Bez kategorii
Like

Na innego nie zasługują

04/02/2011
380 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Partia PSL to partia szczególna na polskiej scenie politycznej. Założona przez działaczy chłopskich i inteligencję lewicowo-ludową, dziś w niczym nie przypomina Partii Witosa. Znana jako wierny koalicjant-masochista współtworzyło władzę z SLD po wyborach w 1993 i 2001 i obecnie z PO. Jak na ludowców przystało siedzą cicho, pilnują swoich ministerstw (czytaj: stołków), szefowi wiadomo, nie odmawiają. Udają, że czasem się burzą, sprzeciwiają, pomitrężą się, nawet mówią "twarde nie" koalicjanotwi, by następnie zagłosować jak zwykle. Koalicjant jak się patrzy. Media donoszą:  W sobotę pęknie koalicja PO-PSL? "Mamy potworny problem"  "To będzie prawdziwy test lojalności", ogłasza poseł PSL’u Eugeniusz Kłopotek  w RMF FM. Ale zaraz dodaje że może być różnie. – "Koledzy z mojego klubu mają potężny problem" – podkreśla. Pytany, o […]

0


Partia PSL to partia szczególna na polskiej scenie politycznej. Założona przez działaczy chłopskich i inteligencję lewicowo-ludową, dziś w niczym nie przypomina Partii Witosa. Znana jako wierny koalicjant-masochista współtworzyło władzę z SLD po wyborach w 1993 i 2001 i obecnie z PO. Jak na ludowców przystało siedzą cicho, pilnują swoich ministerstw (czytaj: stołków), szefowi wiadomo, nie odmawiają. Udają, że czasem się burzą, sprzeciwiają, pomitrężą się, nawet mówią "twarde nie" koalicjanotwi, by następnie zagłosować jak zwykle.

Koalicjant jak się patrzy.

Media donoszą:  W sobotę pęknie koalicja PO-PSL? "Mamy potworny problem" 

"To będzie prawdziwy test lojalności", ogłasza poseł PSL’u Eugeniusz Kłopotek  w RMF FM. Ale zaraz dodaje że może być różnie.

– "Koledzy z mojego klubu mają potężny problem" – podkreśla.

Pytany, o to, czy jedność koalicji może pęknąć w sobotę w Sejmie, odpowiada:

– "Może nie do końca. Jeśli będziemy popierać opozycję i odwoływać własnych ministrów, to trzeba się zastanowić, czy ta koalicja faktycznie istnieje. Będziemy jeszcze na ten temat rozmawiać w piątek. Ale ja mówię panu wprost: zagłosuję tak, żeby w sobotę móc sobie spojrzeć w lustro".

No, wreszcie jeden mężny…

Premier Miller się nie cackał. W 2003 jako premier rozwiązał z nimi koalicję za głosowanie przeciwko jednemu z rządowych projektów. Nauka więc nie poszła w las. Waldemar Pawlak wyciągnął wnioski i…. właśnie, wszak wybory wkrótce. Zostanie więc wszystko jak jest i było dotąd, czyli – przed wyborami wycofują się z koalicji, aby móc w czasie wyborów powiedzieć to nie my to oni. Super chłopaki.

Śmiechu to wszystko warte pod jednym warunkiem – gdyby nie chodziło o Polskę.

Z kolei z Zielonej Wyspy donoszą, że Irlandzka Partia Zielonych wychodzi z rządu.
Irlandzka Partia Zielonych poinformowała w niedzielę, że wycofuje się z rządu premiera Briana Cowena, deklarując jednocześnie zamiar poparcia pozostałych jeszcze do uchwalenia ustaw w sprawie oszczędności budżetowych. "Postanowiliśmy, że nie będzie nas dłużej w rządzie" – powiedział na naprędce zwołanej konferencji prasowej przywódca Zielonych John Gormley.

 To jest odpowiedzialna postawa! Ludowcy!

Jeśli ktoś liczy że PSL zagłosuje przeciw PO to już się przeliczył. "Panowie, policzmy głosy", w 1992 podczas Nocnej Zmiany powiedział ważnym głosem Tusk. Pucz Wałęsy na rządzie Olszewskiego wyniósł na premiera W. Pawlaka, a teczki Macierewicza przepadły. Nowy, namaszczony przez Wałęsę premier, dostał  zgodę na zrobienie porządku z UOP’em.  A dziś premier Donald grozi: jak nie poprzecie, to ujawnimy kim jesteście naprawdę! Szkoda, że nie pomachał przy tym teczkami.

PSL po wyborach parlamentarnych 21 października w rządzie Tuska otrzymał 3 resorty: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Ale odpowiada za całokształt i sposób sprawowania władzy przez ten nieszczęsny rząd.

PSL współtworzy i wspiera rząd który przynosi tylko pecha Polsce. Rząd cyniczny i bez honoru. Dewastujący nasz Kraj.

Stanisław Żelichowski, szef Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział:

Koalicjant jest, jaki jest. Pewnie na innego nie zasługujemy.

Tak na marginesie coś mi się zdaje, że i w ostatnich wyborach nasi dzielni ludowcy mieli inną, cichą koalicję z Partią Nieważnych Głosów liczącą ok. 2 mln członków…

 

 

 

0

Yurko

Cud wcielonego ducha, pierwsze slowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermowac, krzyczéc, Lecz cala sila dzialac

111 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758