Globalnie i Lokalnie
Like

Fakty i Mity czyli jak powstaje fałszywa historia

22/11/2013
726 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
Fakty i Mity czyli jak powstaje fałszywa historia

Historycy opisują nie fakty tak jak one miały miejsce, ale tak jak chcą aby czytelnicy je poznali. Jaką historie znamy? Prawdziwą? Niekoniecznie. Znamy ją taką, jaka jest w “dokumentach” które przetrwały. Jakie nam pokazano. Można oczerniać wytwórnie filmowe ,nauczycieli historii ,media ale są fakty uznawane za oczywiste prawdy historyczne , które są oczywistymi nieprawdami. Wystarczy popatrzeć na nasza historie najnowszą. Weźmy choćby katastrofę smoleńską Jak będą ją widziały przyszłe pokolenia?  Tka jak ją opisują agencje rządowe i prorządowe media, czy tak jak mówi opozycja? Które materiały trafia do archiwów państwowych? Jak Wam się wydaje? Bo za parę set lat tylko jedne z nich zostaną określone jako prawdziwe. A oto przykłady największych mitów historycznych: 1. Żydowscy niewolnicy nie budowali Egipskich piramid. “Nie Żydzi zbudowali piramidy, ponieważ […]

0


Historycy opisują nie fakty tak jak one miały miejsce, ale tak jak chcą aby czytelnicy je poznali. Jaką historie znamy? Prawdziwą? Niekoniecznie. Znamy ją taką, jaka jest w “dokumentach” które przetrwały. Jakie nam pokazano.

Można oczerniać wytwórnie filmowe ,nauczycieli historii ,media ale są fakty uznawane za oczywiste prawdy historyczne , które są oczywistymi nieprawdami.

Wystarczy popatrzeć na nasza historie najnowszą. Weźmy choćby katastrofę smoleńską Jak będą ją widziały przyszłe pokolenia?  Tka jak ją opisują agencje rządowe i prorządowe media, czy tak jak mówi opozycja? Które materiały trafia do archiwów państwowych? Jak Wam się wydaje? Bo za parę set lat tylko jedne z nich zostaną określone jako prawdziwe.

A oto przykłady największych mitów historycznych:

1. Żydowscy niewolnicy nie budowali Egipskich piramid.

Nie Żydzi zbudowali piramidy, ponieważ Żydzi nie istnieli w okresie, kiedy zbudowano piramidy,” powiedział Amihai Mazar profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.agencji AP.

Niedawne znaleziska archeologiczne faktycznie pokazują, że Egipcjanie zbudowali piramidy, sami.

“Mit niewolników budujących piramidy jest tylko produktem tabloidów i Hollywood,” mówi Dieter Wildung, były dyrektor Muzeum Egipskiego w Berlinie, “świat po prostu nie może uwierzyć że piramidy zostały wybudowane bez ucisku i pracy przymusowej, ale w wyniku lojalności Egipcjan wobec faraonów.”
2. Kleopatra nie była Egipcjanką.

Kleopatra pochodziła z dynastii Ptolemeuszy, rodziny pochodzenia greckiego, która rządziła Egiptem po Aleksandrze Wielkim. Jej rodzina nie chciała nauczyć się języka Egipcjan i  Kleopatra była pierwszą która się tego języka nauczyła

Błędne przekonanie o jej obywatelstwie jest być może skutkiem tego w jaki sposób  ona sama prezentowała się w miejscach publicznych – jako reinkarnacja egipskiej  bogini Isis.

3. Wikingowie nie nosili hełmów z rogami.

Badania archeologiczne nie wskazują żadnych dowodów rogatych hełmów. Natomiast znane  miejsca pochówku Vikingów mówią że ci wojownicy grzebani byli z gołymi głowami lub w skórzanych nakryciach głowy- tak podaje  The History Channel.

Obraz rogatych Vikingów , jest obrazem fałszywym i narodził się po roku 1800 od czasu gdy tak przedstawił ich  szwedzki artysta Gustav Malmströmstems . Także kostiumy Vikingów z oper Wagnera uzupełniały rogate hełmy.
4. Krzysztof Kolumb nie odkrył Ameryki.

