Bez kategorii
Like

Konsulaty, Paszporty a Radosław Sikorski

26/04/2012
195 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W związku z przemówieniem MSZ Pana Radosława Sikorskiego chciałbym pokazać jak wspaniale działają placówki poza terenem Rzeczypospolitej Polski. Także o wprowadzaniu zmian po zmianach, i zmienianiu na to co było przed zmianami.

0


 

W związku z przewspaniałym przemówieniem naszego  Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego chciałbym pokazać jak wspaniale działają placówki poza terenem Rzeczypospolitej Polski.

Po pierwsze: wczoraj na „wspaniałej przecudownej” konferencji Pan Radosław Sikorski powiedział, że otrzymał wiele skarg dotyczących paszportów dla dzieci poniżej 5 roku życia. Gdzie tkwi problem? Kilka lat temu ówczesny rząd ( PO ) zmienił zasady wyrabiania paszportów dla dzieci. Nowe zasady polegały na corocznym wyrabianiu nowego paszportu dla dziecka poniżej 5 roku życia. Wczoraj Pan Radosław Sikorski oznajmił , że eksperci ( podejrzewam) starają się wprowadzić w życie przepisy o 5 letnim okresie ważności paszportów.  Przecież tak było wcześniej. To ja się pytam. Za co K….. Wam płacimy.  Polacy muszą się tułać po całym świecie szukając pracy a WY jaśnie wielmożni urzędnicy nie potraficie nawet wprowadzić jednego przemyślanego prawa !!!  Chciało by się powiedzieć razem z Wojciechem Cejrowskim : „ WSZYSCY WON …”

Druga sprawa: dotyczy zapisów do konsulatu w Manchesterze. Przepraszam ale czy my czasami się nie cofamy. Super MSZ wprowadziło fajną stronę: https://secure.e-konsulat.gov.pl  ( czyżby ci od cyfryzacji znów maczali w tym palce ). Wcześniej wystarczyło zadzwonić umówić się na konkretny termin i sprawa załatwiona. Ok jedziemy dalej. Próbujemy się zarejestrować. Wybieramy: Wielka Brytania > Manchester. Wybieramy datę wizyty. Co się okazuje pierwsza wolna data jak pojawia się to 23 lipiec 2012 ??? Czy sobie robicie żarty ? Chciałbym paszport dla dziecka i co mam czekać 3 miesiące ? Później następne kilka tygodni na wyrobienie paszportu.  Proszę nie tłumaczcie się, że to błąd systemu, że chcieliście dobrze itd. Podejrzewam, że zamiar był dobry a w rzeczywistości wyszło jak zawsze, czyli …  Polacy szybciej załatwią dziecku angielskie obywatelstwo i angielski paszport. Czy na pewno na tym WAM ZALEŻY.

„ WSZYSCY WON”

Inne zapisy autora:

0

Avatar
mb81

20 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816