HYDE PARK
Like

Główne zasady “Obamacare”-widziane z USA

21/01/2014
764 Wyświetlenia
8 Komentarze
6 minut czytania
Główne zasady “Obamacare”-widziane z USA

Pisze o Obamacare po raz ostatni, kiedy jest juz wiadomo jak on funkcjonuje i nie mozna w nim juz dokonac zadnych zmian. Nowy system ubezpieczen zdrowotnych byl niepewny do ostatnich dni  przed jego ostatecznym uchwaleniem. Pisze o jego glownych zasadach, gdyz w Polsce pojawilo sie mnostwo domoroslych znawcow, ktorzy nie majac zielonego pojecia o systemie opieki  zdrowotnej w USA wypowiadali sie oczywiscie autorytatywnie i negatywnie na temat  Obamacare. Prawie zawsze nalezaly do tych krytykow osoby uwazajace sie za prawicowe. Poniewaz pracuje w amerykanskiej sluzbie zdrowia, wiec sledzilam te „prawicowe” wypociny polskich autorow, plotacych bzdury jak przyslowiowy Piekarski na mekach.

0


 

Zaczniijmy moze od podstawowych pojec. Tzw. Obamacare jest programem opieki zdrowotnej wymagajacy od kazdego obywatela i posiadacza zielonej karty posiadanie uibezpieczenia medycznego. Z drugiej strony, i to jest nowosc, jest to rowniez zbior przepisow i zasad obowiazujacy firmy ubezpieczeniowe. Jest to bardzo korzystne dla pacjentow, poniewaz umozliwia uzyskanie ubezpieczenia pacjentowi z historia wczesniejszych chorob.  Do tej pory takie osoby firmy ubezpieczeniowe nie chcialy ubezpieczac lub sobie kazaly placic od 3000 USD wzwyz miesiecznie. Dotyczylo to rowniez osob otylych. Na dodatek jesli ubezpieczony pacjent byl leczony w szpitalu, bardzo czesto okazywalo sie, ze jego ubezpieczenie pokrywalo wynajecie lozka szpitalnego, natomiast calosc leczenia pacjent musial oplacac z wlasnej kieszeni.  Takie przypadki byly nagminne.  Teraz te osoby beda sie mogly ubezpieczac za te same pieniadze, co osoby zdrowe. Wyjatek tu stanowia palacze papierosow, ktorzy beda musieli placic skladke o 33% wyzsza niz pozostali. I prywatne firmy uibezpieczeniowe nie beda mogly odmowic  ubezpieczenia zadnej osobie.

Jest to rowniez dobry program dla podatnikow, poniewaz do tej pory ludzie ktorych bylo stac na placenie ubezpieczenia, leczyli sie na koszt podatnikow. Do tej pory jesli pacjent wymagal leczenia szpitalnego, mogl nie placic za leczenie szpitalne. Do tej pory nie bylo prawnych mozliwosci ze strony szpitala, dowiedziec sie np. o jego stanie konta oraz majatku. Bardzo duzo bogatych ludzi wykorzystywalo ta sytuacje , by nie placic za koszty leczenia szpitalnego. Podaje przyklad: Jesli pacjent  nieubezpieczony szedl do prywatnej przychodni po usluge lekarska, musial zaplacic. Jesli lekarz zlecil badania musial zaplacic za wyniki, gdyz by ich po prostu nie otrzymal.  Natomiast w szpitalu robi sie wszystko kompleksowo. Kiedy pacjent opuszczal szpital, mogl go opuscic nie placac za wszystkie uslugi ani centa. Za jego leczenie placila jednostka samorzadowa, na terenie ktorej znajdowal sie szpital, czyli miejscowy podatnik. A kazdy pacjent musial byc przyjety do szpitala i leczony niezaleznie od tego czy byl ubezpieczony, czy tez nie.

