Bez kategorii
Like

Jak znaleźć Philae

17/06/2015
389 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Jak znaleźć Philae

Udało się ponownie nawiązać kontakt radiowy z lądownikiem Philae znajdującym się na komecie Czuriumow-Gierasimienko. Mimo to dalej nie wiadomo gdzie ten lądownik się znajduje, a od tego zależy czy uda się tak zmienić jego położenie, aby polepszyć pozycję baterii słonecznych zaopatrujących go energię elektryczną. Równocześnie pozwoliłoby to na optymalizację parametrów orbity Rosetty.

0


 

Oczywiście możliwość lokalizacji lądownika miano już bezpośrednio po lądowaniu ale świadomie zaniechano tych działań aby zataić niewygodne fizykom fakty o których pisałem tutaj.

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2014/11/jak-to-byo-z-tym-ladowaniem-na-komecie.html

Philae

Zasada lokalizacji lądownika jest banalna. Wystarczy sfotografować kamera tę część nieboskłonu w której teoretycznie powinna się znajdować Rosetta nad lądownikiem. U tej ostatniej trzeba w tym czasie tak zmienić położenie baterii słonecznych aby odbijały możliwie dużo światła słonecznego w stronę komety. W ten sposób kamera ładownika zarejestruje intensywnie świecący punkt szybko przesuwający się po nieboskłonie. Na podstawie koniunkcji z gwiazdami tła można bardzo łatwo (w teorii) znaleźć punkt na powierzchni komety w którym znajdowała się kamera fotografująca Rosettę w trakcie koniunkcji. Proste jak za przeproszeniem ….

Inne zapisy autora:

0

Avatar
I.C http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de

88 publikacje
19 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816