Ekosystem i Przyroda
4

Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka

07/02/2020
8509 Wyświetlenia
14 Komentarze
3 minut czytania
Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka

Spasione, rozradowane, czerwone z emocji gęby myśliwych, pozujących dumnie do zdjęć na tle trupów zwierząt przez siebie bestialsko zamordowanych

0


Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka

 

Spasione, rozradowane, czerwone z emocji gęby myśliwych, pozujących dumnie do zdjęć na tle trupów zwierząt przez siebie bestialsko zamordowanych. Co roku jesienią ( porze masakry dzikich zwierząt ) zdjęcia takie obiegają polską prasę.

Jakim trzeba być bydlakiem całkowicie wypranym z wyższych ludzkich uczyć aby dla zabawy (a może by zaspok w obozach koncentracyjnych należałoby uznać ich hitlerowskich katów. Oni też swoje ofiary przez jakiś czas podkarmiali a dopiero później bestialsko mordowali!

Społeczne i prawne przyzwolenie na mordowanie dzikich zwierząt jest kompromitacją wszystkich cywilizowaoić atawistyczną żądzę mordu) zabijać bezbronne zwierzęta ?? Znam odpowiedź myśliwych: my jesteśmy przyjaciółmi zwierząt które mordujemy! Przecież zimą je dokarmiamy a dopiero jesienią zabijamy ,… takie z nas dobrodzieje! Idąc takim tokiem rozumowania za największych przyjaciół ludzi więzionychnych społeczeństw a zwłaszcza tych o chrześcijańskich korzeniach. Jeden z największych autorytetów Kościoła (święty Franciszek z Asyżu) propagował miłość i szacunek do naszych braci mniejszych jak nazywał zwierzęta Prawo które pozwala aby różni dewianci ( zwani myśliwymi ) mordowali dla zabawy dzikie zwierzęta jest haniebne. Liczebność dzikich zwierząt żyjących na wolności powinna być regulowana (jeśli jest taka potrzeba) poprzez sterylizację poszczególnych osobników, a jeśli nie ma takiej możliwości, to kontrolowanego odstrzału powinni dokonywać tylko i wyłącznie ludzie zatrudnieni przez Łasy Państwowe na etatach łowczego! Odstrzał dzikich zwierząt powinien być traktowany jako ostateczność w sytuacji gdy inne metody kontrolowania danej populacji zawiodą.

…myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka wolnego (…)myśliwy szuka tylko pustej rozrywki w mordowaniu biednych stworzeń (…) ludzie którzy z lubością przypatrują się rozlewowi krwi choćby tylko zwierząt, albo już są okrutni, albo mogą w końcu popaść w okrucieństwo poprzez poprzez ustawiczne oddawanie się takim dzikim rozrywkom…”. Thomas More „Utopia”)

Myślistwo jako barbarzyński relikt przeszłości powinno zostać zdelegalizowane, zaś wszyscy myśliwi poddani obowiązkowym badaniom psychiatrycznym. Podejrzewam , że są wśród nich liczni osobnicy którzy nie mogąc zrealizować swoich dewiacyjnych skłonności do zabijania (mordując zwierzęta), staliby się zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi!

 

Anthony Ivanowitz

06.02.2020r.

Www.pospoliteruszenie.org

Inne zapisy autora:

0

Avatar
anthony ivanowitz

24 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Krzywousty

  I tutaj z panem się zgodzę. Może niezupełnie do końca, ale w większości.
  Myślę że myśliwstwo jest możliwe jedynie dlatego że myśliwi tak naprawdę nie mają codziennej styczności ze zwierzętami i traktują je jak bezmyślne, nie posiadające uczuć stwory.
  Jedyne zwierzę z którym naprawdę mają kontakt to ewentualnie ich pies. Ale i to jest ciężko nazwać kontaktem ze zwierzęciem. Oni go od szczeniaka “odzwierzęcają” i zmieniają w bezmyślnego robota. Wielka szkoda bo ich światopogląd zmienił by się o 180 stopni gdyby pozwolili swojemu psu pozostać sobą i jedynie przyjacielem który nie jest zmuszony do wykonywania rozkazów.
  Powiem panu że byłem zagorzałym zwolennikiem myśliwstwa. W moich żyłach płynie ta potrzeba polowania. Przeszło mi to dopiero kiedy dostałem bardzo specjalnego, myślę że najinteligentniejszego psa na świecie: polskiego owczarak nizinnego. Nie pozwolił się do końca wytresować. Jak na Polaka był uparty do bólu a przy tym konsekwentny. Jego osobowość szokowała mnie każdego dnia. To on mnie w końcu wytresował. Dzisiaj nie kwestionuję już żadnej jego decyzji i rozumię prawie każdy jego gest i szczek. Tam nie ma nic, nawet jednego szczeknięcia bez celu, bez sensu, bez znaczenia. Już dawno złapałem sie na tym że nie myślę o nim jako o zwierzęciu. To jest mój kumpel. No i codziennie w naszych spacerach po lesie pokazuje mi że on niczym nie różni się od tych dzikich od których próbuje mnie chronić traktując to jako misję swojego życia.
  Od kiedy go mam nie potrafię już pociągnąć za cyngiel…

  Jednak dylemat wciąż pozostaje. Pozwalam innym zabijać za siebie ponieważ nikt nie zmusi mnie ani nie przekona do tego bym zrezygnował z jedzenia mięsa. A te w klatkach też swój rozum i uczucia mają.
  Czyli… wciąż jestem mordercą tylko teraz zlecam mokrą robotę innym. Czy naprawdę trzeba było w ten sposób ten świat stworzyć? Wraz z mięsożercami?

