Media Watch i recenzje
Like

Liroy poza Kukiz’15

09/06/2017
1205 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Gdy powstawały listy wyborcze Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 pojawiło się na nich kilka doskonale znanych mi nazwisk. Ludzi, którzy wprawdzie nie pojawiali się na „jedynkach” głównych serwisów, ale których opinie zawsze warto było – moim zdanie – poznać.

0


Piotr Liroy – Marzec pasował mi w tym towarzystwie jak przysłowiowa pięść do nosa. A po wyborach przyszło miłe zaskoczenie – kulturalny, wyrazisty, cholernie inteligentny człowiek. Zdeterminowany i merytoryczny, nawet jeśli się z jego opiniami nie zgadzałem. To zresztą – moim zdaniem – jeden z atutów Ruchu Kukiz’15, że nie skupiał się na promowaniu liderów i „jedynie słusznej linii”, ale wszystkich posłów, nawet jeśli odbiegali od tej „linii”. Dzięki temu na ogólnopolskiej scenie politycznej pojawiło się kilku niezwykłych ludzi.

Doniesienia o konflikcie na linii Paweł Kukiz – Piotr Liroy – Marzec pojawiały się w mediach już od jakiegoś czasu. Jako przyczyny wskazywano między innymi rozbieżności w kwestii nadchodzących wyborów samorządowych i wspieranych kandydatur.

A tu masz babo placek! Klub Poselski Kukiz’15 podjął decyzję o wykluczeniu Liroya. Decyzja uzasadniana jest następująco (https://www.facebook.com/KlubPoselskiKukiz15/photos/a.329657520569839.1073741829.328170794051845/651464568389131/?type=3&theater) „Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie”.

Cholera, to bardzo poważne zarzuty. Na razie (gdy piszę ten tekst) nie ma komentarza Piotra Liroya – Marca, bo wrzucenie na portal społecznościowy utworu „Freedom” trudno za takowy uznać, choć takie próby się pojawiły. Wcześniej czy później jednak Liroy będzie się musiał do nich odnieść konkretnie.

0

NULL

40 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758