Bez kategorii
Like

Nafaszerowany Indyk

05/12/2012
361 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dwa tygodnie temu Sikorski poleciał z rodziną za ocean, świętować z teściami wokół faszerowanego indyka. Po indyku dołączył kilka spotkań, więc podroż stała się służbowa. Przy okazji zarekwirował rezydencję ambasadora do promocji książek swojej żony.

0


Najważniejsze rodzinne święto w USA to Thanksgiving (Święto Dziękczynienia), które ma miejsce w końcu listopada. Dzień świąteczny to zawsze czwartek, piątek często jest wolny, do tego dochodzi weekend, więc Amerykanie podróżują masowo w tym czterodniowym okresie do swoich rodzin, aby zasiąść do rodzinnej kolacji przy tradycyjnym faszerowanym indyku, niezależnie od ich religii.

 

Nasz minister spraw zagranicznych poleciał z całą rodzina do teściów za ocean. Tak się szczęśliwie składa że prywatne rodzinne święto przerodziło się w służbową podroż za sprawa trzech spotkań w Waszyngtonie oraz grupowego spaceru na grób Jana Karskiego. Do tego Sikorscy zdołali zarekwirować rezydencję ambasadora RP w Waszyngtonie dla celów promocyjnych dwóch książek Madame Sikorski.

 

Cytujemy relacje prasowe: ”Z udziałem przedstawicieli elit amerykańskich w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie odbyło się w piątek przyjęcie z okazji wydanych w USA dwóch książek Anne Applebaum, żony ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.Na półkach księgarskich w USA ukazała się właśnie jej książka „Iron Curtain” (Żelazna Kurtyna) opisująca mechanizmy systemu komunistycznego w latach stalinizmu w Polsce, na Węgrzech i w NRD oraz poświęcona kuchni polskiej książka zatytułowana „From a Polish Country House Kitchen: 90 Recipes for the Ultimate Comfort Food” (w wolnym przekładzie "Z kuchni polskiego dworku: 90 przepisów wybornego, satysfakcjonującego jedzenia") napisana przez Applebaum wspólnie z Danielle Crittenden.”

 

Do tej pory naiwnie myśleliśmy, że nowa kosztowna rezydencja ambasadora RP w Waszyngtonie służy do reprezentowania interesów Polski a nie do promocji książek kucharskich żony ministra. No ale pamiętamy że to Sikorski wydał 30 milionów PLN naszych pieniędzy na luksusowy pałacyk w centrum miasta, dlatego że znajduje się on blisko domu Hillary Clinton (to temat dla psychiatrów studiujących syndrom zakompleksionego prowincjusza). Sikorski czuje się więc tam jak u siebie w domu:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/27277,sikorski-nieruchomosci-sp-z-o-o 

 

A my uważamy że Sikorscy przeginają i po prostu robią sobie z nas wielkie jaja.

 

 

Więcejmonsieurb.nowyekran.pl/post/80854,myslem-wiec-jestem

  

 

Mme. Sikorska nadużywa dla celów prywatnych struktury naszego państwa

Anne Applebaum

 

Inne zapisy autora:

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758