POLSKA
1

„Zielony Książe” Latocha oferuje stołek „czwartemu wiceprezydentowi” Kwaśnemu?

25/09/2020
1292 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Jak radny z Tarnowa został reprezentantem Brzeska w radzie nadzorczej spółki tego miasta? Mieszkańców małopolskiego Brzeska na pewno wprawiło w zdumienie, iż niedawno przedstawicielem tego miasta w Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) został radny z innego miasta – z Tarnowa, Jakub Kwaśny. Swego czasu skandal wywołała nominacja działacza PSL Tadeusza Kwiatkowskiego na zastępcę prezydenta 100-tysięcznego Tarnowa, gdyż obciążały go zarzuty o molestowanie swych podwładnych w Dąbrowie Tarnowskiej – patrz: https://telewizjarepublika.pl/tadeusz-kwiatkowski-zostanie-wiceprezydentem-tarnowa-nie-przeszkadza-fakt-ze-molestowal-seksualnie-w-2009-roku,78391.html Gdy Kwiatkowski stracił stołek starosty dąbrowskiego, bezrobotnego sojusznika z PSL zatrudnił prezydenta Tarnowa z PO, Roman Ciepiela, robiąc z niego swego zastępcę. Kwiatkowski miał być protegowanym samego szefa PSL-u Kosiniaka-Kamysza. Teraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny (wcześniej w SLD, później w KO-owskiej Inicjatywie Nowackiej, afiszujący się […]

0


Jak radny z Tarnowa został reprezentantem Brzeska w radzie nadzorczej spółki tego miasta?

Mieszkańców małopolskiego Brzeska na pewno wprawiło w zdumienie, iż niedawno przedstawicielem tego miasta w Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) został radny z innego miasta – z Tarnowa, Jakub Kwaśny.

Swego czasu skandal wywołała nominacja działacza PSL Tadeusza Kwiatkowskiego na zastępcę prezydenta 100-tysięcznego Tarnowa, gdyż obciążały go zarzuty o molestowanie swych podwładnych w Dąbrowie Tarnowskiej – patrz:

https://telewizjarepublika.pl/tadeusz-kwiatkowski-zostanie-wiceprezydentem-tarnowa-nie-przeszkadza-fakt-ze-molestowal-seksualnie-w-2009-roku,78391.html

Gdy Kwiatkowski stracił stołek starosty dąbrowskiego, bezrobotnego sojusznika z PSL zatrudnił prezydenta Tarnowa z PO, Roman Ciepiela, robiąc z niego swego zastępcę. Kwiatkowski miał być protegowanym samego szefa PSL-u Kosiniaka-Kamysza.

Teraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny (wcześniej w SLD, później w KO-owskiej Inicjatywie Nowackiej, afiszujący się w czasie kampanii wyborczej na zdjęciach z Janem Hartmanem, znanym ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi na temat kazirodztwa)  patrz:

https://3obieg.pl/jakub-kwasny-jan-hartman-kazirodztwo-i-surrealistyczne-przejscie-podziemne/ , zwany „czwartym wiceprezydentem” ze względu na swe bezkrytyczne poparcie dla prezydenta Ciepieli, który już drugi raz z rzędu nie otrzymał od Rady Miejskiej wotum zaufania (patrz: http://www.zjednoczenidlatarnowa.pl/ciepiela-musi-odej%C5%9B%C4%87)  został członkiem Rady Nadzorczej spółki MPEC w zupełnie innym mieście – w Brzesku.

Burmistrzem Brzeska jest związany z PSL-em Tomasz Latocha, zwany „Zielonym Księciem” i to tłumaczy chyba dużo – w Tarnowie zatrudniono kontrowersyjnego działacza PSL-u Kwiatkowskiego, a w Brzesku stołek otrzymał „pretorianin”  prezydenta Tarnowa – Kwaśny.

W Regionalnym Portalu Informacyjnym czytamy m.in.:

„Niektórym działaczom Polskiego Stronnictwa Ludowego, zwłaszcza tym którzy żyją w przyjaźni z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem … naprawdę nieźle się powodzi. W spółkach podległych Marszałkowi Małopolski … zarabiali po prostu krocie… W ostatnich kilku latach, Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR) w Krakowie (synekura PSL), a wcześniej w Agencji Rynku Rolnego (kontrolowanej przez PSL) zarobił grubo ponad 1,2 miliona złotych… Przeciętny pracownik, zarabiający jak większość Polaków, najniższą pensję, musiałby na to pracować 587 miesięcy czyli blisko… 49 lat.”

W owym czasie, gdy „Zielony Książe” – Tomasz Latocha (obecny burmistrz Brzeska) był wiceprezesem MARR, Tadeusz Kwiatkowski (obecny wiceprezydent Tarnowa) był zastępcą  Przewodniczącego Rady Nadzorczej MARR. Gdy do tego dodamy, iż Jakub Kwaśny jest znajomym Kosiniaka-Kamysza i poplecznikiem obecnych władz Tarnowa, możemy lepiej rozumieć funkcjonowanie systemu.

Nowo powstałe ugrupowanie ANTYPARTIA skierowała do mieszkańców Brzeska oraz radnych Rady Miejskiej w Brzesku list otwarty, w którym czytamy m.in.: „Kuriozalnym wydaje się fakt, iż burmistrz Tomasz Latocha zdecydował się, by przedstawicielem Gminy Miasta Brzeska w Radzie Nadzorczej spółki miejskiej MPEC został radny z innego miasta – z Tarnowa. Ciekawe, jak teraz zareagują na to mieszkańcy Brzeska oraz radni tego miasta, mając na uwadze także szerszy, polityczny kontekst tej nominacji?”.

Marek Ciesielczyk

tel. 601 255 849 ,  dr.ciesielczyk@gmail.com

 

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

152 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758