POLSKA
Like

Dorn z nędzy, czy z zamiłowania się prostytuuje?

13/06/2014
1020 Wyświetlenia
0 Komentarze
17 minut czytania
Dorn z nędzy, czy z zamiłowania się prostytuuje?

Jarosław Kaczyński „Nic nie wiem o tym, żeby Ludwik Dorn nie płacił alimentów. Wiem natomiast o tym, że chce te niewysokie jak na sytuację jego dwóch córek alimenty jeszcze obniżać. I mówię wprost – to jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w “Sygnałach Dnia”. …(więcej )

0


 

„Od razu zastrzega, że nie zamierza podawać kwot, jakie płaci byłej żonie. “I tak pan Kaczyński odziera mnie z prywatności, ale są pewne granice” – twierdzi Ludwik Dorn. Przypomina też, że w obecnej kadencji Sejmu nie jest już marszałkiem, przez co zarabia mniej o jedną trzecią, a także że niedawno urodziło mu się dziecko.“Suma zobowiązań (alimenty i spłata kredytu hipotecznego) zrównała się niemal z moimi dochodami” – pisze Dorn i tłumaczy, że dlatego starał się o zmniejszenie alimentów.” …(więcej )

Wiktor Ferfecki „ Problemy z seksem na prawicy” ….„ …Sprawa zaczęła się od wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Powiedział, że Dorn łamie reguły, wnioskując o zmniejszenie alimentów na rzecz dzieci z poprzedniego małżeństwa. Po stronie prezesa stanął Przemysław Gosiewski, jednak szybko się okazało, że sam nie jest przykładnym mężem i ojcem. – Coś we mnie pękło. Dłużej nie mogłam znieść tej hipokryzji – powiedziała „Super Expressowi” jego była żona Małgorzata Gosiewska, obecnie posłanka PiS. Zarzuciła mu, że nie interesuje się synem z pierwszego małżeństwa. Oświadczenie do mediów wysłała też żona Dorna.”. Afery obyczajowe są dla konserwatystów szczególnie trudne. I często źle rozgrywają je w mediach. „Józef Oleksy mówi, że na ostatnie afery obyczajowe na prawicy patrzy z zaniepokojeniem. Jego zdaniem prawdziwy wysyp spraw tego typu jest jednak dopiero przed nami. – Na razie to tylko incydenty. Nasilenie nadchodzi zazwyczaj przed wyborami „…”.młody poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński. Gdy pod koniec lutego ogłosił, że się rozwodzi, od razu dodał, że to dla niego trudna decyzja, a cały majątek zostawia żonie. „….”To dalszy ciąg sprawy, którą opisał „Wprost”. Zdaniem tygodnika „piękna i przebiegła” Ilona Klejnowska „omotała” Mariusza Łuszczka, byłego już pracownika Solidarnej Polski, by wydobywać od niego informacje. „…..”Artykuł o perypetiach uczuciowych Kurskiego chciał opublikować w styczniu tygodnik „Nie”. Publikację zablokował adwokat europosła. Przyniosło to efekt odwrotny od zamierzonego. O sprawie napisały największe portale i trafiła ona na pierwszą stronę tabloidu „Fakt”……”Najbardziej znanym przykładem są kłopoty byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, który w styczniu 2009 roku ogłosił, że rozstaje się z żoną.Choć próbował otwarcie opowiedzieć o zmianach w swoim życiu, zgubiły go entuzjastyczne wypowiedzi o nowej narzeczonej, w których trudno było dopatrzyć się skruchy z powodu rozwodu.”…..”Kilka miesięcy później udzielenia informacji o szczegółach swojej sprawy rozwodowej odmówił tabloidom poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. „…..(więcej )

