POLSKA
Like

Ks. Isakowicz: Majdan – Przyjaźń z diabłem

28/01/2014
723 Wyświetlenia
8 Komentarze
12 minut czytania
Ks. Isakowicz: Majdan – Przyjaźń z diabłem

. CZY KACZYŃSKI usiłuje PODPALIĆ EUROPĘ ?!! „…WYSŁAŁ swoich „OFICERÓW POLITYCZNYCH” na UKRAINĘ, aby wspierali „BANDEROWCÓW” w ich ODDZIAŁYWANIU na TŁUMY PROTESTUJĄCYCH” !!! ***** . „To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. To nieprawdopodobna agresja z obu stron. Protestujący robią wszystko, żeby prowokować. To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce mogą dojść do sytuacji, kiedy Majdan obróci się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło”- mówi Ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM. . „Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA, a przyjaźń z diabłem nie jest niemożliwa. Jarosław Kaczyński jadąc na Majdan popełnił tragiczny błąd. Nie ma chyba orientacji z sprawach ukraińskich. Ołeh Tiahnybok to genialnie wykorzystał” – tłumaczy. . Dlaczego to, co dzieje się na […]

0


solidarni z banderowcami

.

CZY KACZYŃSKI usiłuje PODPALIĆ EUROPĘ ?!!

…WYSŁAŁ swoich „OFICERÓW POLITYCZNYCH” na UKRAINĘ, aby wspierali „BANDEROWCÓW” w ich ODDZIAŁYWANIU na TŁUMY PROTESTUJĄCYCH” !!!

*****

.

To pseudorewolucja. Na Majdanie mają głos bojówki nacjonalistyczne. To nieprawdopodobna agresja z obu stron. Protestujący robią wszystko, żeby prowokować. To już anarchia. Liderzy Majdanu nad tym nie panują i wkrótce mogą dojść do sytuacji, kiedy Majdan obróci się przeciwko nim. Majdan zapoczątkuje piekło”- mówi Ks. Isakowicz-Zaleski w Kontrwywiadzie RMF FM.

.

Polscy politycy sławią na Majdanie zabójców z UPA, a przyjaźń z diabłem nie jest niemożliwa. Jarosław Kaczyński jadąc na Majdan popełnił tragiczny błąd. Nie ma chyba orientacji z sprawach ukraińskich. Ołeh Tiahnybok to genialnie wykorzystał” – tłumaczy.

.

Dlaczego to, co dzieje się na Ukrainie, ksiądz nazywa pseudorewolucją?

.

Dlatego, że 10 lat temu byłem na Majdanie i widziałem, co się działo, miałem wielkie nadzieje, a później sami liderzy: Wiktor Juszczenko i Julia Tymoszenko skoczyli sobie do gardeł i zniszczyli to wszystko…

.

Ale to, że tak się to skończyło nie oznacza, że teraz musi się tak skończyć. Może, ale nie musi.

.

Patrząc na liderów, przy całym szacunku do takich liderów jak Jaceniuk czy Kliczko, chociaż ja go kompletnie nie znam, to znam Tiahnyboka, to jest szef nazistowskiej partii Swoboda, człowiek o skrajnych poglądach… I właśnie to bojówki nacjonalistyczne mają dziś głos na Majdanie, używają przemocy i myślę, że dopóki tam jest Tiahnybok, to nic dobrego z tego nie będzie.

.

Bojówki nacjonalistyczne mają dziś głos na Majdanie. Dopóki tam jest Tiahnybok, nic dobrego z tego nie będzie

.

Ale jeśli bojówki nacjonalistyczne walczą w imię wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej, to może nie są aż tak bardzo nacjonalistyczne, jak się to księdzu wydaje.

.

Ale jaka jest droga do Unii Europejskiej: przez rzucanie butelek z płonąca benzyną, niszczenie mienia publicznego? Poza tym oni walczą z władzą legalną, bo przecież Janukowycz został wybrany przez samych Ukraińców, w wolnych wyborach. Inne partie też, ta Swoboda też, więc dojdzie do paranoi, że chcemy demokracji UE, ale niszczymy demokrację, która już jest na Ukrainie. Kulawa, bardzo kulawa, ale nie jest to władza typu Wojciech Jaruzelski.

.

Ale historia pokazała, że demokracja i demokratyczne procedury, potrafiły doprowadzać do władz dyktatorów, zbrodniarzy, masowych morderców, ludobójców. Nie sadzę oczywiście, że Janukowycz taki jest, ale nie zawsze wybory demokratyczne okazały się trafne i celne.

.

Cała Unia Europejska jest budowana na demokracji. Mnie też nie podoba się rząd Donalda Tuska, nie głosowałem na prezydenta Komorowskiego, ale nigdy bym nie wpadł na pomysł, że można tę władzę obalać poprzez szturm na budynki rządowe i rzucanie koktajli Mołotowa.

