HYDE PARK
Like

Kissinger robi z Putina błazna

12/05/2014
1223 Wyświetlenia
7 Komentarze
10 minut czytania
Kissinger robi z Putina błazna

Tadeusz Grzesik, Paweł Chmielewski „ Ukąszeni przez Putina: Korwin-Mikke, Winnicki, Max Kolonko, Michalkiewicz i inni!”…”Polska radykalna prawica niekiedy wyznaje bardzo niepokojące poglądy na sprawę ukraińsko-rosyjskiego konfliktu. Zdarza się, że moskiewska polityka jest przez nią wprost akceptowana. Warto wspomnieć jeszcze o środowisku Ruchu Narodowego, w którym zdarzają się bardzo niepokojące głosy akceptacji dla rosyjskiej polityki. Fronda informowała jeszcze w marcu o facebookowej grupie „Polacy popierają Rosyjski Krym”….”Winnicki przekonywał też, że „pod­da­nie na­szych in­te­re­sów do­mi­na­cji Ber­li­na, Bruk­se­li i Wa­szyng­to­nu, re­zy­gna­cja z pro­wa­dze­nia su­we­ren­nej po­li­ty­ki w imię pol­skie­go in­te­re­su na­ro­do­we­go, to do­me­na zdraj­ców albo idio­tów”.  Warto zauważyć, że jest chyba niemożliwe jednoczesne poddanie się interesom: Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Niemiec. Winnicki zdaje się nie dostrzegać, że w przypadku Ukrainy Polska ma po prostu taki sam interes jak wymienione podmioty. „…”O zagrożeniach ukraińskiej rewolucji pisał także Stanisław Michalkiewicz, podkreślając niebezpieczeństwo, jakie niesie rzekoma możliwość przejęcia władzy w Kijowie przez „banderowców” …(źródło )

0


 

Henry Kissinger” Putin jak Hitler. Raczej jak car”…” Henry Kissinger, były amerykański sekretarz stanu, mówił na antenie CNN, że Putin tak naprawdę nie planował doprowadzenia sytuacji na Ukrainie do obecnego punktu krytycznego. „…”Zdaniem Kissingera, choć Putin chciał sobie podporządkować Ukrainę, „planował bardziej stopniowe” podejście w tej sprawie. Były sekretarz stanu twierdzi, że rosyjski prezydent nie chciał inwazji na Krym, szczególnie, że przeprowadzono ją trzy dni po zakończeniu igrzysk olimpijskich. Miały one pokazać, że Rosja to „kraj normalny i postępowy”. „…”Zastrzegł przy tym, że jego opinia w żadnym stopniu nie usprawiedliwia aneksji Krymu, czy pogwałcenia ukraińskiej granicy. Dodał, że najpierw należy zająć się sprawą ukraińską, a potem zacząć dyskusję o relacjach z Rosją. „…(źródło )

Henry Kissinger”Zachód powinien przestać prowadzić politykę demonizacji Putina „ …’Zachód  powinien  zrewidować swoje poglądy na temat Kijowa  i stosunków z Moskwą.
Ukraina  powinna  być odbierana  przez Unię Europejską  i USA nie jako pole konfrontacji z Rosją, a jak most łączący Wschód i Zachód. „…”„Zbyt często kwestia ukraińska przedstawiana jest jako decydująca bit- wa: Ukraina zwróci się w kierunku Zachodu czy Wschodu. A  jeśli  Ukraina  chce  przetrwać i się rozwijać,  to nie powinna zamienić się w forpocztę jednej strony przeciwko drugiej.  Powinna  stać się pomostem pomiędzy nimi”….”Europa i USA odmawiają uznania, że  „dla  Rosji Ukraina nigdy nie stanie się zwykłym obcym państwem”. „…”„Rozumienie  rosyjskiej  historii  i  psychiki  nigdy  nie  było  silną stroną amerykańskich liderów politycznych”. „Każda próba dominowania jednej części Ukrainy nad drugą, co przekształciło się w prawidłowość,  z czasem doprowadzi do wojny domowej lub do rozłamu kraju „..(źródło )

Unia Europejska ponownie rozszerzyła listę osób i firm objętych sankcjami wizowymi i finansowymi w związku z kryzysem na Ukrainie – poinformowały służby prasowe Rady UE.Według źródeł dyplomatycznych, ministrowie spraw zagranicznych postanowili dodać do czarnej listy 13 osób – ukraińskich separatystów oraz Rosjan, jak również dwie firmy z Krymu, których aktywa zostały skonfiskowane po marcowej aneksji półwyspu przez Rosję.Tym samym unijne sankcje wizowe i finansowe, związane z kryzysem ukraińskim, dotyczą już 63 osób i podmiotów gospodarczych.”...(źródło )