Malo tego- nigdy nie postawił swojej stopy na ziemi amerykańskiej. Kolumb  wylądował  na Karaibach i również  badał  dzisiejsze Ameryki  Środkową i Południowa, ale on nigdy nie postawił stopy w Ameryce Północnej. Niemniej jednak USA obchodzi dzień Kolumba każdego roku.

Kolumb nie odkrył też iż ziemia jest kulista. Bowiem już Pitagoras, grecki matematyk w VI w. P.N.E., wiedział, że świat jest okrągły. Kolumb rzekomo odbył swoje podróże przy użyciu dzieła Ptolemeusza “Geografia,” które zawierało teorie na temat kulistego kształtu świata.

5. Napoleon nie był “kurduplem”.

A przynajmniej  niebył tak mały,jak myślimy. Tak, Napoleon miał 5 stóp 2 cale  według jednostek miary z przedfrancuskiej rewolucji – ale to jest  168 cm wg dzisiejszychpomiarów. Był wyższy niż średnia wysokość mężczyzn we Francji w tamtym (166cm.).

Napoleon może zdobył przydomek “Le Petit Caporel” (Mały Kapral) jako wyrazczułości. Nadal używamy terminu ” Kompleks Napoleona”  który odnosi się do małych mężczyzn z problemami niższości.

6. George Washington nie miał drewnianych zębów.

Waszyngton miał piekielnie zepsute zęby. Nosił nawet wiele zestawów protezwykonanychz kości słoniowej, złota i ołowiu — ale nie zdrewna, tak wynika i informacji  organizacji,która opiekuje sięsłynnymi nieruchomościamiWaszyngtona w Mount Vernon.

 

Waszyngton miał swój ulubiony trunek porto.Napój wkolorze burgundu który barwił zęby,dzięki czemu wyglądaly   brązowe i ziarniste, jak drewno.

 

7. Albert Einstein nigdy nie  “oblał”matematyki..

Faktycznie Einstein f celował w matematyce od najmłodszych lat. Pogłoski,że właściwie nie umiał rozwiązać równania powstały w wyniku programu “Ripley’s Believe It Or Not”.

Walter Isaacson w swojej książce, “Einstein: życie jego i wszechświata,” przytacza odpowiedź Einsteina na zarzuty: “nigdy nie byłem słaby w matematyce.. zanim miałem 15 lat zajmowałem się rachunkiemcałkowym.”

Świadectwo dojrzałości Einsteina, któreotrzymał w wieku lat 17, pokazuje nawet najwyższe noty, “6”, z algebry i geometrii.

8. Grypa “HISZPAŃSKA” nie pochodzi z Hiszpanii.

Pierwotnie nazywano ją “trzydniowa grypa”, a choroba ta zabiła około 50 milionów ludzi w 1918 – 34 mln więcej niż w czasie I wojny światowej. Przyjęto taką nazwę,ponieważ Hiszpania była dotknięta tą chorobą  wcześnie i bardzociężko z choroby,  nawet  królHiszpaniizachorował .

Jest prawie niemożliwe,aby powiedzieć,gdzie narodziła się endemiachoroby pochodzi, ale wszystkie dostępne dowody wskazują,że pierwszy przypadek wystąpił w Hrabstwie Haskell w Kansas.

9. Podczas krachu giełdowego w 1929r. nie było samobójczych skoków.

W “czarny czwartek” i pod koniec1929 roku było tylko cztery przypadki samobójstw związane z wydarzeniami, które wywołała wielkaj depresja. I tylko dwa z nich miały miejsce na Wall Street.Samobójstwa wtedy popełnili Przewodniczący County Trust Co. i szef Rochester Gas & Electric ale obaj odebrali sobie zycie z broni palnej.

Plotki pojawiły się podobno wtedy gdy komików zaczęli opowiadać dowcipy o smutnym stanie gospodarki. Na przykład Will Rogers żartował, że “trzeba było stać w kolejce aby skakać z okna”. Zarówno New York Times jak też  główny lekarz Nowego Jorku  próbowali plotki wyprostować, ale bezskutecznie.

Dlatego ja już teraz osobiście prostuje nieprawdziwe wiadomości: ” to nie ja rozpętałem III Wojnę Światową

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217