HYDE PARK
1

Jakie meble do pokoju dziecięcego są najlepsze?

24/09/2020
419 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Jakie meble do pokoju dziecięcego są najlepsze?

Jakie meble do pokoju dziecięcego są najlepsze? Dobre samopoczucie dziecka we własnym pokoju stanowi priorytet. Wnętrze powinno być przytulne i bezpieczne, aby kilkulatek chętnie spędzał w nim czas. Starszak ma już zwykle własne pomysły na urządzenie swojej przestrzeni, dlatego należy wziąć pod uwagę jego opinię. Nadal to jednak do rodziców należy ostateczna decyzja, jak zaaranżować pokój. Jak dopasować meble do potrzeb dziecka? Jaką kolorystykę wybrać? Co jest ważne w aranżacji pokoju dziecka? Kilkulatek, który chodzi już do przedszkola lub zaczyna szkołę podstawową, ma inne wymagania dotyczące urządzenia pokoju niż młodsze dziecko. Komfortowe warunki wpływają na jego prawidłowy rozwój i optymistyczne podejście do życia. Starszak stopniowo nabywa nowe umiejętności, co oznacza, że potrzebuje nie tylko miejsca do zabawy, ale również do […]

0


Jakie meble do pokoju dziecięcego są najlepsze?

Dobre samopoczucie dziecka we własnym pokoju stanowi priorytet. Wnętrze powinno być przytulne i bezpieczne, aby kilkulatek chętnie spędzał w nim czas. Starszak ma już zwykle własne pomysły na urządzenie swojej przestrzeni, dlatego należy wziąć pod uwagę jego opinię. Nadal to jednak do rodziców należy ostateczna decyzja, jak zaaranżować pokój. Jak dopasować meble do potrzeb dziecka? Jaką kolorystykę wybrać?

Co jest ważne w aranżacji pokoju dziecka?

Kilkulatek, który chodzi już do przedszkola lub zaczyna szkołę podstawową, ma inne wymagania dotyczące urządzenia pokoju niż młodsze dziecko. Komfortowe warunki wpływają na jego prawidłowy rozwój i optymistyczne podejście do życia. Starszak stopniowo nabywa nowe umiejętności, co oznacza, że potrzebuje nie tylko miejsca do zabawy, ale również do nauki. Dziecko powinno być też już wdrażane w drobne obowiązki. Nauka samodzielnego ubierania się i utrzymywania porządku wymaga, aby wybrać nowe meble dla dzieci. Oprócz łóżeczka i komody przyda się szafa, w której pomieszczą się bluzy i kurtki oraz inne elementy garderoby. Warto zachować jednolity styl wszystkich pomieszczeń, ale nie oznacza to, że pokój dziecka nie może mieć indywidualnego charakteru. Należy je zapytać o zdanie i wdrożyć jakieś elementy zgodnie z jego oczekiwaniami. Gdy maluch będzie uczestniczył w aranżacji pokoju, więcej przyjemności sprawi mu przebywanie w nim. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że dziecko chętniej siądzie do nauki. Dobrym pomysłem są meble, które spełnią swoje zadanie również, gdy dziecko będzie starsze. Nie tylko meble do dziecięcego pokoju odgrywają kluczową rolę w wystroju – należy pamiętać również o odpowiednim oświetleniu miejsca nauki i zabawy. 

Jaka szafa jest odpowiednia dla starszaka?

Pojemna komoda jest bardzo przydatna w pokoju niemowlaka, ale pozwala też starszemu dziecku nauczyć się porządku. Jeżeli w pokoju nie ma miejsca na komodę, należy wybrać szafę. 

Gdy jednak istnieje taka możliwość, najlepiej wstawić do pomieszczenia szafę i komodę. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest nieduża szafa dwudrzwiowa. Jeżeli komody nie ma lub więcej pociech zajmuje pokój, wtedy szafa trzydrzwiowa powinna pomieścić niezbędne rzeczy. Aby wybrać odpowiednie meble do pokoju dla dzieci, zawsze trzeba brać pod uwagę ich funkcjonalność. 

Jakie meble wybrać? Bezpieczeństwo użytkowania

Kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem również w przypadku starszych dzieci, dlatego meble muszą spełniać polskie i europejskie normy. Dzięki kontroli wszystkich etapów produkcji do sklepów trafia wyłącznie starannie wykończone wyposażenie. Meble z atestami oferuje m.in. https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/. Certyfikaty potwierdzają wysoką jakość produktów. Wykończenie mebli ekologicznymi farbami wodnymi gwarantuje, że nie są toksyczne. 

Kolorystyka pokoju – uniwersalność i optymizm

Kolory zastosowane w pokoju dziecka mają znaczący wpływ na jego samopoczucie. Ciemna kolorystyka powoduje obniżenie poziomu energii i zniechęcenie. Zbyt żywe barwy przeszkadzają w skupieniu uwagi. Dobrym pomysłem są meble dziecięce białe lub w jasnym odcieniu drewna, ponieważ będą pasować do wnętrza, nawet gdy w późniejszym czasie zdecydujemy o zmianie aranżacji. 

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

178 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816