HYDE PARK
Like

Karta kredytowa na wakacje – sprawdź, dlaczego warto ją mieć

04/06/2018
1155 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Karta kredytowa na wakacje – sprawdź, dlaczego warto ją mieć

Planujesz wyjazd wakacyjny i chcesz zabezpieczyć się finansowo w razie nieprzewidzianych wydatków? Karta kredytowa może okazać się Twoim sojusznikiem – sprawdź dlaczego.

0


Chociaż po karty kredytowe sięga wielu Polaków, część osób boi się korzystania z tej formy płatności. Tymczasem racjonalnie wykorzystywana karta niesie ze sobą wiele zalet – szczególnie na wakacjach.

  • Stały dostęp do środków

Wyjeżdżając na wakacje, teoretycznie każdy jest finansowo przygotowany do urlopu. Czasami jednak pojawiają się nieprzewidziane okoliczności, które ograniczają zasób gotówki.

Przedłużenie pobytu? Chęć wzięcia udziału w nieplanowanej wycieczce? To zaledwie kilka przypadków, w których dodatkowe środki zgromadzone na karcie kredytowej mogą okazać się przydatne. Nawet jeśli Twój portfel zaczyna świecić pustkami, a saldo na rachunku bankowym zbliża się do zera, nie musisz rezygnować z wakacyjnych przyjemności.

  • Możliwość dokonywania rezerwacji

Chcąc dokonać rezerwacji pokoju hotelowego czy biletu lotniczego, albo wynająć samochód, nie musisz zastanawiać się, czy dokonasz tego swoją kartą płatniczą. Dysponując kartą kredytową zrobisz to bez żadnego problemu.

  • Odroczenie płatności w czasie

Korzystając z własnych środków, pieniądze ubywają z konta od razu. Tymczasem transakcje przeprowadzone kartą kredytową oznaczają dla Ciebie odroczenie płatności w czasie – w bardziej dogodnym terminie. Karta kredytowa stanowi bowiem rodzaj specyficznego kredytu, który – jeśli zostanie spłacony w tzw. okresie bezodsetkowym – będzie bezpłatny.

  • Możliwość uzyskania dodatkowych rabatów

Posiadacze kart kredytowych często mogą przystąpić do programów lojalnościowych lub skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

Za przykład może posłużyć Karta Kredytowa Mastercard Standard z oferty Getin Banku – dokonując 5 transakcji bezgotówkowych można otrzymać 100 zł na zakupy na stacjach paliw Circle K.

  • Możliwość dokonywania płatności na całym świecie

Karta kredytowa jest środkiem płatniczym, z którego możesz korzystać na całym świecie. Przekłada się to na jeszcze większą wygodę i brak konieczności noszenia przy sobie obcej waluty.

Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że karta kredytowana wykorzystywana na wakacjach nie będzie pierwszym krokiem w stronę kłopotów finansowych, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejsze jest, aby:

  • unikać wypłat gotówki z bankomatu,
  • spłacić zadłużenie w okresie bezodsetkowym,
  • w możliwie jak najkrótszym czasie spłacić wykorzystany limit.

Pamiętaj też, aby kartę kredytową przechowywać w bezpiecznym miejscu – tak, by zminimalizować ryzyko jej utraty.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

176 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816