Ludwik Dorn „Mogę startować z listy Platformy „..”Rozmowa Mazurka. Ludwik Dorn, były wiceprezes PC i PiS.RM: Wyobraża pan sobie kandydowanie w 2015 roku z list Platformy?
LD: Wyobrażam sobie. Na pewno nie pójdę do PO na takich warunkach jak Kamiński czy Kluzik-Rostkowska, gdzie biletem wstępu było mizianie. Otóż ja się z nikim miział nie będę.RM: Ale będzie pan „przyjacielem ludu Platformy”, tak jak był „przyjacielem ludu pisowskiego”?LD: Odwołam się do Słowackiego…RM: Wolałbym, by mówił pan do mnie Dornem.LD: Ale Dorn myśli jak Słowacki: „Wielcyśmy byli i śmieszniśmy byli / Bośmy się duchem bożym tak popili / Że nam pogórza, ojczyste grobowce / Przy dźwięku fletni skakały jak owce […]. Teraz jesteśmy z ducha wytrzeźwieni / Bracia rozumni – czciciele pieczeni”.RM: Stał się pan czcicielem pieczeni? Tyle zostało z ambicji politycznych Dorna?LD: Dla mnie Platforma to bracia rozumni – czciciele pieczeni.”...(źródło )

Wijipedia „Jako człowiek dorosły przyjął katolicki chrzest[4]. Ma cztery córki. Trzecią jego żoną jest Izabela Śmieszek-Dorn, warszawska wizażystka i charakteryzatorka, specjalistka od bodypaintingu[17]. „…”Ojcem Ludwika Dorna był Henryk Dornbaum (1910–1982; w latach 60. rodzina zmieniła nazwisko na Dorn)[1], który pochodził z asymilującej się rodziny żydowskiej z Tarnopola[2]. Dziadek Ludwika Dorna prowadził w Tarnopolu zakład optyczny. Jego syn, Henryk, uczył się na optyka i zegarmistrza w Jenie. Przed II wojną światową należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy oraz KPP. Za działalność polityczną odbywał w okresie międzywojennym karę pozbawienia wolności. Kiedy wojska niemieckie w 1941 zbliżyły się do Tarnopola, Henryk Dorn uciekł do Kazachstanu[3]. Cała pozostała w Generalnym Gubernatorstwie rodzina Henryka Dorna została wymordowana podczas holokaustu[4]. Z ZSRR wrócił wraz z armią Berlinga. Po wojnie działał w PPR i PZPR, wykładał marksizm-leninizm na Politechnice Warszawskiej[2]. Po rezygnacji z etatu, od 1956 pracował jako optyk w Warszawie, otworzył zakład optyczny w pawilonach przy ulicy Marszałkowskiej. Był osobą niewierzącą, a Ludwik Dorn został wychowany w tradycji agnostycyzmu i jako dziecko nie został ochrzczony[4]. „...(źródło )

„”Z PiS nie wiążę żadnych nadziei na zmianę na lepsze w Polsce, nie dlatego, że mnie nie wezmą na listy, ale dlatego, że są ekstatyczni” – powiedział w rozmowie z “Rzeczpospolitą” Ludwik Dorn. Mnożą się spekulacje na temat współpracy tego polityka z Pałacem Prezydenckim. Jego zdaniem to niewykluczone, choć nie na zasadach wymagających “miziania się” z Platformą. “Otóż ja się z nikim miział nie będę” – zadeklarował Dorn. „..Ludwik Dorn były wiceprezes PiS zwany niegdyś “trzecim bliźniakiem”, dziś odstawiony na polityczną bocznicę (jako, do niedawna, poseł Solidarnej Polski), chce współpracy z Bronisławem Komorowskim. Na początku czerwca Tygodnik Powszechny pisał o wizycie Dorna w Pałacu Prezydenckim, co wywołało falę spekulacji o jego zbliżeniu z PO. „…”Fala wezbrała znów wczoraj, gdy “Rzeczpospolita”zatytułował wywiad z posłem “Mogę startować z listy PO”. “Proszę, dajcie spokój z tymi bredniami o transferze Dorna do PO” – szybko odparł na Twitterze Paweł Graś. „..”Mam swoje lata, trzeba gdzieś przylgnąć”
Skąd jednak jego polityczny dryf w stronę Platformy, której, jak przyznał sam Dorn, “pod d…ą się pali”? “Z PiS nie wiążę żadnych nadziei na zmianę na lepsze w Polsce, nie dlatego, że mnie nie wezmą na listy, ale dlatego, że są ekstatyczni” – wyjaśnił. I zasugerował, że łatwiej naprawić pragmatyczną do bólu PO niż bujający w obłokach PiS.”Mam swoje lata, trzeba gdzieś przylgnąć, robić coś pożytecznego na swoją skromną miarę i tak dotoczyć się do emerytury” – podsumował Dorn. „...(źródło )

