Globalnie i Lokalnie
Like

Dlaczego w Twerze w Rosji zdjęto tablicę zbrodni Katyńskiej

03/03/2021
501 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W Twerze w centralnej Rosji z gmachu, który był siedzibą sowieckiego NKWD, zdemontowano na zlecenie tamtejszej prokuratury tablicę poświęconą zamordowanym tam ofiarom zbrodni katyńskiej – jeńcom obozu w Ostaszkowie

0


„Instytut Pamięci Narodowej stanowczo protestuje przeciwko nowej fali zakłamywania Zbrodni Katyńskiej. Takie praktyki oznaczają wpisywanie się dzisiejszego państwa rosyjskiego w tradycje propagandowych manipulacji i zbrodni sowieckiego, stalinowskiego totalitaryzmu” – czytamy w oświadczeniu IPN, które odnosi się do informacji o demontażu w Twerze (dawniej Kalinin) tablic poświęconych zamordowanym tam ofiarom zbrodni katyńskiej” – jeńcom obozu w Ostaszkowie.

Jest to ewidentny dowód na to, e mamy do czynienia z ewidentną próbą negowania zdarzeń historycznych i niestety, byłoby to szczególnie bolesne w czasie, kiedy czcimy pamięć ofiar Katynia, a w Rosji zaprzecza się tej zbrodni.

Moskwa jest kontynuatorem cywilizacji turańskiej, której wzorcowym przedstawicielem byl Temu-dzin (Dzingis-chan) a naśladowcami byli ruscy carowie a potem komuniści, Lenin i Stalin. Cywilizacja ta, za podstawie swojego bytu ma ciągle napadanie na sąsiednie kraje, grabieże, podbijanie ich i wcielanie do swojego imperium lub zwasalizowanie, jak to miało miejsce w przypadku Polski, Finlandii, Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i wielu innych narodów Europy i Azji. Dla nas, nauczonych i wychowanych w cywilizacji łacińskiej jest to szokujące, gdyż podboje terytorialne uważamy za czyny i objawy barbarzyństwa.

Moskwa w swoich podbojach posługiwała sie zakłamanym usprawiedliwieniem niesienia “pomocy” w jakiejś formie. Do I Rzeczypospolitej ruskie wojska weszły z “pomocą i ochrona uciśnionej i prześladowanej ludności prawosławnej”, której ta w tolerancyjnej Polsce pomocy nie potrzebowała. Teraz na Ukrainie przychodzi z pomoc ludności rosyjsko-jezycznej, taka metoda może tez usprawiedliwić agresje na inne kraje w których żyją mniejszości rosyjskie. Dodatkowym aspektem tego imperializmu było zaplanowane i konsekwentnie przeprowadzane wysiedlanie rodzimej ludności i zasiedlanie ludnością rosyjska – jak to miało miejsce na Krymie, gdzie ludność tatarska wymordowano i wysiedlono a obecnie zyje tam większość rosyjsko-jezyczna.

Moskwa grabież ma we krwi, od VI.wieków napadają, grabią i mordują – zagarnęli wielkie obszary ziemi, ale zagospodarować tego i zapewnić dobrobyt we własnym kraju nie potrafią. Wykorzystują podbite narody i ziemie, czerpią zyski z ropy, gazu i surowców naturalnych, ale nic innego nie mogą światu zaoferować. Moskwa nie poprzestanie i nie zatrzyma sie w tej grabieży i będzie zagrażać światowemu pokojowi, dopóki będzie znacząca potęgą militarną. Nadzieja jest, ze ta “Federacja Rosyjska” wkrótce ulegnie rozpadowi a Rosja zostanie średnim państwem o niewielkim znaczeniu na peryferiach cywilizacji.

Rosja sowiecka to nadal stan umysłu, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie Rosjanom. Wrogość do większości nacji świata i butna zarozumiałość o wyższości Rosjan nad wszystkimi, co uprawnia ich do pouczania i narzucania własnego punktu widzenia.

0

Tezeusz https://dziennikarzobywatelski.blogspot.com/

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

130 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758