.

Uważa ksiądz, że polscy politycy, w ogóle Polska powinna w tej sytuacji kibicować Janukowyczowi?

.

Nie, nie. Powinna rzeczywiście solidaryzować się z ludźmi prześladowanymi. Trzeba powiedzieć, że Janukowycz stosuje skandaliczne metody, oczywiście on powinien odejść, ja tu nie mam wątpliwości. Tylko że on powinien odejść na drodze negocjacji, kartki wyborczej, a nie walki. Natomiast występy polskich polityków, i to od lewa i od prawa, którzy wychodzą tam w obliczu kamer, wrzeszczą banderowskie hasła “Sława Ukrainie”, “Herojam Sława”, czyli bandytom z UPA, to to jest kompromitacja. Oni tutaj nic nie zrobią, oni tylko biją sobie punkty wyborcze, bo są kamery telewizyjne, ale robią to dla polskich kamer, a nie dla Ukraińców.

.

Ksiądz mówi o demokratycznym mandacie Janukowycza. Zgoda, miał ten demokratyczny mandat, tyko czy prezydent, który strzela do własnych obywateli, nadal ten demokratyczny mandat ma. To jest pytanie, które dzisiaj wisi nad Majdanem.

.

Oczywiście, że wisi. Ja uważam, że powinno się negocjować. Tutaj są bardzo mądre apele różnych środowisk związanych z cerkwią prawosławną. Ona też jest okropnie podzielona: grekokatolicy, Kościół Rzymski. Rzeczywiście duchowni tutaj odgrywają pewną rolę pozytywną, bo apelują o umiar z obu stron – bo obie strony są zacietrzewione – chwała tym politykom Unii Europejskiej, którzy też mówią, że trzeba dogadać się, natomiast zaangażowanie się bezpośrednie po jednej czy drugiej stronie to, moim zdaniem, wtrącanie się w cudze sprawy. Ja sobie nie wyobrażam, żeby w Polsce dzisiaj ustawić barykadę z płonących opon i będą przyjeżdżali politycy z Niemiec, czy z Wielkiej Brytanii, i będą podgrzewali nastroje: atakujcie, atakujcie, bo rząd jest zły!

.

Czy uważa ksiądz, że polscy politycy, również Jarosław Kaczyński, bliski sercu księdza, popełniają błąd jeżdżąc na Majdan i wspierają opozycję?

.

Ja skrytykowałem Jarosława Kaczyńskiego jako jego wyborca, bo głosowałem na niego kilkakrotnie. Uważam, że popełnił tutaj tragiczny błąd. To wynika z tego, że on chyba nie ma żadnej orientacji w sprawach ukraińskich, popełnia klasyczne błędy oparte na teorii Jerzego Giedroycia. Natomiast uwiarygodnił niestety nacjonalistę Ołeha Tiahnyboka, który to genialnie wykorzystał. Stanął obok niego, jeszcze Kaczyński krzyknął, tak zresztą jak i premier Jerzy Buzek, “Sława Ukrainie! Gierojom sława!”. Tego człowiek, który chce być po raz kolejny polskim premierem, robić nie może. Pojechał raz, był parę godzin, wrócił do domu i na tym się skończyła cała aktywność.

.

Pisze ksiądz: “Majdan zapoczątkuje piekło”. Jakież to będzie piekło?

.

Piekło już widać. Przecież to jest agresja nieprawdopodobna z dwóch stron. To nie jest tylko tak, że strzelają milicjanci. Oczywiście, to jest skandaliczne, że strzelają, ale druga strona robi wszystko, by ich prowokować, podpala budynki. Nie wyobrażam sobie kraju, żeby demonstranci, nawet jeżeli mają słuszne przekonania, wtargnęli do ministerstwa sprawiedliwości i powiedzieli, że oni przejmują władzę. To jest już anarchia. Według mnie liderzy Majdanu nad tym nie panują i to mnie martwi, bo mogą stanąć w sytuacji, że będą próbowali przekonać Janukowycza a sam Majdan powie, że nie. To jest bardzo bolesne. Kto cierpi najbardziej? Zwykli ludzie, którzy są już całkowicie wykończeni tą sytuacją. Mają ogromne problemy gospodarcze. A demagodzy mówią tak: “Wejdźcie do Unii Europejskiej, to ona wam da”. Guzik Unia Europejska da Ukrainie, bo nic nie dała. Zlikwiduje państwowe gospodarstwa rolne jak w Polsce, huty i kopalnie. I wtedy zacznie się bieda. Też trzeba ludziom mówić prawdę, co ich czeka, jeżeli wejdą do Unii Europejskiej.

.

