Bez kategorii
Like

MON ciągle nie może znaleźć zdjęć “pancernej brzozy”

08/09/2012
355 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Cóż to za pańtwo, które szuka zdjęć a nie może ich znaleźć?

0


W poście „Macie zdjęcia brzozy? Pokażcie je” http://robert.kujawski.nowyekran.pl/post/66568,macie-zdjecia-brzozy-pokazcie-je  zamieściłem treść zapytania poselskiego, złożonego przez posłankę Jolantę Szczypińską w sprawie zdjęć „pancernej brzozy” wykonanych przez polskich ekspertów, o którą 10.04.2010r. miał uderzyć TU-154M .

W poście „Zdjęcia „pancernej brzozy” – MON nie może ich znaleźć?” http://robert.kujawski.nowyekran.pl/post/71974,zdjecia-pancernej-brzozy-mon-nie-moze-ich-znalezc przytoczyłem treść korespondencji kierowanej do Marszałek Ewy Kopacz przez Ministerstwo Obrony Narodowej w sprawie przedłużenia terminu na udzielenie odpowiedzi na dość proste pytania Posłanki Szczypińskiej.
Pan Maciej Lasek (obecnie przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych) zapewniał w rozmowie z Monika Olejnik, że „Tak, oczywiście. Mamy zdjęcia tej brzozy, mamy zdjęcia, w którym są elementy skrzydła samolotu wbite, mamy zdjęcie skrzydła, które, tego elementu, który odpadł po zderzeniu z brzozą, i który wpadł w taki zagajnik, o ile dobrze pamiętam brzozowy, w innym miejscu i te ślady wszystkie wprost mówią, jak doszło do tej katastrofy”– źródło: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Maciej-Lasek. Niemniej okazuje się, że  znalezienie zdjęć brzozy, o którą  „jak  walnęło, to się urwało” skrzydło TU-154M w dniu 10 kwietnia 2010r. przerasta chyba możliwości MON-u.
Na stronie Sejmu RP można znaleźć informację, że 5.09.2012r. po raz trzeci wpłynęło do Marszałek Ewy Kopacz pismo Czesława Mroczka – sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej w sprawie przedłużenia terminu udzielenia odpowiedzi.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?typ=ZAP&nr=1310
Mamy niezwykle sprawne państwo, które pod rządami Donalda Tuska ciągle zdaje egzamin. Szkoda tylko, że w najprostszych sprawach to państwo zawodzi.
Pozostaje nam modlić się, by nikt nie wypowiedział nam wojny, bo jeżeli MON trzy miesiące szuka zdjęć, to nie chcę myśleć jak jesteśmy „profesjonalnie przygotowani” na jakikolwiek konflikt zbrojny.
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Robert Kujawski

32 lata, z wyksztalcenia prawnik, dzialam publicznie, nie lubie prostych odpowiedzi

44 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816