Komentarze dnia
Like

Nie zabijaj. Kościół wobec ludobójstwa

12/07/2013
487 Wyświetlenia
3 Komentarze
1 minut czytania
Nie zabijaj. Kościół wobec ludobójstwa

W dniach 14-16 lipca 2013 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja poświęcona 70-tej rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.  Konferencja “Nie zabijaj. Kościół wobec ludobójstwa” rozpocznie się pielgrzymką na Wołyń, do miejsc masowych mordów. Plakat-nie zabijaj_A4 W sobotę wieczorem (godz. 19) odbędzie się koncert-requiem w Katedrze rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku. Natomiast w niedzielę o godz. 11 w Katedrze rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku zostanie odprawiona żałobna msza św. w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy. Obrady konferencyjne rozpoczną się w poniedziałek (15 lipca) o godz. 9 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (sala C 1031). Konferencję otworzy JM Rektor KUL. Głównymi organizatorami konferencji są: Centrum Badań Wschodnioeuropejskich […]

0


W dniach 14-16 lipca 2013 r. odbędzie się Międzynarodowa Konferencja poświęcona 70-tej rocznicy ludobójstwa na Wołyniu.  Konferencja “Nie zabijaj. Kościół wobec ludobójstwa” rozpocznie się pielgrzymką na Wołyń, do miejsc masowych mordów.

Plakat-nie zabijaj_A4

W sobotę wieczorem (godz. 19) odbędzie się koncert-requiem w Katedrze rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku.

Natomiast w niedzielę o godz. 11 w Katedrze rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku zostanie odprawiona żałobna msza św. w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy.

Obrady konferencyjne rozpoczną się w poniedziałek (15 lipca) o godz. 9 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (sala C 1031). Konferencję otworzy JM Rektor KUL.

Głównymi organizatorami konferencji są: Centrum Badań Wschodnioeuropejskich “Ucrainicum” KUL, Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie i Region Środkowowschodni NSZZ „Solidarność”. Organizację przedsięwzięcia wspierają: Polski Związek Katolicko-Społeczny, Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie”, Ośrodek Badań nad Historią i Tradycją Metropolii Lwowskiej Obrządku Łacińskiego, Towarzystwo Kultury Polskiej na Wołyniu im. Tadeusza Kościuszki.

Patronat honorowy nad konferencją sprawuje ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego, wraz z Konferencją Episkopatu Ukrainy.

Patronat medialny sprawują: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Lublin, Radio Lublin, „Radio eR”, „Kurier Galicyjski”, „Wołanie z Wołynia”.

Program-Nie zabijaj_broszura A5_www (1)

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki
Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

3 komentarz

  1. widzicie zdjecia ze zbrodni na Narodzie Polskim z przeszlosci, niby jest spokoj ,a nawet tu dochodza sluchy ,polacy boja sie powturki Ukraincow co msiciwie ,bestialsko torturowali ,mordujac dzieci ,rodziny Polskie w Wolyniu,Ukrainiskie potwory zyja dalej-uspione- I czekajom na okazje, a maja pozwolenie calego zachodniego I wschodniego I poludniowego swiata zeby zetrzec Narod Polski razem z Polskim Panistwem,-czy ktos sie wstawi za Polakami ja wam powiem ze NIKT- nawet palcem nie kiwnie w polskiej obronie, pozostal wam-nam-Polakom tylko BOG,Matka Boska, I Armie Boga kturych miara sprawiedliwych wojen na ziemi , jest dalej POLSKI ZOLNIERZ,polacy chodza tylko na wojny umotywowane sytuacjom sprawiwedliwosci, nie sa I nie byli nigdy okupantami zadnego narodu.takze macie sprzymierzenicow kturych nie widzicie,a ja z nimi pracuje I nimi pokieruje, taka jest juz moja wladza nadana, wkrutce zostanie w 100% uaktywniona przez samego BOGA, I wszyscy na Planecie Ziemia -supermocarstwa- musieli podjac decyzje o swojej egzystencji razem ze swoim narodem, Ukraina bedzie pod znakiem zapytania, to wszystko publicznie zostanie przedstawione,udokumentowane,udowodnione, do rzadow tych krajow decyzji I tak samo ludzi.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816