  0
 2. Avatar kokos

  Prawo do polowań powinni mieć właściciele danego terenu i powinno być rozszerzeniem potrzeb żywnościowych człowieka i jego rodziny. Tak wiec dotyczyłoby to głównie mieszkańców wsi posiadających łąki czy lasy i strzelających z potrzeby żywieniowej, a nie dla sportu. Od ćwiczeń sportowych z bronią są strzelnice.

  0
 3. Avatar niedźwiedź

  Masakra – i to tak zupełnie na poważnie przepraszam ?
  Jeszcze żeby naprawić świat, to by trzeba lwom kły stępić i zachęcić do przeżuwania trawy … szok !! W świecie kiedy masowa aborcja ( zajęcie wielce godne człowieka ) szerzy się niczym zaraza takie dalekoidące uosobienie zwierząt aż razi – jednak mimo wszystko różnimy się trochę od nich . Sterylizacja to jeden z najokrutniejszych sposobów na sterowanie liczebnością dzikich zwierząt – miłośnicy zwierząt często mawiają ” sam się wysterylizuj ” jak to takie dobre .
  Żyjemy w świecie gdzie przyroda jest pod ogromnym wpływem człowieka – ciężko by było tak sobie wysiąść z tego ”autobusu ” i niestety jakaś regulacja w formie min odstrzałów jest niezbędna ( nie koniecznie dla zaspokojenia jakichś tam dewiacji )
  W moim domu rodzinnym hodowało się króliki i kury min po to żeby je potem zabić i zjeść – nigdy bym nie pomyślał ze gdyby nie dzięki temu ludzi oszczędziliśmy …
  Sadyzm stop , znęcanie się nad zwięrzętami STOP , Krzywdzenie przez sterylizację STOP , ale : wchodzenie zwierząt do łóżka STOP , jedzenie z jednego talerza STOP , Zwierzę decyduje STOP
  miejmy trochę zdrowego rozsądku przy okazji

  0
 4. Avatar Krzywousty

  Niedźwiedziu: zabijanie dla sportu STOP.
  Jeśli myśliwy nie zabija w celu zjedzenia swojego łupu – STOP. Myślę że nawet zabierania trofeów w postaci głów, czy wypychania zwierzaka nie powinno się tolerować bo tak naprawdę promuje to tę drugą stronę polowania. Sorry – zabijania.

  Zupełnie też nie zgodzę się z tą twoją konieczności “regulacji”. Kto dał ci prawo by decydować ile dzikich zwierzą ma prawo żyć a ile należy zamordować? Jeśli my zagarniamy ich naturalne środowiska to automatycznie nabywamy prawo by decydować że nagle tych zwierząt jest za dużo? Zupełnie jak Anglicy zrobili to z Indianami. Skoro zajęli ich tereny to dali sobie prawo zamkniecia ich w rezerwatach. Wcześniej – trzeba było Indian mordować bo jakoś nie chcieli dobrowolnie oddać białym swoją przestrzeń życiową. Dziwni jacyś ci Indiani i te zwierzęta… Po co ich aż tyle?
  A może to nam powinno się w końcu zabronić przejmowania naturalnego środowiska dla siebie? A w lasach dotykania czegokolwoiek? Leśniczy powinien pilnować aby nikt, w tym władza nie ingerowali w środowisko naturalne. Żadnej “planowej gospodarki leśnej” bo już i tak nasze lasy rażą sztucznością a zwierząt w nich jak na lekarstwo. Stać nas na to by wypłacać rolnikom odszkodowania za zniszczenia dokonywane przez zwierzynę, które to zniszczenia są tak naprawdę marginalnie małe.
  To nasza ludzka populacja jest zdecydowanie poza jakąkolwiek kontrolą. No i to my jesteśmy największym szkodnikiem na planecie Ziemia. A jednocześnie to my dajemy sobie prawo do życia a odbieramy go tym których zostało już tak niewiele.

