POLSKA
Like

Józef G. zatrzymany

04/10/2017
1973 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Józef G. zatrzymany

Na tę informację czekało wiele osób. Opisywany od lat gliwicki gangster Józef G. został zatrzymany. Niestety, nie za to, czego dokonał w grodzie nad Kłodnicą, ale na podstawie nakazu Prokuratora Rejonowego w Gorlicach.

0


Gazeta Krakowska podaje:

 

Dzisiaj rano w Gliwicach doszło do zatrzymania Józefa G. właściciela gliwickiej firmy Multi Best, podejrzanego o organizację procederu zwożenia i składowania niebezpiecznych odpadów na terenie byłej Rafinerii w Gorlicach.

 

Nakaz zatrzymania wydała Prokuratura Rejonowa w Gorlicach, która w czerwcu tego roku wszczęła śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów toksycznych. Wiemy już, ze jeszcze dzisiaj Józef G. zostanie przekonwojowany do Gorlic, gdzie będzie przesłuchiwany.

.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/jozef-g-z-gliwic-zatrzymany,12545730/

.

O tym, że kolejna nieznana z miejsca pobytu firma Józefa Gąsiora i jego małżonki „kręci lody” w byłej rafinerii Gorlice Gazeta Krakowska informowała już w czerwcu.

 

 

Skład chemikaliów w Rafinerii był nielegalny! Urządziła go sobie firma z Gliwic

.

Policja, prokuratura i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zajmują się sprawą setek ton odpadów złożonych pod gołym niebem na terenie po byłej Rafinerii Nafty Glimar.
.
W różnego rodzaju metalowych beczkach i plastikowych pojemnikach są materiały niebezpieczne, bo łatwopalne i silnie toksyczne.

.

garbage-1741138_960_720

.

Za wszystko najpewniej ona odpowie Biuro Finansowe Multibest z Gliwic, które dzierżawi teren od spółki ISAD – właściciela majątku po Glimarze. To ona zwoziła niebezpieczne materiały na teren ISAD-u, zresztą niezgodnie z prawem. – Skład był nielegalny, bo z informacji potwierdzonych przez Urząd Marszałkowski w Krakowie wynika, że nikt nie wydawał pozwolenia na gromadzenie żadnych materiałów na terenie Rafinerii – mówi Rafał Kukla, burmistrz Gorlic.

.

(…)z oznakowań na pojemnikach wynika, że to substancje łatwopalne i silnie toksyczne – resztki farb, przepracowane oleje, a nawet najpewniej przeterminowane leki. Prawdziwa bomba ekologiczna, zaledwie trzy kilometry od centrum miasta.

.
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/sklad-chemikaliow-w-rafinerii-byl-nielegalny-urzadzila-go-sobie-firma-z-gliwic,12220891/

 

Multibest, KRS 0000088652, to stary znajomy. Powstał jakoby w wyniku przekształcenia równie słynnego Biura Brokera Finansowego CARBOTECH POLAND s.c. Mirosław Ewiak – Józef G.

Obecnie należy do małżeństwa Józefa G. oraz Sylwii Witalińskiej – Gąsior.

Firma zaprzestała używania fikcyjnego adresu w Gliwicach przy ul. Toruńskiej i formalnie przeniosła się do Dąbrowy Górniczej.

W 2012 roku wystawiała tzw. faktury kosztowe pomagające rozliczyć dotacje unijne, jak twierdzi mój informator.

.

I nie są to faktury małe, nadto opiewają na prace, których biuro finansowe żadną miarą nie mogło wykonać.

.

By nie być gołosłownym – MULTIBEST deklaruje na fakturze, że w miesiącu październiku przyjął kwotę 307.500,- zł tytułem zaliczki na wykonanie bliżej nieokreślonych prac ziemnych na stawach w Białej Błotnej (faktura nr 1/10/12 z 31 października 2012 r.).

.

Inna firma Gąsiora, spółka z o.o. MAGA, w tym samym miejscu, ale rok wcześniej, wykonała ogrodzenie.

.

Za niespełna 65.000,- zł (64.949,78 zł – faktura nr 19/12/11 z 20 grudnia 2011 roku).

.

Siedziba firmy MAGA znajduje się pod tym samym adresem, co należąca do Kaziewicza „SILESIA”.

.

