POLSKA
Like

JANUSZ KORWIN-MIKKE – JANUSZ PALIKOT BIS

29/05/2014
596 Wyświetlenia
26 Komentarze
6 minute czytania
JANUSZ KORWIN-MIKKE – JANUSZ PALIKOT BIS

Korwin-Mikke haniebnie o zgładzeniu ks. Popiełuszki: „Z punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy.” Kogo wysyłamy do PE!? Drugiego Urbana!?

Kolejna skandaliczna wypowiedź szefa Kongresu Nowej Prawicy. Janusz Korwin-Mikke do oburzających słów o śmierci Grzegorza Przemyka dołożył nie mniej nikczemne o zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki.JANUSZ KORWIN – MIKKE  – JANUSZ PALIKOT BIS 

 

Z punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy. To nie jest tak, że była określona polityka — tak w wywiadzie dla Radia Wnet pomniejszał odpowiedzialność komunistycznego reżimu za potworną zbrodnię na bł. Jerzym Popiełuszce.

Jak zaznaczył Korwin-Mikke, śmierć księdza do dziś nie jest wyjaśniona. Nie przeszkadza to jednak przyszłemu europosłowi głosić na jej temat własnych, niczym nie podpartych teorii, z których miałoby wynikać, że w gruncie rzeczy zgładzenie kapelana „Solidarności” było przypadkiem, splotem nieszczęśliwych okoliczności, a nie zaplanowaną akcją wymierzoną w Kościół i walkę o wolną Polskę.

Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział „ten ksiądz, to chyba za dużo gada”, generał niżej powiedział „generał Jaruzelski powiedział., że ten ksiądz za dużo gada”, ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział „no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy” — stwierdził Korwin-Mikke.

Na gwałt szukało się ofiar, bo rewolucja potrzebuje ofiar. Jak jest dobry trup, to wtedy można świetnie robić walkę z reżimem. I wymyślano takie różne rzeczy tak z kolei odniósł się do śmierci Grzegorza Przemyka, powielając swoją kuriozalną tezę, że nie był to mord polityczny.

Do 1955 roku był to okrutny reżim, który mordował, wprowadzał komunizm. Natomiast po 1956 był to nudny ustrój socjalistyczny – okropny, szary, głupi. Natomiast mordowanie ludzi wtedy już wyszło z mody. Przylano pałką czasami komuś, grożono, mnie np. grożono, że mnie pobiją,  ale nikt mnie nie uderzył wykładał JKM własną wersję historii Polski pod komunizmem.

Korwin-Mikke powtórzył, że Wojciechowi Jaruzelskiemu należy się pogrzeb z honorami wojskowymi, „bo był to dobry wojskowy, bardzo ceniony w wojsku”, który jedynie „nie spisał się jako polityk.”

Stan wojenny był majstersztykiem z punktu widzenia wojskowego. Solidarność liczyła sobie ponad 9 mln ludzi i została sparaliżowana w ciągu jednej nocy. W wojsku się ceni wysiłek wojskowy, niezależnie po której stronie człowiek walczył – zachwycał się Jaruzelskim.

I dodał:

Problem nie polega na tym, że pan generał zrobił stan wojenny, bo ja nie mam nic przeciwko stanowi wojennemu. Jestem zwolennikiem zamachu stanu. Jest to znacznie lepszy sposób rozwiązywania problemów niż demokracja.

Wedle Korwin-Mikkego, o ile przewrót majowy Józefa Piłsudskiego nie był niczym usprawiedliwiony, o tyle stan wojenny Jaruzelskiego miał uzasadnienie.

Tutaj była sytuacja, w której mogło dojść do zamieszek i zginęłoby znacznie więcej osób. Pan generał Jaruzelski jako wojskowy postanowił, że zrobi spokój. Ale spokój zrobił się cmentarny, bo jak się robi zamach stanu, to trzeba zrobić jakąś ideę i wiedzieć co się zrobi po zamachu stanu. Niestety pan generał kompletnie nie znał się na polityce i gospodarce, zamach stanu zrobił i przekonał się, że na bagnetach ciężko się siedzi — uznał JKM w Radiu Wnet.

Słuchając Korwin-Mikkego, europosła elekta, nie można oprzeć się wrażeniu, że ktoś już przed nim równie haniebnie mówił o stanie wojennym i ofiarach komunistycznego reżimu oraz wybielał Jaruzelskiego. Tą osobą był Jerzy Urban. Ale on nie będzie reprezentował Polski w Parlamencie Europejskim. A Korwin-Mikke – owszem.