Osoby biedne beda zwolnione z oplat. W stanie Illinois osoby w wieku od 19 do 64 lat obejmuje program darmowego ubezpieczenia zwany Medicaid. Moze go otrzymac osoba indywidualna , ktorej dochod nie przekracza rocznie 15 886 USD. Dochod dwuosobowej rodziny nie moze przekroczyc 21 404 USD na rok.Medicaid jest teraz czescia Obamacare. W roznych stanach Medicaid jest inaczej realizowany. W Arizonie Medicaid wogole nie istnieje.  Jesli osoby posiadaja nieco wiekszy dochod, moga sie zwrocic o dofinasowanie swojego ubezpieczenia zdrowotnego do rzadu federalnego. Rzad federalny w takim przypadku bedzie wspolfinansowal ubezpieczenie osob o niskich dochodach w zaleznosci od jego wielkosci przypadajacego na dochod w rodzinie. Rodzina wielodzietna przy dochodach wielkosci 60-70 tys USD, bedzie mogla liczyc na dofinansowanie z rzadu federalnego.

Na rynku ubezpieczen oferowane sa rozne programy. Jesli ktos nie jest zorientowany, to agent ubezpieczeniowy moze mu wlepic najdrozsza polise, bo i tak delikwent musi ja wykupic. Najlepiej poradzic sie doradcy ubezpieczeniowego przy urzedach stanowych. Istnieja na rynku przerozne programy. Np. Mozna wziac sobie program tylko obejmujacy leczenie szpitalne.

Kazdy obywatel lub posiadacz zielonej karty ma termin do 31 marca, by wykupic ubezpieczenie. W przeciwnym wypadku trzeba bedzie zaplacic kare. Kara bedzie obowiazywala rowniez w przypadku, gdy przez trzy kolejne miesiace w ciagu roku nie wykupi sie ubezpieczenia.  W przypadku gdy posiadamy ubezpieczenie w miejscu pracy, jesli oplaty przekraczaja 9,5% naszych zarobkow, mozna starac sie o ubezpieczenie na gieldzie ubezpieczen.  Jesli chodzi o ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy, koszt ubezpieczenia musi man pokrywac 60% kosztow podstawowych uslug medycznych. Studenci moga miec niepelne ubezpieczenie.

Od 1 stycznia tego roku, wszyscy obywatele jak rowniez posiadacze zielonych kart, sa w 100% odpowiedzialni za swoje rachunki medyczne. Osoby przebywajace w USA nielegalnie nie musza placic kar za brak ubezpieczenia. Jesli  osoba przebywajaca nielegalnie, a dysponujaca numerem Social Security, bedzie sie musiala przyznac ze jest nielegalnie i kara za brak uberzpieczenia nie bedzie doliczona do podatku. Kara  za brak uzezpieczenia w tym roku wynosi  95 USD lub 1% od zarobkow.

Trzeba tez pamietac przede wszystkim o tym, ze wszyscy teraz sa odpowiedzialni w 100% za swoje rachunki medyczne. Szpital teraz ma prawo szukac swoich pieniedzy na naszych rachunkach bankowych, moze tez odebrac inne dobra trwale jak np. nieruchomosci.

Jedna z grup zawodowych ktora byla najbardziej przeciwna wejsciu Obamacare byli lekarze, jak sie okazuje nie mieli pojecia dezinformowani przez firmy ubezpieczeniowe. Tymczasem lekarz i tak dostanie swoje pieniadze za usluge, niezaleznie od tego kto placi.

Jedyna korporacja ktora traci czesc zyskow zreszta niesprawiedliwych sa kompanie ubezpieczeniowe.  Juz nie moga sprzedawac niczego za horrendalna cene, jak bywalo do tej pory. Musza teraz dokladnie informowac swojego nabywce o programach ubezpieczeniowych, oraz co dany program obejmuje. Nie bedzie juz teraz miejsca na kruczki prawne, tak czesto stosowane przez firmy, by brac pieniadze a praktycznie nic nie oferujac.

Inne zapisy autora:

0

Publication author

offline 9 years

slepa manka

Avatar 0
Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.
Comments: 51Publics: 385Registration: 14-02-2011

Avatar
slepa manka

Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

385 publikacje
51 komentarze
 

 1. Avatar Marek1taki

  Zdanie po zdaniu udowadnia Pani wadliwość tego systemu. Skoro jednak dla Pani taki system jest świetny to powinien być dobrowolny, aby Pani i inne przekonane do niego osoby mogły z niego korzystać. Podobnie w Polsce nic nie stoi na przeszkodzie aby pozwolić ludziom wybierać ZUS i NFZ albo z nich nie korzystać. Taki rozdział jest możliwy ale jakoś politycy niczego takiego nie proponują. Czyż nie byłoby to prawdziwą demokracją wybierać rozwiązania w swoim mniemaniu najlepsze by sprawdzić je na swojej skórze a nie nadstawiać cudzą?