A nie myśli ksiądz, że z tego Majdanu, zgoda – dzisiaj trochę zanarchizowanego, jest w stanie wyłonić się Ukraina proeuropejska, wolna od resentymentów, wolna też od jakiś sentymentów do UPA i Bandery, w  każdym razie takich sentymentów, które nas bolą i nam przeszkadzają?

.

To są dwie skrajności: komuniści, czyli Janukowycz i Ołeh Tiahnybok – Swoboda, czyli naziści. Trzeba wyraźnie powiedzieć – to są naziści, którzy byli  w historii za zabijaniem Polaków i Żydów. Więc te dwie skrajności trzeba odciąć. Na razie jest tak…

.

Może postawić na Kliczkę?

.

Nie wiem, bo ja nie chcę tutaj wchodzić  w politykę, ale jeżeli właśnie polscy politycy mówią: “Janukowycz to jest diabeł”, a my będziemy się z drugim diabłem przyjaźnili, czyli z Ołehem Tiahnybokiem. To jest niemożliwe, w ten sposób się tego nie doprowadzi. Jeszcze raz chcę podkreślić, że apele Kościołów i Cerkwi na Ukrainie to jest słuszna droga, apel polskiego episkopatu też i tych uczciwych Polaków czy Ukraińców, którzy mówią o rozwiązaniu demokratycznym i pokojowym, a nie o tym, że będziemy szturmować kolejne budynki i na pewno Janukowycz wtedy odejdzie. To nie jest rewolucja, droga rewolucyjna jest fatalną drogą, ona się skończy krwawymi jatkami jak rewolucja francuska czy rewolucja październikowa.

.

Trzeba wyraźnie powiedzieć – to są naziści, którzy byli w historii za zabijaniem Polaków i Żydów

.

Na koniec chciałem jeszcze zapytać księdza, czy zdaniem księdza to źle, że kardynał Dziwisz ocalił papieskie notatki od spalenia?

.

Jutro w tygodniku “Gazeta Polska” ukaże się mój felieton pt. “Naruszone testamenty”, gdzie odnoszę się również do złamania testamentu księdza poety Jana Twardowskiego, który chciał być pochowany na Powązkach, został pochowany w betonowej świątyni Opatrzności Bożej. W podobny sposób stało się z notatkami papieskimi. Uważam, że właścicielem tych notatek jest Stolica Apostolska i Stolica Apostolska powinna podejmować decyzje. Natomiast poszło to w komercję, bo zarobi na tym Znak i właściciele Znaku, prywatnej instytucji, która po prostu zarobi na tym kokosy. Czyli stało się źle.

.

Konrad Piasecki

 za: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/

 .

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/28/ks-sakowicz-majdan-przyjazn-z-diablem/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

 1. Avatar SynSwarożyca

  A wy za kogo bojujecie Pany Konwent?

  Czy aby na pewno Polskie interesy wam w głowie?

  Won do Rzymu i do Krymu.

  do wyboru do koloru

  Dość jątrzenia pomiędzy Swemi!

  SŁAWA

  0
 2. Avatar wieslaw

  wyważone słowa ks. Isakiewicza. W moim przekonaniu jedynym celem pielgrzymek “polskich” polityków i zachodnich jest zniszczenie państw narodowych a w te miejsce powołanie jednego rządu światowego. UE to tylko przejściowy twór.

  0
 3. Avatar SynSwarożyca

  Przejściowy twór który zdominujemy, razem z kozakami.
  Można i tak na ta sprawę spojrzeć.

  Jeżeli będziemy biernie przyglądać się z pozycji chłopca do bicia,
  na plany politykierów lisiej maści, to niewątpliwie doprowadzą swój plan NWO do skutku.

  Natomiast jeżeli zastosujemy mechanizmy demokracji bezpośredniej, uczestniczącej i wiecowej,
  jako mechanizmy prawodawstwa oddolnego i nadzoru publicznego wtedy Unia Europejska stanie się przyjaznym tworem, a nie POtworem.

  SŁAWA

  0
 4. Avatar Jan

  “SynSwarożyca” – miejmy nadzieje, to tyko “przejściowy twór ” !!!

  SŁAWA ROZUMOWI !

  0
 5. Avatar Max Otto von Stirlitz

  .
  SŁAWA PRZYBYLSKA !

  0
 6. Hehehehe !!! Hehehehehe !!! Hłehłe hłe hĸę !!! Hihihihihihihihi!!! Błahahahahahaha !!

  0
 7. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Pysköwki polityczne z klozetu pozytecznych idiotöw igora Jelenia janke–SaLöö_25 H.
  .
  czyli
  .
  Pojedynek , bloger ARCHIWUM ( obecnie w Lochu24 ) vs emerytowana blogerka 1MAUD of Abonament czyli platna dziwka burdelu uczuc igora Jelenia janke.
  .
  DRAMAT w JEDNYM AKCIE
  .
  Kurtyna
  voila Panie i Panowie….

