SPOŁECZEŃSTWO
Like

Niemiecki ekspert: „Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej”. Skandal

03/03/2021
618 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Niemcy zbudowali w Polsce rynek taniej siły roboczej i sami się do tego przyznają. Skandal

0


Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej. Polsce było bardzo trudno pozbyć się tego wizerunku – przyznał w wywiadzie dla jednego z niemieckich portali Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek.

Reinhard Petzold, który jest szefem Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) powiedział dla niemieckiego portalu kurt.digital, że „Polacy zostali rozjechani przez kapitalizm. Również przez nas. Niemcy bardzo mocno przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne”. Podaje prasa w tym Niezależna.pl (https://niezalezna.pl/371795-polacy-zostali-rozjechani-niemiecki-ekspert-zbudowalismy-polske-jako-kraj-taniej-sily-roboczej)

„Polacy zostali rozjechani” oznacza o wiele więcej, aniżeli przyznaje to ten urzędnik IV Rzeszy Niemieckiej. Bo to użyte przez niego obrazowe określenie, nie ogranicza się bynajmniej do niemieckiej czekolady i proszku do prania, czy nawet montowni aut.To jedynie części składowe całego arsenału środków politycznych (UE) i gospodarczych, na drodze do ubezwłasnowolnienia Polski i stworzenia z niej szarej strefy pomiędzy Odrą i Bugiem. Wtedy pozostanie już tylko znowu dogadać się z Rosją, jak się nim korzystnie podzielić. W tym kontekście regularne konsultacje „polityczne” totalnej opozycji w niemieckiej ambasadzie, podniesione ostatnio do najwyższej rangi, bo z udziałem samej Pani Kanclerz, nabierają wyjątkowo złowieszczego znaczenia.

To pokazuje wyrażnie politykę gospodarczą w Polsce, gdzie niemieckich imperialistów gospodarczych, kolonizatorów i niemiecka lichwę począwszy od Balcerowicza przedstawia się jako dobroczyńców i gwarantów rozwoju. Może zlasowane lemingi posłuchają Niemca, który mówi prawdę o oddaniu całej prawie gospodarki w ręce Niemców i poznają prawdę o rabunkowej polityce gospodarczej kolejnych rządów, które dopuszczały pracę za 3 zł i siedzenie 8 godzin za kasą w pampersach i skrajną nędzę w rodzinach wielodzietnych…

To Balcerowicz wprowadzający nowe zasady wolnego rynku oddawał całe gałęzie przemysłu w ręce Niemców głosząc, że należy im oddać wszystko za darmo, bo oni Niemcy nauczą nas gospodarzyć… nauczyli Polaków niewolnictwa…Wczoraj rządowa ZDF nadała obszerny materiał o tym jak to reżim PiS dławi wolność prasy łamiąc wartości UE odkupując przez Orlen część regionalnych tytułów prasowych (w Polsce) z rąk …niemieckiego wydawcy.

Dzieła zniszczenia dokończyli „politycy” SLD/PO (Donald Tusk) którzy we współpracy z Niemcami rozdali polską gospodarkę i nie zostało prawie nic. I nic by nie zostało gdyby dalej rządzili. Już LOT sprzedawali na szybko zanim przegrali wybory ale nie zdążyli.

Kiedy zatem wreszcie Polska wystąpi do Niemiec o reparacje wojenne. Czy się tego doczekamy ?

A może taki wierszyk na zakończenie : Szkop i rusek dwa bratanki w gazowaniu i łapanki. Siekiera, motyka, klej, pałatka, na UB donosi matka, Niemiec z ruskim się weseli, syn donosi do Brukseli! Tylko pod Platformą , tylko pod jej znakiem Polska będzie niczym , a Polak żebrakiem….”

.

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758