Kaczyński został poproszony o skomentowanie wypowiedzi Korwin-Mikkego, gdy spotkał się z dziennikarzami w Gdyni. Szef PiS nie krył, że słowa lidera Nowej Prawicy budzą w nim głęboką dezaprobatę. Kaczyński zaznaczył jednak, że nie chce wyrokować o tym, czy wypowiedzią Korwin-Mikkego powinna się zainteresować prokuratura. Według niego decyzję w tej kwestii powinni podjąć sami prokuratorzy.

Ja nie jestem taki szybki, żeby za słowa karać. Ja jestem zwolennikiem takiej tezy, by Polska pozostała w Europie wyspą wolności. Coraz częściej w Europie, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ta wolność jest ograniczana. (…) lepiej, żeby czasem ktoś powiedział coś bardzo szpetnego, ale żeby jednak ta wolność była zachowywana – oznajmił były premier.

Kaczyński zaznaczył, że dziwi się nagłemu zainteresowaniu osobą Korwin-Mikkego, tym bardziej, że polityk ten jest aktywny od kilkudziesięciu lat i nigdy nie stronił kontrowersyjnych czy skandalicznych wręcz wypowiedzi.

W poniedziałek Korwin-Mikke był gościem „Kropki nad i” (TVN24). Podczas rozmowy lider Nowej Prawicy użył następujących słów: „Gdyby pan się znał na kobietach, to pan by wiedział, że zawsze się troszeczkę gwałci. (…) One zawsze trochę udają, że się stawiają. Trzeba wiedzieć, kiedy można, a kiedy nie można… Kobiety zawsze udają, że stawiają jakiś opór”.

Czy Janusz Korwin – Mikke zgwałcił Annę Grodzką?

Dokumenty, źródła, cytaty:

http://wpolityce.pl/polityka/198101-korwin-mikke-haniebnie-o-zgladzeniu-ks-popieluszki-z-punktu-widzenia-rzadzacych-byl-to-wypadek-przy-pracy-kogo-wysylamy-do-pe-drugiego-urbana

http://natemat.pl/103131,jaroslaw-kaczynski-o-slowach-korwin-mikkego-skandaliczne-wypowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1067 publikacje
7 komentarze
 

 1. Szymon

  Źródła : W polityce : portal propisowski, na temat : portal Lisa. Bardzo wiarygodne.

 2. gas

  wy tylko potraficie się czepiać mało istotnych szczegółów … w dodatku od strony formalno logicznej paradoksalnie prawdziwych. Korwin pokazuje na bardzo dużo spraw inne spojrzenie … czy komuś się to podoba czy nie, najczęściej mówi/pisze po prostu prawdę która boli.
  .
  .
  aparat bezpieczeństwa był typowym państwowym urzędem, takim małym Bizancjum w którym często nie wiedziano w innych wydziałach co inni robią, a śmierć księdza Popiełuszki z opisów które mamy wyłania się wyjątkowo źle zorganizowana, nieprawdopodobnie wręcz nieporadna. nie chce się wierzyć że robili to prawdziwi profesjonaliści od mokrej roboty. Teza Korwina że to samowolka jest jak najbardziej uzasadniona, nie widzę w tym nic dziwnego … on stawiał jeszcze bardziej dziwaczne tezy które z czasem okazywały się prawdą.
  .
  .
  .
  dziwne że nie zauważacie innej BARDZO WAŻNEJ TEZY, Korwin konsekwentnie nie atakuje władzy wykonawczej BO UWAŻA ŻE PAŃSTWO POWINNO BYĆ MOCNE, i nie ukrywa że jak dostanie się do władzy i jakiś lewak mu podskoczy to … czołgi go rozjadą. Korwin uważa że Państwo powinno być małe, ale mega sprawne i potrafiące się bronić. Z tego punktu widzenia Jaruzelski wprowadził stan wojenny bardzo sprawnie, a kopalnia Wójek i ks. Popiełuszko były tylko wypadkiem…. to naprawdę trzyma się logiki, i zasad które on głosi.

 3. strażnik.słowa

  Ale czy on MUSI od razu po udanych wyborach walić sobie w stopę serią z kałacha?
  Więcej takich kwiatków, a za rok KNP wróci do swoich ulubionych 2%

 4. Ponton Ponton

  Po pierwsze JKM ma prawo do własnych ocen, jak każdy inny człowiek, po drugie jedzie do Brukselki reprezentować swoich wyborców, po trzecie który CEP do tej pory reprezentował interes strikte polski?!

