NEWS
Like

Miała być ZGODA, a wyszło jak zwykle, czyli nic!

10/08/2019
1113 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Ludzie uważający się za polityków są przekupni, niepoważani i nieodpowiedzialni! A na takich niestety od lat głosujemy.

0


Znany z blokad dróg pan Michał Kołodziejczak (wraz ze swoimi rolnikami) zapragnął mieć swoją partię polityczną, aby wziąć udział w wyborach 2019r. do Sejmu. Gdy zorientował się, że założenie partii w Polsce, to nie taka szybka i łatwa sprawa rozglądnął się za małą prawicową partią, z którą mógłby połączyć swoje siły i zdążyć przed wyborami. Padło na założoną przed wyborami do Europarlamentu partię POLEXIT. Dogadując się z szefostwem partii ustalił, że ta zmieni nazwę na ZGODA i pod takim wspólnym projektem wystartuje w wyborach do Sejmu.

Nowy projekt od razu wzbudził zainteresowanie “konkurencji” i rozpoczęły się “targi” i zanęcania. Zaraz też znaleźli się wokół pana Kołodziejczaka “niezastąpieni” doradcy. Głównym “zanęcającym” był Korwin-Mikke starając się przeciągnąć pana Kołodziejczaka wraz z jego działaczami do siebie. Pan Kołodziejczak niepomny wcześniejszych ustaleń porzucił projekt ZGODA i oświadczył, że przechodzi do Konfederacji.

Ledwo się zdeklarował, to wkrótce zniechęcił się do swojego nowego pomysłu. Najwidoczniej słowne obietnice JKM okazały się funta kłaków nie warte. W dodatku utracił część swoich działaczy, która została przy JKM!  Nie mając już czasu na zorganizowanie i zarejestrowanie jakiegoś własnego komitetu wyborczego oświadczył, że ma dość polityki, polityków i z polityki całkiem się wycofuje.

W dodatku władze tak ustawowo wykombinowały, że na zarejestrowanie komitetu (to pryszcz) i zebranie około 130 tys. podpisów poparcia (to już jest duży problem – trzeba mieć 105 tys. z “górką”) zostawiły praktycznie 10 dni roboczych. Politycy PiS byli z tego bardzo zadowoleni, czego wcale nie ukrywali chwaląc się swoim sprytem w wywiadach w TVP.

I w ten sposób Pan Michał Kołodziejczak został  “elegancko” z polityki wyautowany i być może wyleczony na jakiś czas!

Co z powyższego przykładu wynika? Że ludzie aspirujący do miana polityków są przekupni, niepoważani i nieodpowiedzialni! A na takich niestety od lat głosujemy.

https://

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

144 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816