  0
  • Avatar slepamanka

   W ktorym miejscu napisalam, ze ten nowy system jest taki Swietny? System Obamacare ma ogromna ilosc wad, ale jest na pewno lepszy od poprzedniego, kiedy firmy ubezpieczeniowe ubezpieczaly kogo jak tylko im sie podobalo, robiac roznego rodzaju przegiecia, na wielka niekorzysc ubezpieczonego. Poprzedni system sprzyjal bogatym cwaniakom, ktorzy mieli forse na dobrych prawnikow. w tym systemie musza placic za swoje ubezpieczenie.

   0
   • Avatar Marek1taki

    Co do tego, że to wadliwy system to z mojej strony pełna zgoda. I co do tego, że dotąd system był idealny dla firm ubezpieczeniowych i prawniczych też zgoda. Nawiasem mówiąc nadal będzie.
    Różnica leży w tym co kto uważa za dobre dla siebie i swoich bliskich.

    0
 2. Avatar AS (niedobry)

  Mów tam sobie Maniu co chcesz, ale najlepsze systemy opieki zdrowotnej miały właśnie Demoludy. I komu to przeszkadzało? Powiem Ci Maniu jeszcze i aby Cię do końca zgnębić, to przy takiej wielkiej ilości ludzi jaka teraz jest, to tylko racjonalnie gospodarujące się Państwo, może tylko własnym obywatelom zapewnić w miarę normalną egzystencję. Czyli kapitalizm pokonał socjalizm, po czym przepoczwarzył się w socjalizm. Tak miało właśnie być. I tak trzymać. Bo inaczej się nie da.

  0
  • Avatar AS (niedobry)

   Bardzo mnie to Maniu cieszy, bo socjalizm to idealny ustrój dla Polaków. Jak tak obserwuję, to Polakom najbardziej brakuje PRL-u. To było to!

