HYDE PARK
Like

Kredyty dla singli – co powinieneś wiedzieć?

11/05/2019
856 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Kredyty dla singli – co powinieneś wiedzieć?

Banki podchodzą do konsumentów indywidualnie biorących kredyt hipoteczny niewątpliwie ostrożniej aniżeli do małżeństw. W wypadku par mowa zwykle o dwóch źródłach przychodu, zatem w razie straty pracy poprzez któregokolwiek z kredytobiorców, jest jeszcze wynagrodzenie kolejnego spośród nich. Singiel w tymże świetle jest bardziej niebezpiecznym kontrahentem. Stąd czekające go w banku większe wymogi choćby w nawiązaniu do poziomu osiąganych comiesięcznych przychodów oraz wnoszonego wkładu własnego.

0


Czy kredyt hipoteczny dla singla trudniej zapłacić?

To, iż o kredyt hipoteczny wystąpią razem dwie osoby nie znaczy, iż mechanicznie taki wniosek będzie milej widziany poprzez bank aniżeli samotny kredytobiorca. Mnóstwo elementów jest branych pod uwagę, głównym jest niewątpliwie stabilność zatrudnienia. Wzięcie kredytu hipotecznego ze współkredytobiorcą, jaki ma niekorzystną historię kredytową (zaległości w płatnościach), może skutkować odmową banku. Co więcej, gdy u innego pożyczkodawcy także dostaniecie odmowę, to pogarsza się Wasza pozycja – BIK widzi także odmowy udzielenia kredytów. Analogicznym utrudnieniem może być dla Was współkredytobiorca kredytu bez regularnego przychodu bądź o niepewnym zatrudnieniu. To, co czasem utrudnia sytuację w parze, więc przykładowo to, iż możemy zostać poprzez inną osobę wprowadzeni w błąd, nie istnieje w wypadku singla.

Singiel nie bez szans

Gdy żyjemy samotnie, natomiast nasze dochody nie są powalające, nie oznacza to mechanicznie, iż nie mamy szans. Przede wszystkim należy pomyśleć o wzmocnieniu własnej wiarygodności. Jak? Np. przez podejście do kredytu pozostałych osób. Mogą to być rodzice, znajomi itp. Kolejny sposób to połączenie właściwie wysokiego wkładu własnego, bądź opcjonalnie poszukanie specjalnego zabezpieczenia – np. w formie następnej nieruchomości. Reasumując – niewątpliwie single mogą mieć bardziej „pod górę” w drodze po kredyt, lecz ta droga zupełnie nie jest dla nich zamknięta. Banki, chociaż mogą od samotnych wymagać specjalnych zabezpieczeń (zwłaszcza polisa na życie/zdrowotna), nie mogą oraz nie chcą się od nich odwrócić Błyskawicznie rosnące grono singli oddziałuje na politykę kredytową lecz także na ofertę deweloperską, nawet poprzez fakt, iż przybywa mieszkań, natomiast chociażby domów niewielkich – skrojonych na miarę życia w pojedynkę.

Kredyt dla singli – co jeszcze należałoby wiedzieć?

Gdy jesteś singlem oraz pragniesz wnioskować o kredyt hipoteczny, pamiętaj, iż na decyzję banku wpłynie nie jedynie wielkość Twoich przychodów oraz wielkość comiesięcznych zobowiązań. Nie mniej istotna jest również stabilność zatrudnienia i historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Biorąc pod uwagę, iż kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem zaciąganym na kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat, banki zwłaszcza premiują osoby ze stabilną sytuacją zawodowej. Szczególnie pożądani poprzez pożyczkodawców są konsumenci zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Chociaż szanse na kredyt mają także osoby pracujące w oparciu o umowy cywilnoprawne bądź inwestorzy, w takich wypadkach potrzebne może wykazać się dostarczenie specjalnych dokumentów, stwierdzających ciągłość zatrudnienia i/lub płynność finansową.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

163 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816