Globalnie i Lokalnie
Like

Niech Putin wstrzyma w końcu dostawy gazu do Polski

04/06/2014
402 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Niech Putin wstrzyma w końcu dostawy gazu do Polski

Nadarza się wspaniała okazja, by potraktować ewentualne zakłócenia dostaw gazu przez Rosję – jako zerwanie z jej strony kontraktu gazowego (dla nas niesprawiedliwego, haniebnego wręcz). Oczywiście, należy zintensyfikować krajowe wydobycie, zadbać o wszystkie możliwości dostaw gazu z innych kierunków, przyspieszać budowę dodatkowych połączeń, a przede wszystkim nadać w końcu odpowiedni priorytet dla budowy gazoportu LNG. Już kilka lat temu pisałem, że zamiast trzyletniego opóźnienia budowy owego terminalu – Tusk z Pawlakiem powinni rozbić namiot na placu budowy i na zmianę pilnowac 24 godziny na dobę tempa prac.

0


Tego wymagała polska racja stanu. Eugeniusz Kwiatkowski w leśnym terenie potrzebował roku i dwóch miesiecy na wybudowanie huty i wyprodukowanie pierwszej armaty (od chwili wbicia pierwszej łopaty w ziemię). A była to huta stojąca w pierwszym szeregu nowoczesnych, najlepszych hut na swiecie – Stalowa Wola.

Zamiast tego tusk (mała litera nie jest przypadkowa) – umizgiwał się do Putina – po to by odnieść sukcesik w postaci zniesienia embarga na polskie mięso. Ta przyjażń Donalda z Władymirem owocowała później w same “sukcesy” – oprócz wspomnianego kompromitujacego kontraktu gazowego – położeniem rury na dnie Bałtyku degradujacej polskie zachodnie porty, groźbą użycia rakiet ISKANDER przeciwko Polsce w przypadku instalacji tarczy antyrakietowej i… dalej embargiem na eksport polskiego mięsa.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar Ireneusz Tadeusz

    Do żydowskiego agenta Janus 40 !!!!!! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !! bo MY SŁOWIANIE nie musimy realizować waszej żydowskiej polityki !!!!!
    !
    SŁOWIANIE ! ŁĄCZMY SIE W JEDNOŚCI NASZA SIŁA !!!!!! nie dajcie sie żydom dzielić

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816