WARTOŚCI
Like

Nadciąga Armagedon

25/04/2016
1759 Wyświetlenia
5 Komentarze
5 minut czytania
Nadciąga Armagedon

Informacje o tym, co dzieje się naprawdę w Europie, przemykają przez polskojęzyczne media ukradkiem bądź też ni pojawiają się wcale. Znowu, jak za komuny, trzeba uczyć się czytać pomiędzy wierszami.

0


Osiedle_czarnobyl30 lat po katastrofie w Czarnobylu i 5 lat po Fukushimie Niemcy z coraz większym niepokojem patrzą na swoich zachodnich sąsiadów. Najwięcej obaw przysparzają obecnie elektrownie jądrowe w Belgii.

 

Seria awarii w przestarzałych, belgijskich elektrowniach atomowych zdaje się nie mieć końca. W grudniu 2015 w reaktorze Doel 3 koło Antwerpii odkryto wyciek wody z generatora, reaktor został czasowo odłączony. W ostatni czwartek, 21 kwietnia pojawiła się wiadomość, że ten sam Doel 3 został wyłączony podczas rutynowej kontroli. – Jest to normalna procedura, jeżeli pojawia się coś nietypowego – powiedziała rzeczniczka operatora elektrowni Electrabel. Po krótkim przestoju reaktor jest dalej w ruchu.

 

Belgia eksploatuje siedem reaktorów jądrowych. Najmłodszy ma dobre 30 lat, najstarszy ponad 40. W ciągu ostatnich dwóch lat poszczególne reaktory musiały zostać wyłączone co najmniej dziesięć razy. Powodem były różne problemy techniczne lub mniejsze awarie, w tym pożar; tylko w bieżącym roku wyłączano je awaryjnie już czterokrotnie.

 

Niemiecka minister środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa reaktorów Barbara Hendricks kolejny raz wezwała w minionym tygodniu belgijski rząd, by wyłączył reaktory Doel 3 i Tihange 2 pod Liège. Przynajmniej do czasu, dopóki nie zostaną wyjaśnione „otwarte kwestie dotyczące bezpieczeństwa”. O najnowszym wyłączeniu Doel 3 minister nawet jeszcze wówczas nie wiedziała.

http://www.dw.com/pl/niemcy-strach-przed-j%C4%85dr%C3%B3wkami-u-s%C4%85siad%C3%B3w/a-19210510

elektrownia Doel pod AntwerpiąProszę państwa, awarie w belgijskich elektrowniach zdarzały się i przedtem. Ten nagły wzrost uwagi, jaką niemiecka minister poświęca belgijskiej energetyce atomowej wynika z zupełnie innych przyczyn.

 

Naprzód przypomnijcie sobie tą informację:

 

Po zamachach terrorystycznych w Brukseli szef niemieckiego MSW zapowiada zwiększenie środków bezpieczeństwa w zakresie tzw. „infrastruktury krytycznej”. Kryją się za tym m. in. elektrownie atomowe.

 

czarnobylRząd RFN chce wzmocnić ochronę tak zwanej „infrastruktury krytycznej”. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie obiekty, których wyłączenie lub utrudnione działanie spowodowałoby znaczne pogorszenie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie niezbędnych dostaw, na przykład energii.

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere (CDU) po zamachach terrorystycznych w Brukseli zarządził w Niemczech „zwiększenie środków bezpieczeństwa w zakresie infrastruktury krytycznej”, a policja ma w takich miejscach oraz na granicy z Belgią, Francją, Holandią i Luksemburgiem demonstrować „wzmożoną obecność”.

http://www.dw.com/pl/po-zamachach-w-brukseli-niemcy-wzmacniaj%C4%85-ochron%C4%99-elektrowni-atomowych/a-19148998

 

I tą:

 

shutterstock_286493465-1Szef BfV Hans-Georg Maassen uważa, że atak terrorystyczny w Paryżu dowiódł, iż dżihadyści z tzw. państwa islamskiego są w stanie umieszczać terrorystów między tzw. uchodźcami. „Od tego czasu wielokrotnie znajdowaliśmy terrorystów między uchodźcami. To jest rzeczywistość, z którą agencje bezpieczeństwa muszą się mierzyć” – powiedział Maassen niemieckie stacji ZDF. Dodał, że podległę mu służby starają się ustalić, czy wśród imigrantów nie ma jeszcze więcej bojowników ISIS lub terrorystów powiązanych z tą organizacją.

Niemiecki wywiad miał otrzymać ok. 100 informacji nt. dżihadystów, którzy podając się za uchodźców trafili do ośrodków na terenie Niemiec. W czwartek niemiecka policja aresztowała dwie osoby podejrzewane o związki z ISIS. Miały one planować zamachy w Berlinie.

 

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemiecki-wywiad-potwierdza-wsrod-uchodzcow-ukrywaja-sie-terrorysci

 

 

Elektrownie belgijskie są już stare. Ich konstrukcja jest wyjątkowo podatna na atak z powietrza.

 

Europa jest poprzecinana korytarzami lotów bardziej niż Stany Zjednoczone.

loty nad Europą

/

Wiele z nich znajduje się w pobliżu elektrowni.

 

maxresdefaultTo, co było możliwe w Nowym Jorku 11 września może powtórzyć się w Europie.

 

A wtedy trudno wyobrazić sobie rozmiar tragedii.

 

W zależności od kierunku wiatrów wielkie miasta, uznawane za kolebki cywilizacji europejskiej, mogą opustoszeć.

Londyn, Paryż, Bruksela, Haga, Antwerpia  a nawet Berlin.

 

Tymczasem gra pozorów, jaką pod batutą Merkelowej grają zgodnie media Starego Kontynentu wydaje się nie mieć końca.

 

Módlmy się więc o wiatr ze wschodu.

 

25.04 2016

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758