   0
 3. Avatar Krzywousty

  Nie będę wypowiadał się na temat Obamacare, bo jest na to zbyt wcześnie. Nie mam też zamiaru go krytykować gdyż wiązałem z nim wielkie nadzieje – myślałem że powstanie system podobny do tego w Kanadzie.
  Wiem jednak na pewno że część oferowanych ubezpieczeń w ramach Obamacare jest tak kiepskich że lekarze po prostu ich w praktyce nie honorują. Podobnie zresztą jak w przypadku Medicaid. Wielu lekarzy nie akceptuje pacjetnów z Medicaid – po prostu nie podpisują z Medicaid contraktu – nie ma obowiązku. Stawki jakie płaci lekarzom Medicare i Madicaid według lekarzy są grubo poniżej ich kosztów, nie mówiąc o jakimś zarobku. Nie bronię lekarzy, ale pokazuję realia.
  W rzeczywistości większość lekarz jeśli nie jest bardzo mocno przyciśnięta do ściany, to kontraktu z Medicaid nie podpisuje. Oznacza to że pacjenci ci tylko teoretycznie są objęci opieką zdrowtną – w rzeczywistości ich możliwości leczenia są bardziej niż ograniczone – zwłaszcza u specjalistów którzy najczęściej nie chcę i nie muszą ich widzieć czy leczyć.
  .
  Ale nie o Medicaid chciałem pisać. Chciałem stanowczo zaprotestować twierdzeniom jakie Pani tak autorytatywnie napisała, iż szpitale muszą przyjać każdego pacjenta. Otóż nie muszą. Przynajmniej nie w stanie Michigan i w wielu stanach o których wiem na pewno że nie muszą. To Pani twierdzenie buduje wśród Polaków kolejny mit złotej Ameryki i prowadzi do totalnej krytyki (przez Polaków w kraju) polskiego systemu zdrowia, który to system mimo wielu braków jest o niebo lepszy niż sami Polacy o nim myślą.
  .
  Powtarzam jeszcze raz – szpital nie musi przyjmować pacjenta w celu leczenia go, przeprowadzenia operacji, rehabilitacji itd. Wiele szpitali ma podpisane kontrakty tylko z wybranymi ubezpieczalniami, skrzętnie omijajac Medicare. Pacjenta nie pokrytego ubezpieczeniem z którym szpital ma kontrakt szpital po prostu NIE PRZYJMIE na leczenie, chyba że pacjent z góry zapłaci przewidywane koszta które na sam początek idą w dziesiatki tysięcy dolarów za kilkudniowy pobyt.
  .
  Pani po prostu raczy łaskawie mylić przyjęcie do szpitala z przyjęciem na pogotowie. To na pogotowie szpital jest zobowiązany przyjąć każdego, ale na Boga – nie w celu leczenia, ale w celu ratowania życia. Po ustabilizowaniu stanu pacjenta szpital po prostu może go wyrzucić i nikt niczego nie zrobi. Dalsze leczenia podejmie się jedynie w przypadku, jeśli biedny pacjent posiada Medicaid a szpital ma z Medicaid podpisany kontrakt. Tak jest w stanie Michigan. Nie wiem jak jest w stanie Illinois, ale watpię by było inaczej.
  Tym niemniej nawet to nie wygląda aż tak złoto. Nawet na pogotowiu, jeśli tylko pacjent jest w stanie usiedzieć na krześle i mówić, to trzyma się go przez godzinę lub dłużej, weryfikując wszystkie jego możliwe ubezpieczenia, zanim sie nim ktoś zajmie. Moja żona z podejrzeniem ataku serca była maglowana grubo ponad godzinę przez kilka sektretarek…
  Jeśli pacjent nie ma ubezpieczenia a 20% Amerykanów do niedawna nie miało żadnego, to po tej krótkiej przygodzie z pogotowiem, szpital i każdy lekarz który potrzebnie czy niepotrzebnie raczył podać pacjentowi rękę – przysyłają rachunki. Każdy z lekarzy na sumę od $600 do $900. Szpital nawet jeśli dał tylko kroplówkę, nie przyśle na mniej niż na $2000-$3000. Do tego za podwiezienie karetką nawet pół mili dojdzie kolejny $1000. Więc jeśli praktycznie nic nie trzeba było na pogotowiu robić, to rachunek na $5000 jest niewyjęty.
  Czy można niezapłacić? Tak – ogłaszając bankructwo, ale jest to bardzo, bardzo kiepskie rozwiązanie i wbrew popularnej opinii niewielu do niego się ucieka. Większość pisze błagalne listy i może realnie liczyć na obniżenie tej sumy o połowę za szpital, o połowę za karetkę, ale lekarze którzy byli na dyrzuże (i którym szpital za ten dyżur zapłacił) już niechętnie obniżają swoje “honorarium”. Raczej rozkładają spłatę na raty. No i wszyscy grożą agencjami windykacyjnymi i wejściem na “record”.
