HYDE PARK
Like

Historia ludzkości w 2 minuty. Szokująca

05/01/2014
869 Wyświetlenia
5 Komentarze
1 minut czytania
Historia ludzkości w 2 minuty. Szokująca

Zamiast wstępu przypomnę dwie Biblijne prawdy: “Psalm 90, 1-16 , Jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. ” Druga : ” Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz”. Historia Ziemi sprowadzona do 120 sekund.

0


 

„Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą.”

Istnienie człowieka na Ziemi to tylko drobny, choć tragiczny epizod znaczony krwią- począwszy od krwi Abla.  Video przedstawia naszą historię w tempie 500 000 000 lat co 5 sekund, w końcowej części 5 lat co 5 sekund. Dlatego  do okresu gdy na Ziemi żyje człowiek nalezy dostosować odpowiednią proporcję.

W tej skróconej historii brakuje wielu ważnych zdarzeń. Gdyby się one pojawiły musiałyby wyprzeć inne. Pomyślmy więc czy nie jesteśmy megalomanami którym wydaje się że stanowią “pępek” dzisiejszego świata. Przecież tak naprawdę znaczymy mniej niż każde z tych ziarenek piasku i sami przesypujemy nasze życie przez palce życia.

 

To co przyszło mi na myśl po obejrzeniu tego filmu to przekonanie ,że czymkolwiek wypełnilibyśmy wnętrze tej retrospekcji t i tak zmierzamy do jakby nieuchronnego końca – czyli do tego co było na początku.

W tempie przyspieszjącym w postępie (nomen omen) geometrycznym.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816