednak natury nie da się oszukać; w brzuchu burczy, robak hipnotyzuje swym erotycznym striptizem, kusi zaspokojeniem pragnienia rozrywającego trzewia – pragnienie zabija wszelką ostrożność, by za chwilę wstrząsana pa######zmami bólu ryba, bezradnie, coraz słabiej rzucała się na ziemi.
W tym tkwi haczyk. Człowiek ma trzy stany ducha. Gdy nie robi nic (głęboko ukryty strach przed porażką i krytyką paraliżuje wolę, pojawia się depresja), goni za nie swoimi celami (bo fajnie wyglądają i wszyscy tak robią) oraz podążanie ścieżką prawdziwego celu, dającego głębokie, orgazmiczne niemalże spełnienie. Motywacja dodaje sił byś ruszył się z miejsca, wybrał przeważnie nie swój cel. Gdy dążysz do narzuconego Ci przez modę celu, odczuwasz zniechęcenie, frustrację, obrzydzenie, spadek energii. Zamiast rzucić w diabły to co nie daje Ci szczęścia, oglądasz fajny film motywacyjny – i brniesz dalej w coś, co powinieneś zostawić za sobą. To typowy przykład gdy dziecko ambitnych rodziców chce zostać artystą, a zostaje mu nakazane pójście na prawo czy medycynę.

 

Uciekaj jak najszybciej

 

A gdy idziesz ku własnemu przeznaczeniu? Żadna motywacja nie jest potrzebna. Kochasz, czujesz, podążasz. Budzisz się pełen energii, miłości, chcenia. Jeśli coś co robisz Cię przytłacza, jeśli potrzebujesz motywacji – to nie jest Twoja bajka. Filmy motywacyjne to subtelna pułapka na tych, którzy dojrzewają do opuszczenia sali tortur. Spójrzmy prawdzie w zielone oczy – jeśli chcesz schudnąć, na ile wystarczy Ci taki filmik? Nawet jeśli pobudzi Cię tak, że schudniesz, nie minie wiele czasu gdy znowu utyjesz. Problem w tym, że człowiek przyzwyczaja się do bodźców (habituacja) więc drugi raz ten filmik tak już nie zadziała, nie wzbudzi w Tobie takiej motywacji… a waga powróciła.

 

Tak więc z rozkoszą poddawaj się zawsze wtedy, jak coś co robisz nie spełnia Cię. Szkoda czasu, szkoda życia na robienie tego, co nie daje Ci poczucia emocjonalnego najedzenia.

Fot.: internet

Inne zapisy autora:

0

samiec
samiec http://www.samczeruno.pl

Mojemu ciału dano imię Marek. Przepchnięto je przez szkołę z tytułem ekonomisty. Teraz te ciało działa jako pisarz, ale kim tak naprawdę jestem, nie mam kurwa bladego pojęcia.

126 publikacje
85 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816