  To był rachunek za nic – za atak paniki lub lekką niestrawność wyglądającą jak atak serca. A co w przypadku czegoś poważnego? Wtedy rachunek z pogotowia, czyli słynnego ER jest na dziesiątki tysięcy, czasem na setki tysięcy dolarów. Czy dziwi że wtedy nawet stosunkowo zamożna ale nieubezpieczona osoba nie jest w stanie tego spłacić? I tu pojawia sie drugi mit – że osoba ta nie zapłaci NIC. Otóż najczęsciej zapłaci ile może, ale rachunki są tak kosmiczne, że nie podoła wszystkiemu i tę reszte szpitale albo spisują “na straty” albo częściej próbują wyciągnąć od miasta, stanu… Szpitale mają tak ustalone stawki, i kierują się taką logiką przy ich istalaniu, jak na przykład zakład naprawczy który za wymianą świecy wystawił by ci rachunek $50,000 (pięćdziesiąt tysiecy dolarów). A kiedy nie zapłacisz wszystkiego, domaga się by pozostali podatnicy za ciebie to zrobili. System jest po prostu kompletnie zepsuty i tu sie z Panią zgadzam że wymaga gruntownej zmiany lub naprawy.
  Doszło do tego, że Biznes Zdrowia zamiast pytać: jak możemy obniżyć te kosmiczne koszty leczenia, pyta: jak zreformować system by znalazły się pieniądze. Co zmienić by doszedł ktoś nowy z wielką kasą, kto będzie dolewał do tego wiadra bez dna.
  .
  W tamtym roku w artykule “Bitter Pill: Why Medical Bills Are Killing Us”, Times magazine poświęcił połowę swojego wydania na analizę tego chorego systemu. Na pewno go Pani czytała skoro jest pani związana z ochroną zdrowia. Ja również wiem z pierwszej ręki więcej niż większość Amerykanów którym życzę dużo zdrowia, bo przebudzenie się w szpitalu dla wielu z nich możę okazać się prawdziwym “sticker shock”… nawet jeśli mają ubzepieczenie.
  Kilka dni temu poprosiłem Times Magazine o zgodę na zamieszczenie w 3obiegu tłumaczenia tego artykułu. Mam nadzieję że otrzymam na to pozwolenie. Gwarantuję że czytelnicy doznają szoku po przeczytaniu. Jeśli nie otrzymam pozwolenia, to po prostu go streszczę – myślę że jest to dozwolone bez naruszania praw autorskich.
  .
  Jeszcze raz powtarzam, by zwłaszcza polscy czytelnicy zapamiętali sobie że: większość szpitali amerykańskich nie musi i nie będzie leczyła jeśli nie masz ubezpieczenia które oni honorują, lub nie możesz zapłacić z góry. Czy istnieją w Stanach szpitale które to zrobią – tego nie wiem. Wiem zaś że zaprzestali leczenia mojego serdecznego kolegi którego wysłali do Polski gdy ubezpieczenie osiągnęło limit a on nie miał tysięcy dolarów na kontynuwoanie leczenia. Opłaty którą szpital zażądał z góry. Kolega przyleciał na sympozjum do Kaliforni, a zmarł w Polsce po zakażeniu serca w amerykańskim szpitalu.
  .
  By było jeszcze lepiej, amerykańskie szpitale dokonują analiz opłacalności i rezygnują z leczenia schorzeń lub przeprowadzania zabiegów, które historycznie wiążą się z powikłaniami pozostawiającymi pacjenta znacznie dłużej w szpitalu niż opiewają na to kontrakty jakie mają z ubezpieczalniami. Po prostu nie chcą ponosić tych potencjalnych dodatkowych kosztów które nazywają “stratą” i odmawiają leczenia u siebie nawet kiedy pacjent ma ubezpieczenie. Z tym przypadkiem boryka się chirurg u którego pracuje moja żona – nie za bardzo może już przeprowadzać zaawansowanych, leczących życie operacji mimo tego że jest specjalistą światowej klasy. Po prostu nie ma już za bardzo gdzie bo szpitale rezygnują z tej “usługi”. Dla szpitali liczą sie tylko money, money, money, money…
  To samo z ubezpieczalniami – nie chcą pokrywać tego typu leczenia. Pacjent posiadający ubezpieczenie często musi być w stanie krytycznym be zgodę na opercję wydały. Póki może chodzić, każą leczych aspiryną…
  .
  Przepraszam za ten groch z kapustą, na dodatek emocjonalny, ale mam nadzieję że kilka rzeczy czytelnikom wyjaśniłem i rozwiałem parę mitów.