  “…..
  ———RZECZYWISTOŚĆ ! —hamletowski krzyk blogera ARCHIWUM
  .
  ——-Janukowicz ;
  .
  —–1. Zmniejszył zamówioną przez Tymoszenko w Rosji ilośc gazu z 40 mld m3 rocznie do 28 mld m3 oświadczając , że Ukrainy nie stać na kupowanie gazu po cenie 510 dolarów czyli o 140 dolarów drożej jak za ten sam gaz płacą Niemcy.

  —–2. Uzyskał obniżenie ceny za gaz do 370 dolarów !
  To są FAKTY czyli RZECZYWISTOŚC – czy ta RZECZYWISTOŚC dowodzi tego , że Janukowicz jest prorosyjski , czy też dowodzi ,że dba o interes Ukrainy ?
  .
  Dalsze FAKTY :
  —–1. Janukowicz parafował umowę stowarzyszeniową !!!( umowę o wolnym bezcłowym handlu z UE)
  —–2. Janukowicz uzyskał 8 mld inwestycje chińskie w ukraińskie pzredsiębiorsywa
  —–3. Janykowicz uzyskał 10 mld inwestycje rosyjskie w papiery ukraińskie.
  .
  Powyższe nie stoi zadną miarą na przeszkodzie aby UE podpisała z Ukrainą umowę stowarzyszeniową
  .
  Aby przetrwać niewątpliwe sankcje rosyskie , które już wprowadzono a po po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej nastąpiłby dalsze sankcje ze strony rosyjskiej, Ukraina potrzebowała od MFW kredytu w wysokości ca 15 mld dolarów
  . .
  MFW uwarunkowało udzielenie kredytu od wprowadzenia na Ukrainie natychmiastowych podwyżek wszystkich nosników energii i opłat komunalnych o 40 % !! Nazywając te PODWYZKI “REFORMĄ UKRAINY !!! WIDZISZ DROGO EMERYTKO PODWYŻKI W WYSOKOSCI 40 % TO SIĘ TERAZ NAZYWA REFORMA !!!
  .
  Jest jasne i oczywiste , że RZECZYWISTOŚC to zmowa niemiecko – rosyjska monopolowo-cenowa na nośniki energetyczne importwane z Rosji do Europy Srodkowej polegająca na tym ,że za te nosniki najmniej Rosji płacą Niemcy a znacznie więcej od Niemiec płacą Rosji pozostałe kraje Europy Srodkowej. Dzięki tej zmowie monpolowo-cenowej mimo znacznie niższych kosztów robocizny w karajach Europy Srodkowej UE mamy do czynienia z monopolistyczną drogą produkcją przemysłową niemiecką ! Ponadto Niemcy stały się pośrednikem w odprzedaży surowców energetycznych kupionych od Rosji przez Niemcy dla krajów Europy Srodkowej w tym i dla Ukrainy( vide : spuszczenie rosyjskiego gazu kupionego przez Niemcy na Ukrainie ).
  .
  Ten układ miał szansę rozbić Janukowicz dlatego masz taki wściekły atak i Rosji i UE czytaj Niemców na Janukowicza z wykorzystaniem do tego Majdanu.
  .
  ———To jest RZECZYWISTOŚC CZYLI CONDOMINIUM !!! Proszę zatem trzmać się RZECZYWISTOŚCI i Z NIEJ WYCIĄGAĆ WNIOSKI a NIE Z NIERZECZYWISTOSCI SPRZEDAWANEJ W MEDIACH POLSKJO_JĘZYCZNYCH.
  .
  Zmeczony nadludzkim wysilkiem bloger ARCHIWUM kontynnuje szaletowy monolog :

  .
  ——Zgodnie ze zwyczajem “jeśli nie możesz pokonać wroga to nalezy się do niego przyłączyć ” Ten rodzaj polityki sprzedawały Polakom SLD a teraz PO :
  – przyłączamy się do UE
  Polska miała i ma zawsze dwóch wrogów : NIEMCY i ROSJĘ !!!
  Czyje interesy realizuje UE ?
  Jest jasne i oczywiste , że UE realizuje interes NIEMIECKI !!!
  i w ten sposób realizuje się plan CONDOMINIUM !!!!! w którym nic nie dakje Polakom zasada : “nie mozesz pokonać wroga przyłącz się do niego “.

  .
  Odpowiedz 1MAUD of Abonament , platnej dziwki igora Jelenia janke ( w jej wieku to komplement ,no chyba ze jestes kornikiem )
  :
  —— milczeniu wymownym Niemiec piszę. Mądrej głowie “dość dwie słowie”
  .
  KURTYNA
  .*****************
  Pointa albo puenta Maxa
  :
  1MAUD —kurwa to nie zawöd, to charakter.
  .
  😎
  .
  Max Otto von Stirlitz

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816