2009 rok „ Przeprosin, złotówki dla siebie i 5 tys. zł na cel społeczny żąda Ludwik Dorn od Jarosława Kaczyńskiego za jego sugestie, jakoby nie płacił on alimentów. „..”Mecenas Dorna przyznaje zaś, że wystąpił on o obniżenie alimentów – wobec faktu, że ponownie się ożenił i ma małe dziecko oraz wobec “dużych obciążeń alimentacyjnych i kredytowych”. Mec. Metelska podkreśla, że dochody jej klienta obniżyły się po tym, gdy przestał być wicepremierem i szefem MSWiA , a potem marszałkiem Sejmu za rządów PiS – obecnie jest tylko posłem. „…”Odnosząc się do argumentów Dorna o obniżeniu jego dochodów, pełnomocnik prezesa PiS pisał, że powód jest “osobą wykształconą, o błyskotliwej inteligencji i licznych talentach”, a prawo nie zabrania mu jako posłowi “podjęcia pracy by wspomóc los najbliższych”. Według adwokata J. Kaczyńskiego, wnosząc o obniżkę alimentów, Dorn “ciężar spłaty kredytu de facto usiłuje przerzucać na barki córek”. …(źródło )
Ludwik Dorn zdecydował się przyjąć chrzest. A to dlatego, że jego wybranka serca okazała się głęboko wierzącą osobą. Długo dojrzewał do swojej decyzji, a kiedy ją wreszcie podjął, poinformował o tym jedynie swoich najbliższych „….”Żona wicepremiera Izabela Śmieszek-Dorn:To była jego samodzielna decyzja. Wiara jest bardzo intymną sprawą. Gdyby mąż chciał z tego wydarzenia zrobić spektakl, to – jak Michał Wiśniewski – zaprosiłby do kościoła telewizję. Sama jestem osobą wierzącą i krępuje mnie np. udział we mszach transmitowanych w telewizji. Z tego powodu chodzę do tzw. wiejskiego kościółka. „...(źródło)

„Kontynuujemy cykl wywiadów z kandydatkami na pierwszą damę – dziś Małgorzata Szmit, żona Janusza Korwin-Mikkego w rozmowie z Anitą Czupryn o tym, co się dzieje, kiedy kobieta wychodzi za mąż za Araba, o różnicach płci, babochłopach i niekobiecych poglądach Manueli Gretkowskiej.
Zamiast tego musiała się Pani nauczyć, jak zarządzać szóstką dzieci.
Wspólnych dzieci mamy trójkę. Ale w tej chwili wszyscy właściwie jesteśmy razem i pozostałe dzieci, po śmierci ich mamy, trzymają z nami.
Jak Pani poznała męża?
Po studiach rozpoczęłam pracę w archiwum na Uniwersytecie Warszawskim. On pracował w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, spotykaliśmy się na korytarzach, tak jak się spotykają koledzy z sąsiednich pokojów w pracy – rozmawialiśmy. Był już wtedy po rozwodzie.”. …(więcej )