  0
  • Avatar slepa manka

   Programy Medicaid saprogramami stanowymi i to stany decyduja ile pieniedzy przeznaczyc na leczenie biednych. Stan Illinois nalezy do tych ktore przeznaczaja najwiecej. Nie bardzo rozumiem dlaczego lekarzom nie oplaca sie leczyc. Przeciez Najtansze ubezpieczenie obejmuje tylko porady, gdzie lekarze nie ponosza zadnych kosztow poza administracyjnymi. Dlatego tak mowia bo chca wydebic wiecej pieniedzy od wladz stanowych.
   Powiedzmy ze ma Pan wypadek w innym stanie i przywoza Pana do szpitala. W momencie kiedy przkroczy Pan prog szpitala, szpital ponosi pelna odpowiedzialnosc za panskie zdrowie. Zaden szpital nie zaryzykuje zdrowia pacjenta, bo bedzie mial na karku armie adwokatow i prase, ktora mu zrobi zla opinie. Szpitale korzystaly i korzystaja z pomocy finansowej rzadowej i stanowej.
   Na taka pomoc nie moze liczyc panski chirurg u ktorego pracuje panska zona. On prowadzi swoj prywatny biznes wiec miusi kalkulowac. W ostatecznosci odsyla pacjenta do szpitala. Wiem ze sieci szpitali Resurrection w ktorej sie lecza Polacy i w ktorej jest pokazna liczba polskiego personelu, stracil dotacje federalna gdyz nie mial wystarczajacej ilosci biednych pacjentow do obslugi. Z kolei jak bylam na Florydzie, w luksuwowym szpitalu przed kazdym wejsciem na oddzial wisial napis, ze bez wzgledu na stan majatkowy pacjent bedzie leczony. Omienna sprawa sa ubezpieczenia lekarzy jakie sa zadane od kazdego ze szpitali. Nie wiem jak to jest rozwiazane w Obamacare, bo to bije glownie pacjentow po kieszeni. Osobiscie wole byc leczona w USA, a to dlatego ze wiem ze lekarz na 100% jest trzezwy i ma pelna odpowiedzialnosc. Prosze przczytac dyskusje pod moja notka na neon24.pl

   0
 4. Avatar Krzywousty

  Z ostatniej chwili – otrzymałem odpowiedź z Times – opłata za przedruk wynosi $2000 od jednorazowej publikacji. Z przyczyn oczywistych rezygnuję z tłumaczenia.
  Swoją drogą bardzo jestem ciekaw jak to robią niektórzy blogerzy na 3Obiegu, którzy tłumaczą całe artykuły lub ich większość, bez podawania źródła i rozumię że bez każdorazowej zgody właściciela tych artykułów. Jeśli mieszkają w Posce… jakoś to może przejść. Ale jeśli mieszkają na terenie USA, a wielu mieszka, to dobrze wiemy że amerykański syste msprawiedliwości jest bezwzględny a kary ogromne. Mogą namierzyć blogerów nawet za wiele, wiele lat. Ale to tak na marginesie.
  .
  Po otrzymaniu tego listu obawiam się nawet dokonania streszczenia, by nie zostało uznane jako nielegalny editing lub tzw. excerpt, za co opłaty są… jeszcze większe(!). Czy ktoś zna prawo prasowe i może doradzić? Chyba z tym powinienem się zwrócić do pana Parola.
  .
  Dla potwierdzenia poniżej przytaczam odpowiedź z Time magazine:
  .
  “Thanks for your email and interest in TIME. It is our policy that TIME articles be reused in their entirety as originally appeared in the magazine along with the logo, credits, and bylines. Editing is not allowed, except in rare instances. In such cases, the appropriate Edit team must review and approve all changes.

  The standard base fee without exclusivity is USD $2,000 for print and more depending on various factors such as the number of formats, markets, and languages. The standard fee for an edited or excerpted version is higher than a non-edited version since an editor must review the changes. We do not grant image rights.

  Finally, our contracts are for one-time usage only, thus we give permissions for each request. We do not allow the right to publish, reproduce, or distribute future editions, derivative works, related ancillaries, and promotional materials.

  Please review these initial terms and standard fee. Also, please complete the form below with the information requested, which is needed in order to proceed.

  Please let me know if you have any questions or concerns.
  .
  CONTACT INFORMATION
  .
  Name:

  Company:

  Publisher (if different from above):

  Address:

  Phone:

  Fax:

  Email:

  Address to Invoice (if different from above):
  .

  PERMISSION REQUEST
  .
  Name of the Magazine:

  Name of Article/Cover/Graphic you wish to reprint:

  Author/Artist:

  Date of the issue:

  .
  PUBLICATION INFORMATION (where article will be reprinted)
  .
  Title:

  Print Run:

  Expected publish date:

  Cost of publication:

  Market/Country:

  Language:

  Format(s):

  Context/Usage:

  .
  SPECIAL RIGHTS AND REQUESTS
  .
  Please include any special conditions regarding your request.
  .
  Thanks very much,
  Meridith
  .
  _____________
  Meridith N. Roy
  Licensing Coordinator
  International Licensing & Development
  Time Inc.
  1271 Avenue of the Americas, 7th Floor
  New York, NY 10020
  T: +1-212-522-1168
  Meridith.Roy@timeinc.com

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217