 5. AS

  Gas skomentował idealnie i jemu pozwoliłbym rządzić. Ponton też jest niezły. StrażnikSłowa zachował się neutralnie. Najgorzej wypada tu autor artykułu. Temu rządzenia bym nie powierzył. Bo wszystko by rozwalił.

 6. pablo3 pablo3

  moze tekst autora nie bardzo odnosi sie do Palikota. byc moze rowniez Sz.P. Korwin ma zbyt wiele do powiedzenia na temat swojej wizji rzeczywistosci. ale na dluzsza mete to tylko folklor polityczny, ktory jest skazany na role pajaca-Palikota. ewentualnie, moze w innym wariancie, zwrocic sie scisle w kierunku przymierza z Federacja Rosyjska, co juz stopniowo stara sie swoim sympatykom wykladac. dziekuje za taki wariant, ja wysiadam. panstwo policyjne Putina, reglamentowane na wszelakie sposoby, to dla mnie zaden wolny rynek. wydaje mi sie, ze Sz.P. Korwin wymarzyl sobie w lazience podobny tron, jak ten byly ukrainski prezydent-oligarcha, Janukowycz.

  • gas

   pablo3, nie jestem znawcą Rosji i nie bardzo wiem o co ci chodzi z tym reglamentowaniem, jednak jak porównuję Putina do Tuska, Kaczyńskiego czy Obamy to ten urasta do męża stanu. Zadłużenie Rosji spada, zamożność rośnie ( to moje spostrzeżenie na podstawie rozmów ze zwykłymi Rosjanami na giełdzie samochodowej ) politykę międzynarodową Rosja prowadzi tak że tylko zazdrościć … jednym słowem Rosja rośnie w siłę.
   .
   .
   .
   Twoja spostrzeżenie na temat “tronu” są słabe … bo można się nie zgadzać z Korwinem ale nie idzie zaprzeczyć że on jako jedyny polityka ma jakąś spójną wizję i coś konkretnego proponuje poza wolnym grzęźnięciem w unijnym gównie ( trzymając się Twoich porównań )

   • pablo3 pablo3

    poczytaj w takim wypadku troche. nie ograniczaj sie do jednego zrodla. caly czas droga do rzeczywistosci jest w Twoim zasiegu… potem wybierasz sam. albo pieniadze aby Cie uciszyc albo walka…

    • gas

     taaaaa, najlepiej odpisać jakieś obłe frazesy, i myśleć że jest się takim mądrym … zatem pablo3 przyjmij do wiadomości że w stylu i konstruowaniu wniosków w stosunku do Rosji niewiele Korwin odbiega od Romana Dmowskiego w jego “Myślach nowoczesnego Polaka” ( zachęcam do lektury tej pouczającej klasyki, a nie bzdur PISowskiej propagandy), choć pewnie jako wielbiciel Kaczyńskiego … bliższe ci są bezsensowne wojenki ala Piłsudski ( swoją drogą zostały one ewidentnie sponsorowane przez Niemców którym zależało na Śląsku, i plebiscytach w Wielkopolsce, a sam marszałek był na ich pensji … ) i nie pojmiesz że właśnie wrogów należy oceniać najbardziej realistycznie i doceniać ich możliwości.

  • Uwaga o złotym ‘tronie’ poniżej poziomu 3obiegu. To raczej poziom Palikota właśnie.

   Korwin ma jasną wizję gospodarczą pozbawioną sentymentów i będzie robił interesy ze wszystkimi dla dobra gospodarki polskiej.
   Co Ci pablo3 przeszkadza np. gaz o połowę tańszy? Taki dyrektor kołchozu Łukaszenko potrafił niską cenę wynegocjować a nasz “mąż stanu” Pawlak podpisał umowę z Rosją na gaz chyba najdroższy w unii europejskiej (Caps Lock mi się zacina).
   A. I ten dyrektor kołchozu to jeszcze zbudował trzy obwodnice Mińska i to bez dotacji unii ani innych, a nasze mężyki stanu tylko niemiecką kasę chcą ciągnąć i co z tego wynika ? 2/3 obwodnicy Warszawy 🙂
   A nie Rosja nam zagraża bo nie mają w obec nas żadnych roszczeń terytorialnych tylko Niemcy. I powoli bezkrwawo te tereny nam odbierają. a resztę przekażą starszym i mądrzejszym aby sprawowali nadzór nad naszym narodem.
   I ludziska to wiedzą i zaczynają rozumieć i dlatego nazywanie JKM planktonem uwłacza tym na ogół myślącym ludziom a sądząc po wynikach już w niedalekiej przyszłości będzie mógł realizować swoje plany prowadząc realną politykę.