Syn Ryszarda i Marii Korwin-Mikke. W 1965 zawarł związek małżeński z Ewą Mieczkowską. W 1973 wziął ślub kościelny z Małgorzatą Szmit. Ma sześcioro dzieci: Ryszarda (ur. 1968), Krzysztofa (ur. 1971), Kacpra (ur. 1974), Jacka (ur. 1977), Zuzannę (ur. 1982) i Korynnę (ur. 1983)” „...(więcej )
——–
Mój komentarz
Stare porzekadło mówi ,że kobieta się prostytutka w momencie, kiedy zaczyna sprzedawać swoje ciało. , a mężczyzna kiedy za pieniądze zaczyna sprzedawać swoje ideały .

Każdy z państwa na pewno oglądał filmy fabularne ,czy dokumentalne w których biedna dziewczyna z biedy i nędzy zaczyna się prostytuować , sprzedawać się za pieniądze potrzebne dla utrzymania siebie i rodziny .
Dorn, Wipler żenująco podrygujący przy Korwinie Mikke , Michał Kamiński , Bielan , Kluzik Rostkowska , Marcinkiewicz , który gdyby nie jego udział w aferze z opcjami walutowymi pięć lat temu, byłby europosłem z listy Platformy. Nie sposób ich wyliczyć , wszyscy oni prostytuują się dla pieniędzy, głownie diet poselskich . Nie ważne dla kogo , z jakiej listy, z jakiej partii, dla jakiej sprawy , ważne, aby utrzymać mandat , utrzymać materialnie rodzinę rodzinę , styl życia. Ostentacyjnie kupczą poglądami , kupczą swoją d….

Dor jest tego idealnym przykładem .Większość posłów to „dziady „ i „ nędzarze” I znowu przykładem tego jest Dorn, który nie dość ,że zostawił swoje dzieci to jeszcze odarł je z alimentów . Do nędzy finansowej i etycznej posłów już tak przywykliśmy ,że w głowach większości Polaków nie mieści się idea ,że poseł powinien być przykładnym ojcem i mieć jakieś swoje poglądy .

Ale chciałem zwrócić państwu uwagę na coś innego . Na nędzne standardy materialne stawiane kandydatom na polityków ,a raczej ich brak . Przykład Dorna, czy Wiplera, którego mi szkoda , pokazuje co posłowie są w stanie zrobić publicznie aby utrzymać źródło dochodów . A teraz sobie wyobraźmy co inni posłowie są w stanie zrobić w tajemnicy, aby dostać łapówkę czy obietnice dobrze płatnej posady po utracie mandatu posła . Zresztą przykład Kwaśniewskiego , który jak się okazało jest” w stajni” politycznej jakiegoś oligarchy ukraińskiego pokazuje jakim ogromnym problemem jest prostytucja polityczna w Polskim Sejmie i nie tylko
Bez rozwiązania tego problem jakim jest materialna polityczna prostytucja , czyli pojawianie się w Sejmie nędzarzy , którzy po utracie mandatu tracą zdolność utrzymywania na dotychczasowym poziomie rodziny nie zbuduje się ani silnego ośrodka politycznego, ani godnego Sejmu .

Z pewnością okręgi jednomandatowe poradziłyby sobie z częścią problemu, ale z powodu czekających nas , nadchodzących gigantycznych przesileń politycznych w Europie z zamachami stanu włącznie system wodzowski jaki strukturalnie wbudowany jest nasz ustrój polityczny jest lepszy . Pozwała on w razie potrzeby, a obawiam się ze taka potrzeba nadejdzie wprowadzić rządy autorytarne , aby przeprowadzić konieczne reformy i zlikwidować ustrój socjalistyczny w Polsce.

video Dlaczego chrześcijanin powinien być antysocjalistą? – wykład Stanisława Michalkiewicza w Otwocku
video Poranek w TOK FM. Ludwik Dorn: ”Nigdy nie powiem, że pani Grodzka jest śmieszna”

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „

Rozpocząłem pisanie VII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816