Artykuły redakcyjne
Like

Dyktatorzy finansują UE?

09/06/2017
1096 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Dyktatorzy finansują UE?

„Pieniądz nie śmierdzi”. Przy pewnych predyspozycjach moralnych.

0


Komisja Europejska rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń warunków wypłacania unijnych funduszy, między innymi od „przestrzegania zasad rządów prawa” oraz „współpracy z większością”.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/komisja-europejska-nie-wyklucza-uzaleznienia-funduszy-od,2522383,4199

„Zasady rządów prawa” nie przeszkadzają przy tym unijnym biurokratom w ich pomysłach. Jak mówi europoseł Jan Olbrycht, członek komisji budżetowej Parlamentu Europejskiego, „Zarówno rządy jak i posłowie zgłaszają co pewien czas wnioski, żeby tym, którzy nie współpracują przy uchodźcach, zamrozić pieniądze europejskie, bądź je w ogóle wycofać. To jest sprawa, która oczywiście na dzisiaj nie ma żadnych podstaw prawnych”.

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/99835,38,olbrycht-nie-mozna-zablokowac-funduszy-ue-w-odwecie-zagrozeniem-jedynie-opoznienia

Rzecz jasna KE omija też szerokim łukiem fakt, że większość wcale nie musi mieć racji w swych poczynaniach. Wszak zgodnie z retoryką różnych Guyów i Fransów w Polsce mamy dyktaturę i łamanie „zasad państwa prawa” wybraną – o ironio! – demokratyczną większością.

O tym, że UE nie tylko nie zechce wypłacać „funduszy” dyktaturom, ale również pobierać od nich kasy, też raczej nie mamy co marzyć. W końcu to właśnie UE zażądała, by do PKB wliczać dochody z „prostytucji i handlu narkotykami”.

http://www.rp.pl/artykul/1199081-Unia-Europejska-chce–aby-do-PKB-wliczac-dochody-z-prostytucji-i-handlu-narkotykami.html#ap-1

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758