ZW XVII wieku język polski był językiem międzynarodowym… „…”Język polski był bardzo popularny do XVII w. w środkowo-wschodniej  Europie ze względu na szerokie kontakty handlowe z państwami ościennymi i panującą wolność wyznaniową i światopoglądową dla cudzoziemców.
Znaczenie handlowe i polityczne sprawiło że język polski stał się międzynarodową mową we wschodniej części kontynentu. Posługiwało się nim wiele narodów zamieszkujących tereny Rzeczypospolitej, oraz był popularny w krajach ościennych. Języka polskiego często używali  kupcy niemieccy i czescy. Od połowy XVI wieku do początku wieku XVIII polszczyzna była językiem dworskim w Rosji, i tą drogą przeniknął do języka rosyjskiego szereg wyrazów pochodzenia zachodnioeuropejskiego, przyswojonych wcześniej przez język polski, oraz wyrazów rdzennie polskich. Pod koniec XVII w. język polski był popularny i modny także wśród wyższych warstw Moskwy, a jego znajomość była miernikiem wykształcenia i kultury. Posługiwała się  nim również kancelaria Chanatu Krymskiego w celu sporządzania dokumentów.
Język polski wywarł znaczny wpływ na takie języki jak: ukraiński, białoruski, litewski, rosyjski, jidysz, hebrajski, czeski, rumuński, węgierski „..” Wpływ Polski na inne kraje europejskie nie sięgał jedynie języka. Polska wywierała znaczny wpływ tak na modę jak i na sztukę wojenną. Wielką popularnością cieszyły się także traktaty polityczne i teologiczne polskich autorów. Chwalono także polski ustrój demokratyczny, choć zmiany w systemach politycznych państw europejskich, oparte się na ideach Machiavellego, zdążały w przeciwnym kierunku..(źródło )

Krzysztof Urbański „Przed podróżą na Marsa NASA chce przyholować skałę na orbitę Księżyca i wysłać tam astronautów.Projekt pod nazwą Asteroid Redirect Mission przewiduje uchwycenie przez automatycznego satelitę stosunkowo małej asteroidy w specjalny worek. Następnie sonda przeciągnęłaby „ładunek” w pobliże Księżyca i umieściła na orbicie Srebrnego Globu. Plany NASA przewidują, że astronauci przygotowujący się do marsjańskiej wyprawy odwiedzą asteroidę już w 2025 roku.”…”Inżynierowie z NASA zaprojektują robota, który zbliży się do kawałka kosmicznej skały, wielkości ok. 10 metrów i złapie, owijając wokół niego torbę z supermocnego, elastycznego materiału. Następnym krokiem będzie dostarczenie torby wraz z zawartością na orbitę w pobliżu Księżyca. „…(źródło )
——————-
Putin jest w potrzasku .Stany Zjednoczone zrobiły sobie z niego i całej elity gospodarczo politycznej strzelnicę . Nikt tam nie jest pewny dnia ani godziny . W ciągu jednej chwili każdy W Rosji może stracić firmę i majątek . Bo do tego się sprowadzają sankcje . Każda firma objęta sankcjami traci natychmiast możliwość eksportu i importu
Z pewnością część oligarchów rosyjskich już się dogaduje ze Stanami za plecami Putina .I w tej sytuacji Kisssinger zmiękcza Putina z jednej strony,a z drugiej wzmacnia jego pozycje wobec spiskowców , bo sugeruje że USA mogą wyciągnąć rękę do niego , a nie do nich
Poza tym USA nie jest na rękę usunięcie Putina w tej chwili , i oddanie prze nowe władze Krymu Ukrainie , bo potrzebują czasy , aby ekonomicznie wykończyć Rosję i przejąć kontrolę nad nią Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało ,że agentur amerykańska wspierała separatystów.

Cała ta sytuacja ,tak groźna dla Rosji pokazuje że Putin to nie żaden mąż stanu , który wprowadza Rosję na powrotną drogę do wielkości , ale drobny żul , który nic poza okradaniem własnego kraju nie potrafi zrobić. Następne pokolenie Rosjan będzie się uczyło o Putinie jako o tym ,który swoją głupotą sprowadził na Rosję geopolityczną katastrofę .

Kissinger poza tym mówiąc o Putinie jako o kimś kto nie wie co robi ,że zatacza się niczym pijany bez ładu i składu od Krymu po wschód Ukrainy ośmiesza Putina i robi z niego błazna

video Ukraina i geopolityka (Parys, Marciniak, Lewicki, Pyffel – Klub Ronina 2.04.2013)
video Marian Kowalski przemawia pod homo-tęczą
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Powiadomienia o kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska „
Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału mojej książki
„Klechda Krakowska „ Rozdział pierwszy „ Dobre złego początki „
Klechda Krakowska Rozdział drugi „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „
Klechda Krakowska Rozdział III „Nie należy nerwosolu pić na oko

Klechda Krakowska Rozdział IV „ O rzeźbie Niosącego Światło „

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758