Ale MULTIBEST na fakturze z 2011 roku jako swój adres podaje ul. Toruńską 8 w Gliwicach.

.

Tymczasem sąd rejonowy już w latach 2006-2007 bezskutecznie próbował doręczyć na powyższy adres korespondencję skierowaną do firmy.

.

Dwukrotnie poczta informowała, że adresat jest nieznany.

.

MULTIBEST pozostaje nieznany na Toruńskiej.

.

https://3obieg.pl/gasior-gold

 

Zanim Józef G. „znalazł” byłą rafinerię w Gorlicach próbowano utworzyć pseudospalarnię śmieci w powiecie gliwickim. Prawdopodobnie wzorem istniejącej pod Gliwicami przed laty firmy PPUH GUMEX sp. z o.o. jedynym celem było znalezienie miejsca na składowanie odpadów pod pozorem ich utylizacji.

opony

.

GUMEX upchał ok. 1500 (tysiąc pięćset!) ton odpadów gumowych w większości nie nadających się do przeróbki. Nie miał zresztą potrzebnych ku temu maszyn i urządzeń.

.

Po śmierci prezesa, stanowiącego jednoosobowy zarząd, problem utylizacji toksycznych odpadów spadł na gminę.

.

Czy podobnie miało wyglądać w Gorlicach?

.

Józef G. i jego małżonka zadłużeni są co najmniej na 3,5 mln zł. Od 2000 roku twierdzą, że nie mają niczego i nigdzie oficjalnie nie pracują przynajmniej w takim wymiarze, aby komornik mógł uszczknąć co nieco na rzecz wierzycieli.

.

Jedyne, co może im zagrażać, to odpowiedzialność karna.

.

Ale przez lata Józef G. robił, co chciał, a jego ofiary, gdy tylko próbowały szukać pomocy w organach powołanych do ochrony prawnej, natychmiast były kryminalizowane, pozostając bezkarnym. Tego wariantu nie bierze zatem pod uwagę.

.

Ostatnio jednak w doskonale działającej machinie pojawiły się zgrzyty.

.

Najwyraźniej liczne (również moje) publikacje doprowadziły do tego, że ostatni akt rozkradania majątku po byłej Spółdzielni Inwalidów SILESIA (następnie spółki Silesia) dopełnił się w Częstochowie.

W styczniu 2017 roku pisałem:

 

W księdze wieczystej oznaczonej GL1G/00055602/7 w dziale IV odnajdujemy stosunkowo świeży wpis – z dnia 17 listopada 2016 roku. Otóż na podstawie nakazu zapłaty wydanego na podstawie weksla przez Sąd Okręgowy w Częstochowie (V GNC 231/16) została ustanowiona hipoteka przymusowa w wysokości … 344.942,00 (trzysta czterdzieści cztery tysiące dziewięćset czterdzieści dwa) zł na rzecz….

.

Towarzystwa Finansowego FUNT sp. z o.o. w Gliwicach!

.

Firmy należącej całkowicie do rodziny Gąsiorów!

Pikanterii sprawie dodaje to, że Grzegorz Kaziewicz otwarcie mówi, po co ten cały wekslowy cyrk. Po prostu był to sposób na wyciągnięcie pieniędzy.

.

Ten sposób (…) to było wygenerowanie wierzytelności i wzięcie jej.

.

(zeznania świadka Grzegorza Kaziewicza w sprawie o sygnaturze IX K 439/16 – Sąd Rejonowy w Gliwicach)

.

Niegdysiejsi gangsterzy zabezpieczyli sobie emerytury poprzez wygenerowanie wierzytelności wekslowych nie mających żadnego powiązania z rzeczywistością kontraktową.

.

A następnie egzekwowali je jak najbardziej formalnie, za pomocą sądów i komornika.

.

Czy takie działanie byłoby możliwe bez parasola ochronnego?

O tym, że taki istniał (istnieje?) świadczyć może kryminalizowanie ofiar duetu Kaziewicz- Gąsior, w czym spory udział miał niegdysiejszy gliwicki prokurator Krzysztof Garbala, obecnie prokurator rejonowy w Zabrzu.

.

https://3obieg.pl/ostatni-deal-jozefa-gasiora

 

Na kogo w Gorlicach liczył Józef G. ?

 

4.10 2017

.

.

.

.

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758