  0
 5. Avatar niedźwiedź

  Też jestem za zmianą czy likwidacją ZUS, ale jak to zrobić gdy rozbrojenie tej machiny w trybie natychmiastowym grozi katastrofą …
  Wilk np. jest pod ochroną bo tak został przetrzebiony że nie jest w stanie poradzić sobie z ” trzodą leśną ”, która rozrasta się na potęgę niszcząc inne gatunki
  Innymi słowy : na tym etapie zostawiając samych sobie ” leśnych braci ” doprowadzimy do większych zniszczeń w ekosystemie niż ingerując dalej w niego …
  ps. nadal uważam że zwierzę to zwierzę a Indianin to człowiek… także dla mnie to inna bajka – szanuję i lubię zwierzęta, ale jednak to zwierzęta .
  Leśniczy działa z ramienia władzy i zajmuje się ” uprawami” prowadząc wycinki , nasadzenia etc – w Polsce nie ma już prawie obszarów leśnych gdzie nie ingeruje się w środowisko ( trochę rezerwatów , Puszcza Białowieska ) , reszta to lasy sadzone i uprawiane w określonych założeniach.
  kolejna sprawa : nie wiem kogo nie stać na wypłacanie odszkodowań za zwierzynę rolnikom skoro jest to ”marginalnie małe ”, ale myślę ze nie w porządku jest kiedy leśna zwierzyna wychodzi z lasu i robi szkody ludziom, którzy nie maja prawa nic zrobić aby temu zapobiedz.
  Rozumiem trochę to westchnienie za miłością do natury, ale to manifest z historii w takim kształcie .

  0
 6. Avatar Lucjan Bewjbik

  Sporo agresji w ftym tekscie jak na pacyfistęb przystało. I oczywiście reductio ad hitlerum. Słaby tekst choć przyznać trzeba afektowany.

  0
 7. Avatar mietek

  A ja się nie zgodzę. Często chodzi o kontrolę populacji , (za duzo jednego prowiadzi do eskalaci innego zierzątka)
  a w obecnej sytuacji,,, dajmy na to ze korona jest o wiele poważniejszym zjawiskiem. umiejętności polowania na zwierzyne mogą sie okazjać bardzo cenne.
  Unikam dążenia do porównywania/nadawania zwierzętom praw ludzkich. 4Przyroda jest dla ludzi, dbająch o nią i delektującyhc się nią

  0
 8. Mi się wydaję, że wszystko, ale z umiarem. Myślistwo powinno być tylko do kontroli populacji i tyle.

  0
 9. Avatar Filip

  Słaby tekst. Barbarzyństwo intelektualne autora w pełnej krasie.
  Sterylizacja jako metoda kontroli dzikiej fauny? Toż to jedna z bardziej okrutnych praktyk.
  Kontrola populacji jest potrzebna, zarówno z przyczyn dbania o równowagę ekosystemu jak i z prozaicznej ekonomi.
  Jako cywilizacja od wieków polegamy na zbiorach plonów. Niekontrolowany rozrost populacji np. dzików powoduje ogromne straty rolnicze. Kto wg szanownego autora miałby płacić za te straty czy też wyczarowywać zdrowe, ekologiczna zamienniki? W końcu wszyscy chcemy mieć dobry chleb, płatki kukurydziane czy ziemniaki na obiad.
  Rozgrzebaliśmy naturalne rezerwuary, wpłynęliśmy na całe środowisko i co tu dużo mówić – mleko rozlane. Próba zostawienia tego ‘same sobie’ to jak wysiąść z pędzącego pociągu. Jeśli Pan Ivanowitz nie rozumie tej metafory – proponuję samemu spróbować…
  Kończąc pozostaje mi zauważyć, że najęciem niegodnym człowieka jest raczej pisanie takich gniotów, Panie Ivanowitz.

  0
 10. Avatar Q1

  Kolejna czerwona próba narzucenia innym działań i poglądów z d.py wziętych.A gdzie wyzwiska w stronę rzeźników, masarzy,sklepów mięsnych, wędkarzy, rybaków, hodowców drobiu,świń, krów, ryb i kanarków (tym ostatnim zabierana jest wolność i imperialistycznie korzysta się z ich śpiewu). Lewactwo ma to do siebie,że bohatersko walczy z problemami, które samo wywołuję i które nigdzie nie są problemami. Radzę Autorowi poddać się opóźnionej aborcji to będzie w zgodzie z tym co głosi. To trzeba mieć dobrze zryty beret by i to “bohatersko”walczyć z takimi rzeczami, a tfu lewaku, zakłamana szujo czerwona

  0
 11. Avatar Dali Jabzdan

  Ile zwierząt uratowałeś podczas pożaru w parku Biebrzańskim?
  Robili to mysliwi, a nie widać było WWF, VIVA, GREENPEACE czy ANIMALS. NIE PŁACILI widać za taką empatię jak to miało miejsce podczas protestów w Puszczy gdzie przykuwali się do drzew.

  0
 12. Avatar Zabiegowiec

  Popieram eugenikę wobec zwierząt. Nie popieram eugeniki wobec ludzi. Myślistwo musi zostać.

  0
 13. Avatar omomom

  Ograniczaniem populacji dzikich zwierząt, jeśli to musi robić człowiek, powinni zajmować się zawodowi myśliwi selekcjonerzy, zatrudnieni przez Lasy Państwowe.
  Ale jestem zwolennikiem naturalnej selekcji przez drapieżniki. Nie było nas był las, i wszystkich zwierzaków było tyle ile mogło być. A było ich sporo.

  0
 14. Avatar zombi

  Wystarczy uregulowac okresy polowan ale tu nie o to chodzi o zabijanie,ludzie nie powinni jesc zdrowego miesa ani posiadac broni.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816