 7. taaak ten idiota w postaci gadajacej grdyki ma jeszcze wiele do powiedzenia …prasie radzieckiej.

 8. i tylko tyle miszczu o wlasnych skrywanych latami odczuciach…???

 9. i co?? zielonych nie by- ło???

 10. Korwin ma jasną wizję gospodarczą pozbawioną sentymentów i będzie robił interesy ze wszystkimi dla dobra gospodarki polskiej.>>>zainteresuj sie co korwin zrobił dla dobra własnego i co mu nie wyyyysszło.Wyszło mu tylko jak wszedł mu nóz od własnego syna w brzuch.Reszta mu nie wyszła.A co?? zainteresuj sie jak cie interesuje grdyka…gadajaca

 11. aki dyrektor kołchozu Łukaszenko potrafił niską cenę wynegocjować a nasz “mąż stanu” Pawlak podpisał umowę z Rosją na gaz chyba najdroższy w unii europejskiej (Caps Lock mi się zacina).>>>jak pawlak obejmie kolchoz w ramach uni azjatycko radzieckiej to tez bedzie miał za pietruszke gaaasss tomaszzzz. A ty bedziesz sie nazywał…tomczacki.

 12. . I ten dyrektor kołchozu to jeszcze zbudował trzy obwodnice Mińska i to bez dotacji unii ani innych, a nasze mężyki stanu tylko niemiecką kasę chcą ciągnąć i co z tego wynika ? 2/3 obwodnicy Warszaw>>>toże ci biedni białorusini maja dwa samochody w garazu w przeciwienstwie do jednego w wypadku polaka. Genralnie maja tak dobrze ze nigdzie nie chca wyjechac nawet jak im dac wize za darmo..

 13. A nie Rosja nam zagraża bo nie mają w obec nas żadnych roszczeń terytorialnych tylko Niemcy. I powoli bezkrwawo te tereny nam odbierają. a resztę przekażą starszym i mądrzejszym aby sprawowali nadzór nad naszym narodem.>>to jest oczywiste bo taki jak stalin juz nigdy sie powtorzy a nawet jak -to korwin w postaci grdyki stanie i rence rozłozy. NIe maja roszczen to jest fajne.A musza miec???idioto.

 14. ludziska to wiedzą i zaczynają rozumieć i dlatego nazywanie JKM planktonem uwłacza tym na ogół myślącym ludziom a sądząc po wynikach już w niedalekiej przyszłości będzie mógł realizować swoje plany prowadząc realną politykę.>>.plankton to zbyt wiele jak na nazwanie fanów gadajacej grdyki..zbyt wiele. To jakby..szambo …bardziej.Biedny tomaszu z szamba.kKniec kawału.

 15. jesli nie podoba ci sie tomasz to krzysztof jest równie ładne i pasujace.

 16. Obserwator (Can)

  POlska nad Wisla jest w 90% wypelniona sowieciarzami i ich pomiotem. Prawie kazdy Polak nad Wisla to sowiecki pustak-matol, syfilityk po sowieckim zoldaku, pijak, len i skurwysyn! Nie ma w dzisiejszym przesiaknietym lewactwem Zachodzie i oplacanym za sowieckie-rosyjskie ruble na tyle dobrej woli i amunicji, azeby w dzisiejszej POlsce zrobic z wami porzadek. Nalezaloby 90% tej cholernej bolszewickiej POlskiej populacji powystrzelac!!! A co zrobic z taka gora trupow?! Jedynie przerobic ich/was na gaz ziemny-to jedyny pozytek, jaki z was POlacy bedzie jak was posprzatamy.

 17. POprawnie to POci wychodzi widze ze TO masz OPanowane…tylko.Reszta kuleje ..Tak mysle skad ty ..POmiocie??Moze PO młocie??

 18. Andrzej

  10/10. Z tym, że ten jest gorszy, bo uchodzi za prawicowego liberała. Ostatnio na konferencji prasowej powiedział, że wycieki z aneksu do raportu z likwidacji WSI pochodzą od ABW, która to niby te materiały skonfiskowała u redaktora Sumlińskiego (i podkreslił, że to z pewnych źródeł co jest zupełnie sprzeczne z tym nawet co kilka lat wcześniej publikował w “Najwyższym czasie”. Żenada. Sowiecki pachoł.

 19. Krzysztof

  Nieoficjalne wizyty w rosyjskiej ambasadzie ? Trzeba coś więcej ? I to wmawianie ludziom, że ich brzuchy i ilość zabawek jest najważniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217