Bez kategorii
Like

Niedźwiedzie atakują misia

24/08/2012
320 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Na życzenie czytelników NE powracamy do naszego ulubionego tematu ITI i TVN. W samą porę, ponieważ w tych obu spółkach dzieją się ciekawe rzeczy: ITI jest bankrutem a kurs akcji TVN spada coraz bliżej poziomu wejścia na giełdę w grudniu 2004 roku.

0


Niedźwiedzie” to inwestorzy giełdowi grający na spadek kursu akcji. “Miś” to jeden z symboli TVN, od kiedy Madame Walterowa wzięła się za wpychanie nam misiów za 50 PLN na finansowanie swojej promocji charytatywnej:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/53303,zlodzieje-nasi-dobrodzieje

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/44224,mis-dobrodziejki-walterowej

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/44636,sprzedajmy-misia-walterowej 

 

Skonsolidowane zadłużenie panamskiej grupy ITI, która nominalnie kontroluje 52% kapitału TVN, wynosi ponad miliard Euro, od którego odsetki wynoszą średnio ok 10%. TVN ma straty finansowe a ITI jest już (według naszych własnych szacunków) bankrutem. Na koniec roku 2011 ITI miała już negatywny kapitał liczony w setkach milionów Euro.

 

Kurs akcji TVN dołuje powoli do poziomu cenowego wejścia TVN na giełdę w grudniu 2004 roku. Teoretyczny kurs otwarcia wyniósł wtedy 7,04 PLN. Dzisiaj rano akcja TVN jest “warta” na giełdzie 7,6 PLN. Czyli inwestorzy którzy kupili akcje TVN przy wejściu giełdowym w 2004 roku zarobili w ciągu 8 lat mniej niż 10% (plus trochę dywidend). Oczywiście większość inwestorów kupiło akcje TVN później, kiedy jej cena była wywindowana nawet do poziomu 25 PLN, wiec dzisiaj leżą finansowo i płaczą.

 

Biura maklerskie, które wcześniej rozpływały się nad geniuszem TVN, publikują ostatnio mrożące krew w żyłach raporty. Najnowsze trzy wyceny akcji TVN przez domy maklerskie:

 

8,7 PLN (Societe Generale)

7,0 PLN (UBS Investment Research)

6,8 PLN (Dom Inwestycyjny BRE Banku)

 

Jeżeli ktoś ma ochotę na akcje charytatywną “kupujcie misia” oraz nadmiar wolnych pieniędzy, niech kupuje akcje TVN. A my tylko przypominamy wcześniejszy wpis:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/23676,6-pln-za-akcje-tvn  

 

 W PRL-u misie były duże i robione u nas, teraz opychają nam chińszczyznę

Jak wypadnie tekturowy miś w porównaniu z tym oryginalnym?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758